Лише 19 кропивницьких депутатів розповіли про свої досягнення

Про свою діяльність за 2019 рік прозвітувало 26 депутатів міської ради Кропивницького, 19 з них оприлюднили власні звіти на сайті міської ради

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на сайт "З перших уст". 

"На сьогоднішній день про свою діяльність за 2019 рік прозвітувало 26 депутатів міської ради Кропивницького. 19 з них, оприлюднили власні звіти на сайті міської ради. Решта 7 провели виключно публічне звітування, не розмістивши свій звіт у відкритому доступі", – розповіла Олена Сінченко, експертка ГО "Асоціації Політичних Наук".

"Асоціація Політичних Наук" вже кілька років відстежує те, як депутати звітують перед виборцями,  і відзначає тенденцію до щорічного зменшення кількості тих депутатів, які оприлюднюють власні річні звіти. Якщо за перший рік діяльності відзвітували всі без винятку депутати, то на четвертому році таких виявилось трохи більше половини від всього депутатського корпусу.

"У своїх звітах депутати приділяють значну увагу роботі приймалень, зверненням громадян, ремонтам доріг та будинків, встановленню майданчиків та лавочок. Дуже рідко в депутатських звітах іде мова про основну роботу депутата, тобто про відвідування ним сесій, комісій, голосування тощо. Ми для себе це пояснюємо тим, що виборці, нажаль, не цікавляться цією інформацією і депутат подає у звіті лише те, що хоче бачити городянин", – зазначила Сінченко.

За словами експертів АПН, вони звертались до депутатів з пропозиціями провести он-лайн звітування в соціальних мережах під час карантину. Проте, депутати вирішили не користуватись таким дешевим і масовим ресурсом. Водночас на сайті міської ради з’явилися звіти ще 5 депутатів. Якщо до карантину було оприлюднено 14 звітів, то тепер їх 19.

Також експерти Асоціації Політичних Наук оголосили про старт кампанії "Вимагаємо звіту". В рамках ініціативи планується збирання думок небайдужих громадян, щоб повідомити депутатів міської ради про свою зацікавленість у звіті про їхню роботу. Також буде проводитися кампанія впливу – інформаційна компанія в соціальних мережах та вуличні акції, які будуть спонукати депутатів до проведення звітів.

Нагадаємо, до місцевих виборів Depo.ua розпочало спецпроект, в рамках якого буде стежити за перебігом виборчих перегонів на місцях. Аби дізнатися, що відбувається у тій чи иншій області, обирайте її на інтерактивній мапі, натискайте на назву та переходьте на місцеву стрічку новин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"