Обшуки в "Київавтодорі": Чому Кличко не впорався з кадровою політикою у мерії

Наразі можна констатувати, що за 3,5 роки керівництва містом Кличко так і не приборкав розкрадання бюджетних коштів своїми підлеглими

  • Київ
  • 22 листопада 2017 19:00

Обшуки в "Київавтодорі": Чому Кличко не…

Днями представники Генпрокуратури спільно з Нацполіцією провели масштабні обшуки в "Київавтодорі" і "Київзеленбуді". Після цього перший заступник генпрокурора Дмитро Сторожук навіть заявив, що в цих комунальних структурах діяли злочинні угрупування. У двох словах схема розкрадання грошей була така: керівництво зазначених підприємств, отримавши кошти на проведення ремонтних робіт, відправляло ці гроші за фіктивними договорами на підконтрольні собі комерційні структури, гроші оберталися в готівку. У свою чергу, роботи, які мали б виконувати ці комерційні структури, виконували працівники комунальних підприємств.

Зараз підтверджено, що таким чином було "виведено" більше 10 млн. гривень бюджетних коштів. І це тільки те, що вже підтверджено, а ще правоохоронці мають підозри на розкрадання більших сум грошей. За подібною схемою працювали як у "Київавтодорі", так і в "Київзеленбуді".

Варто нагадати, що у керівництва "Київавтодору" це вже не перші проблеми з правоохоронцями. У березні цього року СБУ вже проводила обшуки у комунальній корпорації. Тоді спецслужби завітали навіть до оселі гендиректора "Київавтодору" Олександра Густелєва. Після того в Службі безпеки заявили, що під час тендерів керівництво комунальної корпорації за змовою з комерсантами закуповувало матеріали та послуги за значно завищеними цінами. Спецслужби навіть назвали захмарну суму у 300 млн. гривень, яку протягом 2016 року привласнили зловмисники. Тоді верхівка "Київавтодору" у відповідь навіть звинуватила СБУ у брехні. Начебто фото обшуків у кабінетах комунальників, оприлюднені спецслужбою, не співпадають з реальним інтер'єром цих приміщень, і взагалі лише суд може довести винуватість тих чи інших чиновників.

Але якщо протягом року на одному й тому ж комунальному підприємстві відбуваються обшуки і правоохоронці заявляють про розкрадання десятків мільйонів бюджетних коштів, то це вже наводить на певні роздуми. Які аж ніяк не додають позитиву репутації мера Кличка, адже фактично у розкраданні грошей звинувачують його підлеглих. Варто також зазначити, що якщо навесні Кличко ледь не захищав керівництво "Київавтодору" після скандалу з обшуками, то цього разу фактично виступив ініціатором виявлення розкрадання бюджетних коштів. Принаймні, на сторінці Кличка у "Фейсбуці" вказано, що правоохоронці почали виявляти схеми з розкрадання грошей саме після звернення мера столиці.

З цього випливає, що навряд чи мер пропонував би проводити обшуки у комунальних підприємствах, кидаючи тінь на роботу мерії, якби були хоч найменші сумніви у розкраданні бюджетних коштів. Крім того, зрозуміло, що Кличко хоче навіть заробити собі балів, мовляв, бачите, нікого не пошкодую за розкрадання грошей киян і сам буду "крапати" правоохоронцям на таких крадіїв-чиновників.

Але можна подивитися на цю ситуацію і з іншого боку. Кличко очолює Київ вже 3,5 року, але досі у структурі мерії кошти крадуть мільйонами. Це вказує на те, що на керівних посадах багатьох підприємств сидять, м'яко кажучи, не чисті на руку чиновники. Звичайно, що схеми з виведенням бюджетних грошей через фіктивні фірми, як це трапилося у випадку з "Київавтодором" і "Київзеленбудом", не здійснювали рядові працівники комунальних структур. Це, не забуваємо, підтвердили і у правоохоронних органах. Для таких "фокусів" з розпилом грошей з бюджету потрібно обіймати саме керівні посади. А мер Києва має вплив на усіх без виключення чиновників, які б посади вони не мали у структурах Київської міськдержадміністрації чи комунальних підприємствах.

Не слід також забувати, що свого часу корупціонери були серед соратників мер Кличка. Згадаймо, як у 2015 році депутат Київради від промерської фракції Віталій Даниленко "вляпався" у скандал з вимаганням коштів з власників АЗС. Цей же депутат був свого часу ініціатором створення спецкомісії з виявлення незаконних газових заправок, та час показав, що працював він не лише для блага міста.

Тому можна констатувати, що очільнику міста слід дуже ретельно "почистити" кадри, які не без його участі "розкидають" на ті, чи інші керівні посади у мерії. Але, на жаль, є певні сумніви, що мер дуже цього хоче, якщо за 3,5 роки так і не навів лад у кадровій політиці свого господарства.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme