Жовто-блакитні прапори та зафарбований Путін: Як окупований Крим стає сміттєвим курортом

Окупований півострів все більше перетворюється на військову базу: росіяни там хіба що успішно завдають "ракетних ударів", а от життя і регіоні стає дедалі менше

Жовто-блакитні прапори та зафарбований П…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

У Раді ООН закликали Росію дати правозахисникам доступ до моніторингу окупованого Криму. Сорок держав вимагають від сусіда України виконувати свої зобов'язання держави-окупанта в тимчасово окупованому Криму і надати доступ на півострів правозахисним моніторинговим механізмам.

Росія після окупації перетворила Кримський півострів на військову базу, яка стала загрозою не лише для України, а й для всього регіону Чорного моря, заявив президент України Петро Порошенко на загальних дебатах 73-ї сесії Генасамблеї ООН. "Агресивна політика Росії разом із зухвалим використанням летальної зброї посилює загрозу", - сказав Порошенко.

Росіяни тим часом розповідають байки про те, що після засідання ООН правозахисникам з Росії представник української делегації сказав, що вони "дістануть" члена делегації окупантів. Після цього начебто українець "зробив відповідний непристойний жест одним пальцем". Розповідати можна все, що завгодно, і на Росії в цьому досягли чималих успіхів. Правда в тому, що "правозахисники" окупантів – це нульовий з дієвості сектор, який створений виключно для окозамилювання.

З квітня 2014 року по вересень 2018-го в анексованому Криму за участь у мирних зібраннях до адміністративної відповідальності притягли 353 людини, до кримінальної – 12. Окупанти значно обмежили свободи мирних зібрань у Криму, незаконно використовуючи для цього репресивне російське законодавство, доповіла Кримська правозахисна група.

Стан ув'язненого в Криму українського активіста Володимира Балуха, якого побила адміністрація пенітенціарної установи, надзвичайно тяжкий, заявила омбудсмен Людмила Денисова. В'язень отримав численні побої печінки, спини та голови, що значно погіршило його стан здоров'я. Денисова звернулася в Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму навіть не доставляє українського активіста Балуха з Сімферопольського СІЗО до залу суду, бо вважає його поведінку "неприпустимою". Адвокат вважає, що вирок Володимиру можуть залишити без зміни і побоюються його реакції в залі суду на це.

Політв'язень Кремля Станіслав Клих, який утримується в окупованому Криму, написав листа ув'язненому на Росії Олегу Сенцову з закликом припинити голодування. Мати Клиха розповіла про триденне побачення із сином та про його лист Сенцову. Жінка каже, що Клих виглядає трохи краще, але постійно скаржиться на біль у серці, нирках і ногах. "Холод, все брудне, навіть білизну попрати не можна, бо вода – лід. Сам страшний, брудний", - розповіла про відвідини Тамара Клих.

66-річного фігуранта "справи Веджіє Кашка" Асана Чапуха перевели з сімферопольського СІЗО до лікарні через наслідки голодування. Активісти нагадали про те, що на зустріч з адвокатом Чапух не міг йти самостійно, тому його під руки принесли інші ув'язнені. Ось в яких випадках окупанти направляють політув'язнених до лікарів.

МВС України збільшило свою присутність в акваторії Азовського моря. Підрозділ укомплектований чотирма плавзасобами. Всього там працюватиме 54 особи. Завдання підрозділу - гуманітарне розмінування водних об'єктів та порятунок громадян. А ВМС ЗСУ взяли участь у стратегічному командно-штабному навчанні "Козацька воля-2018", які тривали з 25 по 29 вересня у Чорному та Азовському морях.

Екіпажі російських винищувачів Су-30 завдали ракетного удару по авіації умовного противника в небі над полігоном "Опук" в анексованому Криму. Ракетний удар по світловим авіабомбам САБ-100-55 і САБ-100-75, що імітували авіацію умовного противника, ланка оперативно-тактичної авіації ПВО виконала, застосувавши керовані ракети класу "повітря-повітря".

Підрозділи берегової оборони у складі 600 окупантів відпрацювали на полігоні під Сімферополем тактику "Сирійської валу". В рамках навчань авіація забезпечила прикриття підрозділів від можливих ударів умовного противника, відпрацювала ведення повітряної розвідки і нанесення ракетно-бомбових ударів.

Ще окупанти в анексованому Криму провели навчання щодо захисту об'єктів від ударів безпілотників. Фахівці радіоелектронної боротьби Південного військового округу в анексованому Криму на навчаннях відпрацювали прикриття військових об'єктів від бомбометання з безпілотників терористів. Окупанти постійно проводять такі тренування, але часто-густо в них виходить як в анекдоті: "або акула глуха трапляється, або свисток зламаний".

Поміняють фільтри і все: "Кримський титан" запустять знову. "Гоблінці" чекають на висновки від Росприроднагляду з приводу запуску заводу. На підприємстві провели інвентаризацію газоочисних систем, фахівці подекуди змінили фільтруючі канали і… більше нічого. Наче не було тієї жахливої екокастрофи. А тим часом діти, які повернулися з санаторіїв до отруєного викидами з "Кримського Титану" Армянська, знову скаржаться батькам на погане самопочуття.

Окупанти гадають чи дати кримським фермерам гроші за втрачений через викиди в Армянську врожай. Фермери з Армянська попросили "владу" компенсувати втрачений через хімічні викиди на заводі "Кримський титан" врожай. Ті почали "відмазуватись": начебто аграрії не озвучили точні суми. Були б з Україною, були б з компенсаціями.

Прокуратура АРК спільно з контррозвідкою СБУ припинила незаконний відбір та транспортування води до окупованого Криму. Свердловини, де здійснювався відбір, знаходяться за 15 метрів від лінії розмежування. За попередніми даними, замаскована пластикова труба була прокладена до 2014 року та веде у напрямку заводу "Кримський Титан". Окупанти добре вміють тільки одне: красти.

Так званий "глава Ради міністрів" Криму Сергій Аксьонов на прізвисько "Гоблін" клянчить гроші на Росії на дороги. Він заявив, що потреба утримання доріг щорічно в Криму - 7,4 мільярда рублів, а дорожній фонд складає 2,9 мільярда рублів. При цьому фінансуванні, з його слів, півострів ледь вкладається в межі утримання доріг. Це звучить наче анекдот: на Росії ніколи не було доріг, то навіщо їм кримські.

Клянчать гроші також на агросектор. Кримські "гоблінці" просять "путінців" захистити їх від "каміння з неба", тобто допомогти в захисті посівів і насаджень від граду, через який в окупованому регіоні щорічно страждають тисячі гектарів посівів.

І в цей же час "Гоблін" пропонує постачати сільгосппродукцію з окупованого Криму в "ДНР". Таку пропозицію Аксьонов зробив на зустрічі із заступником глави "уряду" терористичного угруповання "ДНР" Володимиром Антоновим. І сміх, і гріх: знайшлися "постачали".

"Гоблін" подав позов до Касаційного адмінсуду України з вимогою скасувати рішення президента України Петра Порошенка про введення санкцій проти нього. Відповідачами у цій справі виступають президент України, Рада Нацбезпеки і оборони, третьою стороною - Служба безпеки України, Національний банк та Кабінет міністрів. Тут доречно згадати очільника МЗС Росії Лаврова та сказати його словами про Аксьонова: "дебіл, бл*дь".

Окупанти обіцяли пустити і пустили фури Керченським мостом 1 жовтня. Вони очікують, що на добу мостом зможуть проїжджати близько 700 фур і більше. Напевне можна прогнозувати лише одне: ціни в окупованому Криму навряд стануть меншими.

Кримчани обурилися безглуздістю російського паспорта та порадили користувачеві в соцмережі, який поцікавився, чи можна подорожувати з цим "аусвайсом", взагалі його ніде не показувати. Хотіли на Росію, то тепер і мають резервацію, звідки поїхати зась.

У кримському селі Сонячна долина під Судаком невідомі зафарбували портрети російського президента Володимира Путіна, намальовані на стінах будівель та парканах навесні 2014 року. Проросійський блогер назвав подію "провокацією". Не так сталося як гадалося: замість "шоколадних ванн" на окупованому півострові панує суцільне зубожіння, тому і замальовують "обіцятора" гарного життя.

Якщо раніше окупаційна "статистика" віддавала перевагу простому завищенню цифр, то тепер до так званих звітів додали ще й фінансові можливості туристів. Фактично вони підтвердили, що через високі ціни "бідний" турист до Криму не поїде. У рапортах російських соціологів зазначено, що цього курортного сезону відпочивали на півострові "росіяни з хорошим достатком" та ще багато занадто бравурних показників. Але всі вони множаться на нуль однією цифрою із цього ж звіту: із загальної кількості росіян Криму віддали перевагу лише 6%.

У мережі оприлюднили показові світлини потопаючих у смітті Севастополя та Феодосії. В окупованому Криму в курортних містах утворились сміттєві гори. Стан із благоустроєм там уміщується в одне слово "Срачостопіль"…

Українське сонце в окупованому Криму перетворює триколори на жовто-блакитні прапори: "аквафреші" вигоряють і перетворюються в двоколірні жовто-блакитні. Червоний колір на російському прапорі вигорає та стає жовтим, що разом з синім / блакитним перетворюється в комбінацію, підозріло схожу на український прапор. Навіть сама природа проти окупантів. Обов'язково настане день, коли в Криму скрізь замайорять українські прапори.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme