UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кропивницькому відбудеться акція "Запали свічку пам'яті" на спомин жертв Голодомору (ВІДЕО)

В області відбудеться Міжнародна акція "Запали свічку пам'яті" на спомин жертв Голодомору 1932-33 років

У Кропивницькому відбудеться акція "Запа…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу облдержадміністрації.

24 листопада о 16:00 в Кропивницькому відбудеться Міжнародна акція "Запали свічку пам'яті" на спомин жертв голодомору 1932-33 років. Українців закликають приєднатися до акції та запалити свічки у своїх вікнах.

Також о 15:30 від кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці почнеться скорботна хода. У храмах міста відслужать панахиди за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.

Для кропивничан, які виявлять намір долучитися до вшануванні пам'яті невинних жертв, колона почне формуватися по провулку Василівському о 15:15 і рушить до пам'ятника "Жертвам голодоморів в Україні" на Фортечних валах, де відбудуться меморіальні заходи.

Запрошуються всі мешканці міста взяти участь у ході та покладанні квітів.

Більшовики тричі вторгались в Україну протягом 1917-1921 рр. Кожного разу українці повставали проти агресії та більшовицької політики насильного вилучення збіжжя. Їхнім гаслом було "Слава Україні" та "За свободу України". Лише голод 1921-1923 рр. і поступки в національному та соціальному питаннях - "українізація" та НЕП зупинили масштабний повстанський рух в Україні.

На початку 1930-х років український народ відповів тим же на колективізацію та розкуркулення. "Жіночі бунти" переросли у масові повстання. У 1930-му році Україні відбулося понад 4 тисячі масових виступів, в яких взяло участь близько 1,2 млн. селян. У наступному році їхня кількість лише зростала. Повстанці створювали загони, озброєні обрізами, мисливськими рушницями, сокирами і вилами. У відповідь влада вдалася до надзвичайних заходів, найбільш жорстоким із яких став режим "чорних дошок".

Господарства, занесені на "чорні дошки", оточуються збройними загонами. Вивозяться всі запаси їжі. Забороняється торгівля та ввезення будь-яких товарів. Занесення населених пунктів або територій на чорні дошки була рівнозначна смертному вироку їх жителям.

Нагадаємо, що у Кропивницькому відкрили пам'ятну дошку на честь загиблого під Іловайськом бійця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme