Життєві історії. Коли не всі родичі рідні

Кропивницький ріелтор Віктор Делюрман розповів Depo.Кропивницький про те, як не пощастило його знайомій

Життєві історії. Коли не всі родичі рідн…

Хтось, не пам'ятаю хто вже, привів до мене бабусю. А вона до цього близько півроку поневірялася різними конторами, юристами і ріелторами. Виявляється, вона продала свою квартиру, бо то собаки їй голосно гавкали, то котами смерділо, то сусіди сварилися. Хоча непогане місце у неї було - на Шевченка. Захотіла переїхати.

Ну, буває. Он, у мого друга є автомобіль, а його дружина пиляє постійно: "Хочу такий же, але з білим салоном".

Знаходять їй ріелтори квартиру на "П'ять-п'ять" (мікрорайон у Кропивницькому неподалік центру. - Авт.). Показують, їй подобається: стан - більш-менш нормальний, та й ціна цілком влаштовує. Підписує вона договір, перебирається туди. Продавець у всьому допомагає, водить її в ЖЕК, інші установи. І якось заходить до неї в гості сусідка і бачить випадково документи про купівлю-продаж. Починає читати і жахається: "Це попередній договір!"

"У сенсі?" дивується бабуся.

"Ну ось же написано: попередній. Основний ви повинні укласти пізніше".

Бабуся розуміє, що її просто "розвели". Попередній договір дає право користуватися житлом, але не розпоряджатися. А віддала всю суму.

Починає шукати продавця - той спочатку обіцяє щось, потім слухавку не бере. Ріелтори, з якими оформляла угоду, руками розводять. Вони грошей хапнули за свою роботу, і все. Бабуся і в міліцію заяву подавала, і в прокуратуру, і в облдержадміністрацію на прийом ходила. Марно.

Вона, між іншим, - учасник партизанського руху на Кіровоградщині, сама родом із Краснодона Луганської області. На День перемоги її всюди возять і квіти дарують, на День партизанської слави грошей дають. А вирішити реальну проблему ніхто не береться.

Сходили ми з бабусею до прокурора області. Вдалося порушити кримінальну справу стосовно продавця, прокуратура взяла на контроль. Коли я почав вивчати документи, то з'ясував, що на цій квартирі - чотири заборони на продаж. Він просто не мав права її продавати, адже був винен усім, кому тільки можна, судові виконавці й кредитори зграями за ним ходили.

Ховався, його знайшли. Йому довелося піти нам назустріч: заявив у суді, що не заперечує проти позову про визнання права власності за бабусею як за особою, яка виконала всі умови попереднього договору, а власник ухиляється від укладення основного.

Але фінал історії все-таки нехороший. Бабуся перехрестилася, трохи заспокоїлася і... вирішила продати цю квартиру. Приходила до мене радитися, куди поїхати - в Бровари під Києвом, де родичі жили, чи в рідний Краснодон на Луганщину. Це був січень чотирнадцятого, я порадив, звичайно, у Бровари. Вона зробила з точністю до навпаки.

Життєві історії. Коли не всі родичі - рідні - фото 1

Приїхала за нею рідня з Луганщини. Не сподобалися вони мені з першого погляду. Вигляд такий, не дуже, перегар, манера поведінки. Я натякнув бабусі обережно: мовляв, не варто. Але вони пообіцяли їй купити там квартиру, так м'яко стелили...

Забрала вона свого кота і поїхала. Відразу ж усе спалахнуло, почалася війна. Вона кілька разів виходила на зв'язок, скаржилася, що поселили в якомусь приватному будинку, де болота у дворі по вуха, зручності на вулиці.

Недовго вона там прожила. На початку травня - інсульт, а дев'ятого травня дві тисячі чотирнадцятого року її не стало.

Не знаю навіть... Це така бойова бабуся була. Ми з нею ідеологічно не сходилися, вона підтримувала Януковича. Але в той же час зблизилися. Шкода.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme