У Кропивницькому звинувачують голову виборчої комісії дільниці в крадіжці печатки

В обласному центрі члени виборчої комісії дільниці звинувачують голову в крадіжці печатки

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення UA: Кропивницький.

У Кропивницькому голова виборчої комісії дільниці №895 вкрала печатку. Про це розповів член комісії Віктор Гончаров. Печатку не крала, а взяла з собою, члени комісії про це знали – розповіла в свою чергу голова дільничної комісії Римма Скрипник.

Виборчу дільницю № 895 розмістили в приміщенні шкільної їдальні. Перше засідання провели 7 липня – говорить член комісії Віктор Гончаров.

"Два дні тут була печатка, а потім зникла. Я вважаю, що вкрадена була. Людиною, яка й не приступила ще до повноважень. Постанова ОВК є, але до повноважень член, голова або заступник приступає після складання присяги на засіданні комісії. До цього часу такої присяги немає", - розповів Гончаров.

Члени комісії ставлять печатки на постановах, які ухвалили на попередньому засіданні. Печатку принесла голова – каже її заступник Анатолій Чумак.

"Постанови були ухвалені, але вони не пропечатані були печаткою, яка повинна находитись на дільниці. Дана печатка була. Вона знаходилась в сейфі. Коли 10 (липня – ред.) сейф закривали,  я помітив, що печатки у сейфі немає. Я зателефонував черговому, Гончарову Віктору, який звільнився. Питаю: "Ви печатку не брали?". "Ні". Тоді я дзвоню голові. Питаю: "Печатка у Вас?". Каже: "Так. Я забрала печатку", - розповів Чумак.

Голова виборчої комісії дільниці №895 Римма Скрипник ситуацію пояснює так: "По-перше, не було ключа в сейфі, потім зробили дублікат. Ми про це говорили між собою, вони просто не чули. Я говорила – я забираю печатку на всякий випадок, мені страшно. Потім почалися дзвінки. Про те, що печатку я носила із собою знала ОВК, просили директора школи, щоб зробили дублікат, бо де оригінал ключа ніхто не знає. А те, що член комісії говорив – віддай нам ключ від сейфу і хай він тут буде, щоб печатка всім доступна була, то це не правильно. Якби одразу був оригінал ключа, то печатка була б тут, і нічого цього не було б".

Сейф, де мають зберігати печатку і документи, знаходиться у сусідньому приміщенні.

"Вийшло непорозуміння між членами комісії і новою головою. Вона перший раз і не знала, що спочатку треба скласти присягу, потім вона повноцінно стає головою. Члени комісії не допомогли, не підказали, що саме так треба діяти, тому вона, як голова, як отримала печатку хвилювалась за неї. Тому деякий час тримала у себе", - розповів голова окружної виборчої комісії №99 Олексій Коваленко.  

Нагадаємо, що майже 6 тисяч виборців з Кропивниччини змінили місце голосування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook