У десяти районах Кропивниччини з-під крану тече технічна вода

Через нітрати воду з-під крану не можна вживати в десяти районах області, бо вона годиться лише для технічних потреб

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на CBN.

Дані моніторингу якості води в районах області на вміст нітратів, сухого залишку та загальної жорсткості надав обласний лабораторний центр.

Як зазаначив заступник директора Центру Володимир Вечеровський сьогодні, 19 червня, під час круглого столу в ОДА з питання забезпечення населення якісною питною водою, перевищення за всіма показниками спостерігається у Знам'янському, Олександрійському, Петрівському та Новоукраїнському районах.

Загалом проби водопровідної води, взяті протягом минулого року, засвідчили, що за вмістом нітратів воду не можна вживати у Благовіщенському, Вільшанському, Гайворонському, Голованівському, Добровеличківському, Знам'янському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Олександрійському та Петрівському районах.

Що ж до колодязної води, то перевищення вмісту за трьома показниками спостерігається у дев'яти районах області та Кропивницькому. Наприклад, у вісім разів більше норми нітратів у криницях Вільшанського та Новоархангельського районів. В Олександрійському районі зашкалюють показники сухогого залишку, а у Долинському, Новгородківському та Устинівському перевищені показники загальної жорсткості води.

За словами фахівців, нітрати не прибираються з води жодним способом. Таку воду можна використовувати лише для технічних потреб.

Нагадаємо, що для жителів Кропивницького піднімуть тариф на воду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький