Все одно одружися: Як у Кропивницькому театрі німецький хлопець дівчину з чоловіком переплутав

Глядачів втрете дуже приємно вразив дотепною виставою "Сучасний Театр Сатири"

Depo.Кропивницький дізнавався, яким чином треба приборкувати норовливих.

Відгуло перше дійство прем’єрного марафону "Гнись - не гнись, а одружись" "Сучасного Театру Сатири" за комедію Франца Ксавера Крьоца "Рятуйте, мене женять!". Цього разу неперевершене тріо Роман Бутовський (художній керівник "СТС"), Олена Франтасова та Олександр Тесля перетворилося на творчий квартет: у трупу органічно влилася молода актриса, студентка мистецького факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка Тетяна Ковальчук.

Сільський шванк

Глядачів заздалегідь попередили, що їм демонструватимуть справжній шванк із селянського життя. Шванк є жанром німецької літератури. Набув популярності в епоху середньовіччя. У XIX сторіччі невелике гумористичне оповідання у віршах чи прозі, здебільшого сатиричного чи повчального характеру, набуло ознаки драматичності.

Те, що дійство відбувається у Німеччині, стало зрозуміло одразу: вступом до вистави була горланиста музика, схожа на арійські марші та звуки на посиденьках в кнайпе (пивній). Це музичне забарвлення  створювало відповідний настрій на виставі, жанр якої  дотепно анонсували як "комедія 60+", хоча її рекомендують і глядачам від 12, і тим, кому за 60 років.

Приборкання норовливого у комедії переодягань

Як і в своєму дебюті,  глядачам "СТС" презентував класичну комедію. У третій постановці театр давав комедію переодягань. Сільський хлопець-телепень уникає дівчат. І хоча дійство відбувається у Німеччині, глядач спостерігає за українським варіантом класичної кінокомедії за участі Адріано Челентано "Приборкання норовливого". 30-річний Петер Віммер (Олександр Тесля) всіляко намагається відхреститися від шлюбних зобов’язань та спілкування навіть із чарівними представницями слабкої статі.

Але не родився ще чоловік, якого б не перехитила жінка. У версії Крьоца їх аж дві. Це 60-річна мати Петера Катарина Віммер (Олена Франтасова) та дівчина, яка любить та хоче заміж за норовливого парубка – 25-річна Розі Шобер (Тетяна Ковальчук).

Розі переодягається та вдає із себе чоловіка, робітника, якого найняла для роботи Катарина, чіпляє на себе вуса. "Робітник" стає справжнім ловеласом в очах Петера та 65-річного батрака Даммерля (режисер-постановник комедії Роман Бутовський), бо повсякчас говорить про жінок. Даммерль – це той, про кого кажуть "сивина в бороду, біс у ребро". На відміну від Петера, літній чоловік охоче "обсмоктує" деталі любовних походеньок "робітника" та тримає Петера за ідіота.

А коли Даммерль випадково знаходить трусики Розі, які дівчина з необережності лишила на видному місті, то дідуган перетворюється на вибух гормонів та просить "ловеласа" віддати йому збуджуюче жіноче спіднє, яке "робітник" начебто лишив на згадку про незабутню ніч із черговою дівчиною (Розі доводилося повсякчас час викручуватись і імпровізувати, щоб не викрити себе).

Дідуган ще той "Шельменко", образ якого Бутовському доводилося вже втілювати на підмостках. Прокинувшись раніше звичного, Даммерль застукав у жіночній нічній сорочці Розі та викрив змову жінок. Дід починає стрімко залицятися до молодиці та шантажувати підступних дамочок, але Катарина з дівчиною швидко вертають хтивого діда у попругу. Правдами-неправдами затикають старому батракові рота. Настільки, що Даммерль, коли дівчина губить чоловічі вуса, шукає їх у багнюці та приносить Розі, щоб не викрилась правда.

Викриття змови   

Дійство насичене безліччю комічних моментів: і тими, що вплів у комедійне павутиння автор матеріалу, і акторськими знахідками. До слова, Роману Бутовському вдалося в ролі відійти від своєї традиційної трохи гротескної манери гри, і це було дуже вдало. Комічного персонажа він розіграв як по нотах.

Вікова роль вдалася не лише Бутовському. Олена Франтасова віртуозно зіграла матір телепня Петера. Розумну та винахідливу жінку, котра прагне оженити сина та мати онуків. З відчаю, що ані розмови про дівчат, ані інші виверти не діють, літня жінка вдає, що збирається заміж за молодого "робітника".

Новина про шлюб матері настільки приголомшує Петера, що він ладен поступитися норовливістю та взяти шлюб із Розі, до якої він все ж має стійку приховану симпатію. Коли "робітник" викриває себе, і на очах парубка перетворюється на чарівну Розі, Петер називає себе дурнем, та вже не відхрещується від подружніх обов’язків.

Олександр Тесля зміг своєю грою передати колорит справжнього сільського хлопця та був переконливим у своєму прочитанні ролі

Вдало дебютувала в "СТС" і новонароджена зірка сцени Тетяна Ковальчук. Дівчина змогла органічно вписатися в зіграний колектив метрів сучасної комедії.

"СТС" в чергове приголомшив глядачів прекрасною комедією. Бутовський дуже любить сюрпризи і не любить розповідати, на що чекати глядачам у наступних виставах театру. Відомо лише, що "Сучасний Театр Сатири" даватиме французьку п’єсу…

Читайте також: "Тарантіно від театру" в Кропивницькому: СТС дивував глядачів мелодрамою з присмаком чорного гумору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький