UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кропивницькому є дефіцит коштів щодо оплати праці освітян – фінуправління міськради

На наступний рік галузь освіти потребує додатково освітньої субвенції у розмірі 46,4 млн грн

У Кропивницькому є дефіцит коштів щодо о…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу міської ради.

Під час засідання регіонального відділення Асоціації міст начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова зазначила, що в умовах бюджетної децентралізації доходна частина міського бюджету Кропивницького в цілому зросла та досягла 2,8 млрд грн у 2018 році, при тому, що у 2014 році вона складала 951,5 млн грн. Тобто за три роки доходи міського бюджету зросли у 3 рази.

Першою у списку проблем міста стоїть проблема недостатності коштів освітньої субвенції на оплату праці педагогічного персоналу загальноосвітніх та професійно-технічних закладів.

"На 2018 рік в міському бюджеті Кропивницького на галузь "Освіта" заплановано 877,9 млн грн, 30 % з яких - 253,1 млн грн., це кошти освітньої субвенції з державного бюджету, що на 4,0 % менше порівняно з минулим роком, а заробітна плата освітянам в 2018 році зросла на 22%, - пояснила Бочкова. - Для порівняння варто зазначити, що обсяг освітньої субвенції для зведеного бюджету області на 2018 рік доведений на рівні 1 560,1 млн грн, що на 14,2 % більше призначень 2017 року".

У результаті у бюджеті міста склалася недостатність коштів освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників загальноосвітніх закладів та професійно-технічних закладів в частині здобуття повної загальної середньої освіти в сумі 68,5 млн грн.

Додатково до обсягу освітньої субвенції з міського бюджету вже профінансовано 28 млн грн на виплату заробітної плати, відпускних та допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам. Але перегляд розмірів надбавок та доплат, обсяг недостатності освітньої субвенції на даний час становить 24,2 млн. грн, а це 60 % фонду грудня поточного року та щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам - до 100% посадових окладів.

Крім того, по загальноосвітніх навчальних закладах недостатньо 32 млн грн по видатках, які фінансуються з місцевих бюджетів: на оплату праці адміністративно-господарського персоналу, енергоносії у зв'язку з підвищенням тарифів, харчування дітей, утримання закладів та капітальний ремонт і придбання обладнання.

Необхідно також врахувати, що із 2016 року на місцеві бюджети перекладено фінансування професійно-технічних навчальних закладів, на що в бюджеті міста у 2018 році заплановано 54,3 млн грн: оплата праці, енергоносії, харчування, стипендії. Недостатність фінансового ресурсу на професійно-технічні заклади у поточному році становить 10,3 млн грн.

"На 2019 рік обсяг освітньої субвенції для бюджету міста Кропивницького передбачається у сумі 297,0 млн грн, - відзначила начальник фінансового управління. – Це на 17,4 % більше 2018 року, але незважаючи навіть на зміни у Формулі розрахунків субвенції, а сюди включені видатки на поділ класів при вивченні окремих предметів, не врахованими залишаються зміни кількості учнів у мережі, видатки на заміну тимчасово відсутніх працівників, групи продовженого дня, на виплату допомоги на оздоровлення та грошової винагороди вчителям. Тож ще у проекті недостатність обсягу освітньої субвенції на 2019 рік по бюджету обласного центру складає 46,4 млн грн."

Нагадаємо, що у міськраді Кропивницького визначаються з поділом класів на групи з вивчення української.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme