У Кропивницькому відкрилася інтерактивна виставка про війну на Донбасі

Виставку можна не лише побачити, а й почути, завдяки інтерактивним інсталяціям. Тут представлені дві сторони конфлікту

Як повідомляє Depo.Кропивницький, в обласній універсальній науковій бібліотеці Чижевського презентували мандрівну виставку "На Зламі" про зміни в житті цивільного населення внаслідок війни на Донбасі.

Виставка поєднує особисті історії свідків та постраждалих з інфографікою та статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулись в структурі суспільства після початку конфлікту на сході України. Відвідувачі також побачили відеоісторії постраждалих, які опинилися у полоні свавілля бойовиків "Л/ДНР".  Зокрема, бізнесмен, якого утримували в полоні бойовики розповідає, що його гарний, великий будинок повністю розграбували, винесли колекцію вин на 200 тис. грн та навіть білизну дружини, вимагали продати бізнес на території України. Розповідь іншого полоненого змушує замислитись над тим, наскільки мала цінність людського життя для поплічників окупантів: начальник "тюрми" змусив героя зібрати гарний букет для медсестри, до якої залицявся. Якби букет не відповідав стандарту бойовиків, чоловіка б розстріляли. 

"Сама ідея виставки зародилася у 2017 році. Виставка є результатом роботи правозахисної Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі", куди входять 17 організацій, які з 2014 року документували порушення прав людини на сході України. Загалом виставка побудована так, що ви можете побачити дві сторони конфлікту. Свідчення респондентів є з окупованої та підконтрольної Україні території", – розповів співорганізатор виставки Антон Удовенко зі Східноукраїнського центру громадських ініціатив. 

Виставка демонструє особисті переживання постраждалих про невизначеність, життя у правовому вакуумі, руйнування сімейних зв’язків внаслідок поляризації суспільства. З іншого боку, "На Зламі" акцентує увагу глядачів на атомізації суспільства, складній адаптації ВПО, демографічних змінах в Донецькій та Луганській областях, відсутності спільного бачення реінтеграції втрачених територій.

Відвідати виставку можна з 7 лютого до 10 березня 2020 року у залі гуманітарних наук, ІІІ поверх.

На гачки пропонується одягти диски зі написами спільних рис та почуттів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький