UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кропивницькому МАГАТЕ розглядає стратегію зняття з експлуатації Смолінської шахти

У Кропивницькому проходить семінар за участю представників МАГАТЕ по розробці стратегії зняття з експлуатації та відновлення навколишнього середовища колишніх майданчиків видобутку і виробництва урану

У Кропивницькому МАГАТЕ розглядає страте…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу обласної ради.

Під час обговорення, зокрема, йшлося про зняття з експлуатації Смолінської шахти, яка перебуває на простої, що передбачено планом Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Очільник облради Олександр Чорноіваненко зазначив, що під час розробки стратегії необхідно розглянути варіант використання робочого потенціалу та інфраструктури Смолінської шахти для видобутку урану на Апрелівському родовищі. "Від діяльності Смолінської шахти залежить існування самого селища, тому ми маємо відразу думати про майбутню зайнятість шахтарів. Необхідно розглянути варіант залучення людського ресурсу та інфраструктури шахти до видобутку урану на Апрелівському родовищі, яке знаходиться за п’ятнадцять кілометрів від Смоліного", – зазначив Чорноіваненко.

Представники експертної місії МАГАТЕ, які брали участь у семінарі, пан Кристіан Кунц (Німеччина) та пан Ян Лудгейт (Канада) перебуватимуть із візитом в області протягом трьох днів.

Вони зустрінуться також із керівництвом Маловисківського району та Смолінської селищної ради. За попередніми розрахунками на виведення з експлуатації Смолінської шахти та відновлення навколишнього середовища потрібно буде п'ять років та 1 мільярд гривень.

Нагадаємо, гірники Смолінської уранової шахти зможуть перейти на Новокостянтинівську.

Раніше учасники мітингу у Смоліному затвердили текст звернення до президента України Володимира Зеленського щодо кризи у роботі уранової шахти ДП "СхідГЗК". Призупинка видобутку уранової руди триватиме до 31 грудня. Під час простою шахтарі отримують 100% виплати за тарифами та посадовими окладами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"