У Кропивницькому майстриня одна в Україні виготовляє яскраві тематичні скульптури з тканини (ВІДЕО)

Кропивничанка виготовляє унікальні ляльки та має їх витончене зібрання. Роботи майстрині знаходяться у приватних колекціях різних країн

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення.

Інтер'єрні ляльки ручної роботи виготовляє кропивницька майстриня Наталя Кравченко. Має їх три десятки. Вона професійна швачка – до захоплення займалася пошиттям весільних та вечірніх суконь.

Десять років тому захопилась створенням ляльок. Вони не потребують так багато часу як пошиття суконь і приносять задоволення, – розповіла майстриня. Більшість її робіт нині знаходять у приватних колекціях різних країн. Для себе залишає тільки ті, які зроблені не на замовлення.

Із нових робіт майстрині - чотири ляльки, що відображають чотири пори року. На їх створення жінку надихнув онук. Навчили жінку шити її дві бабусі. Одна допомогла опанувати мистецтво мотанок, друга навчила робити стіжки та шити на машинці. Першу ляльку жінка створила 10 років тому.

У колекції майстрині є ляльки в стилі "тільда", що призначені для спалень. Вони чіплялися на цвяху на стінку біля ліжечка дитини. Як їх зробити жінка довідалася з інтернету. Вони сподобалися Наталі Кравченко тому, що їх виконання складне. Ляльки оздоблені зачісками і аксесуарами.

Робить жінка і тематичні скульптури з тканини. Вони дуже оригінальні та різні. Є лялька в східному вбранні, є балерини, є король з королевою, є гречанки з арфою та глечиком. Є також графиня, на виготовлення якої жінку надихнула стрічка "Анжеліка маркіза ангелів" і Джейн Ейр, яку зробила після перегляду однойменного фільму.

Є ляльки, що відтворюють цілий театр: Коломбіна, П'єро із П'єреттою та Арлекін. На їх виготовлення надихнула майстриню італійська опера. Є ляльки у весільному вбранні, українець з українкою, шевченківська Катерина і Солоха. Нині пані Наталя шиє Лісовика. Для нього вже є взуття, капелюх та кошик.

На створення однієї ляльки витрачає від двох до десяти днів. Виготовлення скульптур із тканин – це дуже кропітка робота. Кажуть, що майстриня одна в Україні робить подібне.

Нагадаємо, що у Кропивницькому колекціонер показав дивовижну колекцію моделей автомобілів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький