"Укрзалізниця" виставляє мерії Кропивницького захмарні рахунки за арку

Третій розрахунок збитків за  від державного підприємства за відсутність руху потягів склав 380 мільйонів

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Україну-Центр".

Державна "Укрзалізниця" виставляє Кропивницькому вже третій розрахунок збитків, яких нібито зазнає через зміну руху поїздів при виконанні робіт з монтажу транспортної арки на Левитського – кожен раз з більшими сумами.

Міський голова Андрій Райкович розповів, що думають і роблять з цього приводу в мерії.

"Полтавський міст" треба готувати до роботи з максимальним навантаженням, його треба доробити. Тому що починали в холодну пору року, зробили основу, а ще під мостом багато треба зробити. І ці роботи повинні виконувати за узгодженням з "Укрзалізницею". Те ж стосується початку монтажу арки – ми в переговорному процесі. Я звертався з листами до керівника "Укрзалізниці", звернувся до чинного Президента з проханням надати нам допомогу у вирішенні цього питання. Поки все у стадії переговорів. Рішення, які пропонують в Одеській залізниці, нас не задовольняють, вони пропонують тимчасове "вікно" на початку осені, з 15 вересня. Ми будемо робити і 15 вересня цю роботу, якщо ніяк інакше не вирішиться, але це вже період ризиків. Набагато краще було б раніше, ми готові, монтується тіло арки…", - розповів Райкович.

Хоча переговори з залізничниками розпочаті ще торік, навіть було досягнуто певне порозуміння, потім втрутився форс-мажор – "текучка кадрів" у держструктурі.

"Тих, з ким погоджували, вже немає. Керівника Одеської залізниці замінили. Ми попередньо домовилися, нам дали підтвердження, всі дозволи для початку будівництва. І про дати ми говорили. А зараз все це намагаються відстрочити, мовляв, велика кількість вантажів, велика завантаженість, стільки поїздів пасажирських, стільки товарних. Стільки потрібно на місцях відстою загальмувати, припинити рух вантажних поїздів, маршрути руху пасажирських треба міняти. Все це вже було втілено в цифри, в останньому листі від "Укрзалізниці" кажуть про збитки у 80 мільйонів гривень, які підприємство отримає від зміни маршрутів руху пасажирських поїздів або їх скасування. Далі, на час проведення робіт є технічна можливість 16 пар вантажних поїздів перенаправити, а 13 пар треба залишити без руху, орієнтовна сума збитків – 300 мільйонів гривень. Сума зростає навіть не в арифметичній прогресії. Ми говорили спочатку про 67 мільйонів, потім про 310, зараз вже про 380. Я звернувся до керівника "Укрзалізниці" особисто, як голова міста. Ми ще не "вмикали" соціальний аспект, ті важелі, якими сьогодні успішно користуються політики, не ходили з плакатами, з вимогами – це не амбіції, а потреба міста. У будь-якому випадку шляхопровід буде побудований, подобається це комусь чи ні", заявив очільник обласного центру.

Нагадаємо, що перекриття руху під аркою в Кропивницькому в обох напрямках поки що скасували.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький