UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Жителі Кропивниччини будуть укладати договори на абонплату за воду

Жителі багатоквартирних будинків будуть обирати між двома видами договорів: колективним та індивідуальним

Жителі Кропивниччини будуть укладати дог…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу ОКВП "Дніпро-Кіровоград".

13 серпня 2019 року набула чинності постанова Кабінету міністрів від 5 липня 2019 № 690, якою визначили нові "Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення" для фізичних осіб – населення.

Ці правила прийняли на виконання Закону "Про житлово-комунальне господарство", який в травні цього року набув чинності у повному обсязі. В них прописали затверджені Кабінетом міністрів типові форми договорів.

Передбачається, що споживач може обирати з п’яти варіантів договорів, три з них стосуються мешканців приватного сектору.

Оскільки більше сімдесяти відсотків споживачів є мешканцями багатоквартирних будинків, то обирати їм потрібно буде з двох варіантів – укладати індивідуальний чи колективний договір.

Ідивідуальний передбачає, що ОКВП "Дніпро – Кіровоград" зобов’язується надати послугу безпосередньо до квартири.

Колективний договір – коли водоканал надає послугу з водопостачання до врізу в будинок, а далі ОСББ чи інший балансоутримувач бере на себе обов’язок поставки її до квартир мешканців.

У законі сказано, що до 1 травня 2020 року люди мають право визначитися з тим, який варіант їм підходить. Для цього потрібно буде скликати загальні збори, на які повинні зібратися власники не менше 75% житлових площ, прийняти відповідне рішення. ОСББ має право також делегувати такі права своєму голові правління, і він тоді від імені мешканців матиме право укласти колективний договір. На загальних зборах можна також визначити людину з числа співвласників квартир і доручити укладення колдоговору їй.

На сьогоднішній день у споживачів з ОКВП "Дніпро – Кіровоград" укладені індивідуальні договори, тому можна припустити, що більшість захоче продовжити саме таку форму угоди. Якщо укласти індивідуальний договір, то водоканал забезпечує постачання води, абонентське обслуговування, видачу всіх довідок, інформування управлінь соціального забезпечення щодо пільг і так далі, а також забезпечує повірку лічильників, прийом та адміністрування платежів, друк та доставку квитанцій на оплату водопостачання та водовідведення.

Якщо люди заключають колективний договір, то за всі вищеперераховані послуги бере відповідальність уповноважена мешканцями багатоквартирного будинку особа. Вона після отримання води на врізі в будинок самостійно займатиметься її розподілом, збором оплати, інформуванням соцзабезів щодо пільговиків, контролем за наявністю пломб і повіркою лічильників тощо.

Індивідуальний договір та вищезазначені правила на вимогу "Закону про житлово-комунальне господарство" передбачає, що послуги, включені до нього, – платні. І цією платою для водоканалів України визначили абонентську плату.

Вона включатиме, зокрема:

  • повірку квартирного лічильника (чи лічильників) раз на 4 роки;
  • друк та доставку квитанцій;
  • абонентський супровід;
  • звірку даних, виготовлення довідок на продаж, відчуження майна.

Кабінет міністрів встановив граничний розмір абонентської плати – вона не може перевищувати 24,80 грн. В ОКВП "Дніпро – Кіровоград" зробили розрахунки і визначили, що розмір абонентської плати залежатиме від кількості лічильників у квартирі:

  • якщо один: 15,48 гривні;
  • якщо два: 18, 58 гривні;
  • якщо три: 21, 66 гривні;
  • якщо чотири (є в Кропивницькому і такі квартири) – 24,76 гривні.

Нагадаємо, що ОКВП "Дніпро-Кіровоград" розбило на квартали вартість повірки водомірів у приватному секторі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme