Курва-шоу: Чому депутати політизують конфлікт НАБУ й НАЗК

Замість того, аби дати антикорупційним органам самим зупинитися у взаємних звинуваченнях, депутати з комітету Єгора Соболєва вирішили підлити масла у вогонь

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Курва-шоу: Чому депутати політизують кон…

Нетривала пауза в інформаційній війні між Національним антикорупційним бюро й Національним агентством з питань запобігання корупції завершилася: сьогодні профільний комітет Верховної Ради на чолі з Єгором Соболєвим вирішив додати перцю, запросивши на своє засідання керівників усіх трьох антикорупційних органів – НАБУ, НАЗК і САП. У підсумку, питань до очільників НАБУ й НАЗК стало ще більше, а нардеп від БПП Олег Барна навіть обізвав цей захід "курва-шоу".

Що ж на ньому було. Перше: заступник голови САП Володимир Кривенко (Назара Холодницького сьогодні госпіталізували через проблеми зі здоров'ям) на відміну від свого досить дипломатичного керівника, різко пройшовся по діяльності НАБУ. Він, зокрема, пояснив політичну природу кримінального провадження, яке було відкрите НАБУ по справі щодо очільниці НАЗК Наталії Корчак. У свою чергу, головний козир Ситника – нещодавні публічні звинувачення у фальсифікаціях на адресу голови НАЗК з боку колишньої співробітниці Агентстсва Ганни Соломатіної – зіграв проти нього самого. Під час виступу Наталія Корчак повідомила, що Соломатіна була звільнена з посади керівника департаменту фінансового контролю НАЗК після того, як її зловили на привласненні матеріалів деяких майнових перевірок. Іншими словами, колишня працівниця НАЗК могла мотивуватися особистою неприязню.

Це і серйозний удар по організаторах "Соломатінгейт" з антикорупційного комітету Ради, які, мабуть, хотіли допомогти НАБУ, а, виявилося, підклали йому свиню. Вони максимально розкручували заяви Соломатіної, тепер Ситнику доводиться відбудовуватися від цього скандалу.

Але найбільше дісталося йому через злив телефонної розмови, яка вже стала мемом #Навіть якщо насосала. Досі Ситнику вдавалося відмовчуватися, і якби не сьогоднішній захід, він відмовчувався б і далі. А так довелося відповідати, і зробив він це невдало. Фактично підтвердивши факт зустрічі з журналістами, він вперто не визнає порушення законодавства з власного боку. Нагадаємо, йому закидають розголошення даних слідства. До того ж, матеріали по цій справі перебували не в Бюро, а в прокуратурі, яка представляє сторону обвинувачення по даній справі в суді. Це порушення з боку Ситника не таке масштабне, як його роздувають опоненти НАБУ, заявляючи про розголошення державної таємниці, проте все ж йдеться про кримінал. І тепер слідство, яке вестиме справу "аудиозаписів Ситника", має відповісти на питання: хто записав і "злив" розмову, хто ті жіночки, які гиготіли зі слів Ситника. Вони, до речі, мають йти по справі в якості свідків, тому їхні імена скоро стануть відомі загалу.

Таким чином, замість "теплої ванни" Соболєв та інші комітетські друзі НАБУ зробили цьому відомству лише гірше. І тепер Ситнику замість того, щоб розповідати про можливість своєї відставки через політичний тиск, краще закрити двері Бюро для таких "друзів", які "зливають" конфіденційні розмови. Бо з такими коліжанками і ворогів не треба…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme