Відпочинок без зірочок: Як оминути "шахрай-тури", плануючи відпустку

Аби літній відпочинок не зіпсували шахраї, слід бути уважним при виборі туристичної агенції

Що слід памятати під час купівлі літнього туру Depo.Кропивницький дізнавався у прес-службі ГУ НП в області.

Кожен із нас з нетерпінням чекає на відпустку, скрупульозно заощаджуючи гроші упродовж року. Усі мріють про щасливі дні закордонного відпочинку на морі з золотим берегом. Але відпочинок може зіпсувати не лише погода, а й звичайні шахраї. Але аби відпустка пройшла вдало, варто знати деякі "підводні камені".

"Шикарний" відпочинок за копійки, або Зникаюче агентство

Схема шахрайства досить проста. Ближче до початку сезону відпусток відкривається умовне ТОВ "NNN". Воно активно розміщує рекламу, знімає офіс, обіцяє сервіс на вищому рівні та виконання будь-яких бажань клієнта. І все це – за дивно низькою ціною.

Дефіцитний тур в останній момент, вирішення проблем з оформленням візи, вікна готелю просто на море – всі ці та багато інших побажань клієнта фірма готова виконати вже зараз. Але тільки після передоплати. І от саме після неї казка закінчується. З’являється безліч маленьких проблем, через які доводиться відкладати видачу путівки та квитків. А за якийсь час фірма перестає навіть обіцяти будь-що і тихо зникає. Тому перед тим, як звернутися до турфірми для організації відпочинку, треба обов’язково перевірити ліцензії, сертифікати та інші документи.

Афери на місці прибуття

Навіть якщо отримати путівку вдалося без проблем, пильність втрачати рано. Неприємний сюрприз може чекати і по прибуттю за місцем призначення - у готелі, магазинах, на екскурсіях.

Наприклад, людина приїжджає до Туреччини, її зустрічає представник компанії та вже в автобусі оголошує, що він їде зовсім не в той готель, в який була куплена путівка, а в інший. Найчастіше проживання в "заміні" коштує удвічі дешевше.

Буває й так, що компанія виявляється не винна в ситуації, що склалася. Тоді відбувається рівноцінна заміна. Але іноді можуть запропонувати, навпаки, дорожчий готель. У цій ситуації важко щось зробити, окрім як доплатити певну суму і їхати туди. Марно відмовлятися заселятися або повертатися в аеропорт. Пізніше можна переселитися, але в іншому готелі не дадуть жодного підтвердження перебування в ньому і відшкодовувати збитки туристу навряд чи стануть. Тому можна підстрахуватися: перед від’їздом зателефонувати в готель, куди відправляє турфірма, і з’ясувати, чи заброньовано там номер на відповідне ім’я.

Вкрадений відпочинок на 1,5 млн грн

Сумним уроком для десятків кропивничан стала співпраця з директоркою турагенції, якій вони настільки довіряли, що навіть не укладали угод. Торік влітку жінка ошукала людей на суму приблизно 1,5 млн грн під приводом організації туристичних поїздок за кордон. Правоохоронцями встановлено причетність директорки турагентства до 25 епізодів шахрайства. Жінці оголосили підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, у великих розмірах, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1,2,3 ст. 190 Кримінального кодексу України. Але вона переховується від слідства і, скоріш за все, вже давно перебуває за межами України.

"Радянський санаторій" замість "зірочок"

Буває й так, що клієнта начебто і не ошукали, але осад лишився неприємний. Кропивничанка Світлана торік поїхала на відпочинок до Болгарії. Путівку за чотири тисячі гривень купувала у місцевому турагентстві. На фото був досить пристойний готель та умови, а приїхала вона у "радянський санаторій": телевізор майже 30-річної давності, душ, що протікав, з грибком на стінах на додачу. Страви теж видалися далекими від очікувань. А найближчий магазин - надто далеко. У розпачі лишалося лише попереджувати друзів, щоб не їхали у цей готель.

Туристка могла подати до суду і мала на це повне право, оскільки їй обіцяли інші умови відпочинку, хоч і за невисоку плату, але не стала цього робити. Зосередилася на спогляданні краєвидів, архітектурних пам'ятках та купанні у морі.

Тож якщо плануєте їхати за кордон, зверніть увагу на поради фахівців та досвід постраждалих від туристичного шахрайства. Зайвим це точно не буде.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький