UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кропивницькому презентували книгу про Голодомор, що була написана на основі архівних матеріалів  

У обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку та презентували книгу до 85-роковин Голодомору 1932-1933 рр

У Кропивницькому презентували книгу про…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу облдержадміністрації.

До 85-х роковин трагедії в музеї відбулось відкриття документально-публіцистичної виставки – "Україна 1932 – 1933. Геноцид голодом", підготовленої Українським інститутом національної пам'яті, Національним музеєм "Меморіал жертв Голодомору" та Міністерством закордонних справ України. Музейники презентували архівні матеріали на дванадцяти стендах, що передавали хронологію тих подій.

У відкритті виставки та презентації взяв перший заступник голови облдержадміністрації. Звертаючись до присутніх, Сергій Коваленко наголосив, що страшні сторінки Голодомору 1932-1933 років назавжди залишиться в пам'яті українського народу.

"Тоді в часи Радянського Союзу тема Голодомору перебувала під суворою забороною. Однак правда про Голодомор зазвучала з 1991 року, коли Україна здобула незалежність. З того часу почали відкриватися архіви, проводитись дослідження тих страшних подій", - зауважив він. "Одним із прикладів таких досліджень стала книга "Ті, хто не хотів помирати мовчки…" Світлани Орел, що сьогодні ми презентуємо у музеї. Вона вийшла в рамках обласної програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження тиражем майже 500 екземплярів і розійдеться по всіх бібліотеках області. На її сторінках ми знайдемо розповіді людей, які чинили опір експериментам радянської влади".

Про роботу над книгою розповіла її авторка - відома журналістка та краєзнавець Світлана Орел. За її словами, книга написана на основі архівних матеріалів репресованих у 1932-1933 роки.

"Із близько тисячі справ до книги увійшли найбільш показові", - розповіла письменниця. - Багато років все замовчувалася, а потім відкрилися документи, спогади з приголомшливими фактами. І всі ці роки здебільше робився акцент на жертвах, стражданнях, на жалю і сльозах, на трагічних страшних речах, а ось ці моменти масового спротиву, захисту, самозбереження, злості вони якось ігнорувалися".

Світлана Орел подякувала науковцю обласного архіву, досліднику та автору праць про Голодомор Івану Петренку, який допомагав їй у написанні книги.

Враженнями від книги поділився кандидат історичних наук, краєзнавець, Юрій Митрофаненко. Він наголосив на важливості видання подібних книжок, що відкривають правдиві сторінки історії українського народу.

Про дослідження студентами факультету історії і права Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка свідчень очевидців Голодомору розповіла кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Світлана Проскурова.

Також було презентовано збірник "Штучні голоди в Україні ХХ століття" за матеріалами Міжнародної конференції, що відбулась 16 травня 2018 року у Києві.

Нагадаємо, що Кропивницький вшанував пам'ять жертв Голодомору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme