У Кропивницькому взяли під варту двох членів банди, які організували "бізнес" на жебрацтві
Ще одну учасницю банди посадили під домашній арешт на два місяці
- Кропивницький
-
28 квітня 2020 10:22

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу Ленінського районного суду.
Слідчий суддя розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно громадянки Н., С. та громадянина М, яким повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 149 Кримінального Кодексу України (торгівля людьми).
За версією слідства, громадянин М. спільно з громадянками С. та Н., мав умисел на нетрудове збагачення за рахунок торгівлі людьми, вчинене з метою експлуатації, за попередньою змовою групою осіб.
Громадянка Н., повинна була підшукувати, на території м. Кривий Ріг, осіб з вираженими фізичними вадами, без визначеного місця проживання, зловживаючих спиртними напоями, які знаходяться в тяжкому матеріальному становищі, вербувати їх для поїздки в м. Кропивницький з метою експлуатації в якості жебраків в місцях значного скупчення людей.
Отримавши від них згоду, підозрювана Н. спільно з підозрюваною С. повинні були по телефону повідомити підозрюваного М. про кількість завербованих осіб і після прибуття останнього переміщувати завербованих осіб до м. Кропивницький для подальшої експлуатації.
Підозрювана Н. за попередньою змовою з підозрюваними С. та М. шляхом обману майбутніх потерпілих та приховували, що ті будуть жебракувати.
Підозрювані переконували потерпілих про роботу по лущенню горіхів. Так, на початку січня 2020 року, в м. Кривий Ріг підозрювана Н. підшукала громадянина Ч. про що, по телефону поставила до відома співучасників С. та М.
Підозрювана Н. за попередньою змовою з підозрюваною С. та М., обманом завербували громадянина Ч., пропонуючи поїхати в м. Кропивницький на добре оплачувану роботу, та отримали згоду потерпілого.
Того ж дня, підозрювана Н. за попередньою змовою з підозрюваними С. та М., на автомобілі та під керуванням останнього разом з потерпілим, приїхали в м. Кропивницький.
Пдозрювана Н. за попередньою змовою з підозрюваними С. та М., використовуючи його повну залежність, безправне положення в навмисно створеній ситуації, примусили останнього займатись жебракуванням в місцях значного скупчення людей, під церквами, магазинами, при цьому змусили одягати гіпс на кінцівки для імітування їх ампутації.
Позбавлений права вибору місця проживання і роду діяльності, потерпілий Ч. протягом місяця працюючи з 08:00 до 20:00 години без вихідних днів був вимушений займатись жебракуванням, під повним контролем підозрюваних Н., С та М., які вказували, яким чином та де необхідно жебракувати. Отримані грошові кошти – милостиню потерпілий Ч. віддавав підозрюваним, які присвоювали дані грошові кошти собі та використовували на свій розсуд.
Дослідивши всі матеріали, додані органом поліції, суд застосував відносно підозрюваних С та М. запобіжний захід – тримання під вартою строком на 60 днів та відносно підозрюваної Н. запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 60 днів.
Нагадаємо, під час санкціонованих обшуків за їх місцем мешкання було виявлено та вилучено документи потерпілих, інвалідні візки, банківські картки, інші речові докази, які вказують на їх причетність до вчинення кримінальних правопорушень.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 08:21У ніч на 14 жовтня окупанти вдарили по енергетиці на Кіровоградщині. Рух низки потягів змінено
- 22:02У складі ЗСУ з’являться кіберсили
- 20:44 В Україні стартував новий епідемічний сезон захворюваності на грип, COVID-19 та інші ГРВІ
- 15:28Українцям треба перереєструвати права власності на нерухомість
- 10:02Дефіцит "синіх комірців" і скептичні прогнози великих роботодавців - результати опитування
- 20:48 Завдяки СБУ, яка викриває кротів-навідників, наші міста мають електрику, - експерт
- 10:20На Кіровоградщині 18 посадовців, підрядників та депутатів підозрюють у зловживаннях на суму майже 80 млн грн ФОТО
- 14:42Сліпий жереб і рука Реброва: "Динамо" і "Шахтар" зустрінуться в кубковому матчі на виліт перед грою в чемпіонаті
- 09:43В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у жовтні
- 21:21 Міноборони вводить автоматичну постановку на військовий облік: Кого це стосується
- 08:18На Кіровоградщині через удар БПЛА спалахнула пожежа, затримуються потяги
- 20:44На Кіровоградщині чоловік стріляв в поліцію: двоє копів поранені, стрілка затримали
- 18:51 На Кіровоградщині чоловік під час перевірки документів відкрив вогонь у бік поліціянтів
- 21:42Агента рф, який займався підпалами на Кіровоградщині, засудили на 15 років
- 08:19Росіяни атакували дронами Кіровоградщину, спалахнули пожежі
- 23:23Синоптики прогнозують на 17 вересня негоду: Де очікувати злив
- 10:31В лавах ЗСУ затримали "крота", що працював на РФ. Зрадником виявився мобілізований з Кропивницького ФОТО
- 21:21Наводив російські ракети на енергооб’єкти Дніпровщини та Кіровоградщини: СБУ викрила коригувальника рф
- 23:28В Україні сіють озимину