UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кропивницькому на касах супермаркетів містян обслуговують три робітника, які не чують

Зараз каси, на яких обслуговують люди із вадами слуху, користуються популярністю

У Кропивницькому на касах супермаркетів…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Ранкове місто".

Донедавна люди з інвалідністю, вадами слуху чи мовлення були рідкістю у сфері обслуговування. Та з наближенням України до Євросоюзу роботодавці почали розуміти, що працівники з фізичними вадами нічим не відрізняються від інших громадян. Тож їх залучають до роботи, наприклад, у супермаркетах. Наразі у Кропивницькому працівники з вадами слуху обслуговують покупців на касі.

За інформацією голови кропивницької територіальної організації УТОГ Людмили Коваленко, до роботи за касою працівників із вадами слуху нині залучили два супермаркети. Зазвичай люди, які не чують, працюють в супермаркетах прибиральниками та пакувальниками. Робота за касою вважається престижною. Зараз на касах працює лише троє чоловік. У працевлаштуванні їм допоміг сурдоперекладач.

"Людина, що має добрий слух, вирішує свої проблеми самостійно і сама спілкується з роботодавцем. Людина без слуху не може це зробити, тому її вухами виступає наша перекладачка жестової мови, яка їм допомагає в спілкуванні. Вона також допомагає заповнити різні документи та анкети. За допомогою перекладача людина дізнається про свої обов'язки на робочому місці", - розповіла Коваленко.

За словами касирів, у роботі труднощі виникали тільки на початку роботи. Коли опанували фах, процес пішов легко, відвідувачі задоволені.

"На початку моєї роботи виникали певні непорозуміння з покупцями. З часом я почала читати по губах, а те, що не розумію, я пишу на аркуші. Люди по-різному ставляться до цього. Деякі з повагою, деякі ні. Але я на негатив не реагую. Ця робота мені дуже подобається", — розповіла касирка з вадами слуху Аліна Жудіна.

"В роботі з покупцями іноді виникають труднощі. Це можливо тоді, коли великі черги. Поки шукаю місце роботи за освітою, програмістом, працюю в супермаркеті. Не знайдеться місця, то продовжуватиму працювати на касі", — розповів касир з вадами слуху Сергій Ігнатенко.

Спочатку кропивничани трохи незвично реагували на безслівне спілкування. Зараз же такі каси навіть користуються популярністю.

За словами керівниці міського УТОГ, люди, що не чують, можуть легко виконувати роботу, яка стереотипно вважається не під силу. Вони готові працювати.

Нагадаємо, що у Кропивницькому шукають директорів двох інклюзивно-ресурсних центрів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme