У Кропивницькому звільнили з-за ґрат депутата, який замордував голодом сина

Олександр Мольченко подав апеляцію на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

У Кропивницькому звільнили з-за ґрат деп…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу Кропивницького апеляційного суду.

Колегією суддів Кропивницького апеляційного суду задоволено частково апеляційну скаргу обвинуваченого Мольченка у кримінальному провадженні за обвинуваченням його у замаху на вбивство свого малолітнього сина, який оскаржив ухвалу суду про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Апеляційним судом до обвинуваченого застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту терміном два місяці та зобов’язано носити електронний засіб контролю. Обвинуваченого Олександра Мольченка було звільнено з-під варти в залі суду.

За версією слідства, чоловік та дружина обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 15, пунктами 2, 4, 12 частини 2 статті 115 КК України, а саме у вчиненні незакінченого замаху на вбивство власної дитини.

Обвинувачений та його захисник наполягали на обранні запобіжного заходу, не пов’язаного з триманням під вартою, вказуючи на стан здоров’я обвинуваченого, на відсутність доведених ризиків, передбачених статтею 177 Кримінального процесуального кодексу України.

Прокурор зазначив, що ухвала районного суду є законною і обґрунтованою, та просив суд відхилити апеляційну скаргу. За наслідками апеляційного перегляду колегія суддів постановила: апеляційні скарги обвинуваченого задовольнити частково - ухвалу районного суду, якою стосовно нього продовжено дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою скасувати - клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою підозрюваного задовольнити частково; застосувати обвинуваченому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту терміном два місяці, тобто до 16:00 год. 25 листопада 2019 року, заборонивши йому цілодобово залишати місце постійного проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду.

На підставі ст. 194 ч.5 КПК України суд зобов’язав підозрюваного не залишати цілодобово постійне місце проживання, прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою, здати слідчому на зберігання паспорт громадянина України та паспорт для виїзду з України, утримуватися від спілкування зі свідками, потерпілими та іншими підозрюваними (обвинуваченими) по даному кримінальному провадженню, носити електронний засіб контролю.

Контроль за виконанням даної ухвали покладено на процесуального прокурора по кримінальному провадженню. Ухвала апеляційного суду є остаточною та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Нагадаємо, що в Новоукраїнці в родині депутата районної ради Олександра Мольченка виконавча служба примусово забрала 4-річну дитину. Хлопчик був виснажений голодом, його вага складала лише сім кілограмів при нормі для його віку – 16 кг. Кропивницькі лікарі підтвердили, що хлопчик виснажений через те, що голодував.

5 вересня просто у залі суду Мольченкам оголосили підозру у злісному невиконанні обов'язків по догляду за дитиною. Потім суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, який він неодноразово порушував. Суд задовольнив клопотання прокуратури та взяв під варту депутата. Мольченку призначили примусову психіатричну експертизу.

Депутата, який ледь не довів до голодної смерті сина, позбавили батьківських прав. Санкція статті передбачає покарання за цей вид злочину від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme