Військовополонений моряк з Кропивниччини відмовився свідчити російській владі

Командир катера "Бердянськ" Роман Мокряк заявив слідству, що вимагає поводитися з ним і зі своїм екіпажем як з військовополоненими

Про це у "Фейсбуці" написав його адвокат Ілля Новіков, передає Depo.Кропивницький.

Роман Мокряк, якого утримують за ґратами у Москві, вимагає звільнення підлеглих.

Командир катера "Бердянськ" Роман Мокряк 12 грудня заявив слідству, що вимагає поводитися з ним і зекіпажем як з військовополоненими, і що він не буде давати російській владі жодних свідчень, поки його підлеглі не будуть звільнені.

"Як командир він вважає, що він один відповідає за те, що відбувається на борту, його екіпаж виконував його накази і не може бути притягнутий до жодної відповідальності", - пише Новіков про позицію українського моряка.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходять в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький