Як обігріти будинок за 50 грн на місяць і не платити за вивезення сміття

Винахідливий олександрієць знайшов альтернативу дорогому газу і виготовляє піролізні котли, які можуть працювати на смітті і відходах від елеваторів

Як пoвідoмляє кoреспoндент Depo.Кропивницький, такі котли можуть обігрівати приватний житловий будинок лише за 50 гривень на місяць.

Автором унікальних котлів, які в рази дешевші від заводських і добре зарекомендували себе в роботі, є винахідник Петро Філоненко. Свій винахід чоловік не ховає, каже - нехай люди знають і користуються. Такими піролізними котлами вже обігрівають свої помешкання усі родичі та знайомі чоловіка, за його пристроями приїздять клієнти з усієї України. Та й він сам використовує їх взимку у власному будинку та майстерні.

"На добу достатньо  одного завантаження паливом. Здебільшого це сміття або ж відходи з елеватора чи опале листя.  А взагалі, в  такому котлі спалюється все, що тільки може горіти", - розповідає Петро Філоненко.

Над розробкою свого котла олександрієць замислився, коли з'явилася потреба економити газ.  Тоді почитав інтернет, додав власні знання інженера-механіка і п’ять років тому спробував змайструвати перший виріб.

"Тоді просто зварили квадратну бочку, накидали в неї дров і заварили наглухо.  Під'єднали  до електрики і поставили на городі. За годину він запрацював так, що цегла, на якій стояв апарат, почала плавитися. Півдоби не могли зупинити його роботу, бо він же заварений", – згадує чоловік.

Після цього винахід довелося серйозно удосконалити і допрацювати. Тепер готовий котел за своїми характеристиками нічим не гірший від заводських, проте майже вдвічі дешевший та економніший в експлуатації. Для порівняння: котел Петра Філоненка коштує на сьогодні 25 тисяч гривень, а заводський – в середньому 40 тисяч. Різниця досить відчутна.

Винахідник розповідає, що коли конструював свій апарат, перш за все прагнув, аби була гарна якість і доступна ціна. Тепер щотижня має замовлення, а на виготовлення одного виробу йде два тижні… Загалом за п’ять років чоловік встиг виготовити понад півсотню котлів. Усі підписує словом "філін".

"Це було прізвисько мого батька, і  розшифровується як Філоненко Іван Назарович. А ще філін – це ж нічний птах, так і котли працюють вночі, коли ми спимо", – пояснює винахідник.

Хист та бажання до винахідництва у Петра Філоненка присутні ще з самого дитинства та передалися від батька. Той був лісником – вся родина жила в лісі, де не було жодних благ цивілізації, тож доводилося самостійно конструювати різні пристрої та моторчики, які виробляли електроенергію. 

"А коли закінчив школу і прийшов час поступати, обрав політехнічний інститут та професію інженера-механіка, – каже Філоненко. – Так все життя щось майстрував, винаходив, ремонтував, чим займаюся і досі. Ще переробляю старі автівки та відновлюю раритетні. Також мрію піднятися в небо на власноруч створеному літальному апараті".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький