Чи складно працювати двірником

Depo.Кіровоград починає цикл публікацій, які умовно можна об’єднати фразою "Як це влаштовано"

Чи складно працювати двірником…

Наша маленька редакція трохи втомилася від політики, незаконних кіосків, криміналу та іншого неподобства, про яке - хоч-не-хоч - доводиться сповіщати. Навколо - дуже багато цікавіших речей. Тим паче, коли виникла ідея серії публікацій під умовною спільною назвою "Як це влаштовано", завершувався один із кращих днів тижня - п’ятниця, і про чвари політиканів та "чорнуху" думалося менше всього.

От, наприклад, як робиться ковбаса? А подробиці процесу випікання хлібу вам відомі? Які проблеми аварійно-диспетчерська служба може вирішити, а які - ні? Ну і так далі...

Двірники - це такі люди з мітлами, які постійно "бухають". Вони не особливо переймаються своїми обов’язками, а замість прибирання сидять собі в підсобці з оковитою. Та що там говорити, про ці стереотипи навіть класики писали. От вам цитата з "12 стільців" Ільфа і Петрова: "Опівночі двірник Тихін, хапаючись руками за всі попутні палісадники і надовго припадаючи до стовпів, плентався до свого підвалу. На його нещастя був молодик.

- А! Пролетар розумової праці! Працівник мітли! - вигукнув Остап, побачивши зігнутого в колесо двірника.

Двірник замукав низьким і пристрасним голосом, яким інколи серед нічної тиші раптом гаряче і клопітно починає бурмотіти унітаз.

- Це конгеніально, - повідомив Остап Іполита Матвійовича, - а ваш двірник досить-таки великий паскудник. Хіба можна так напиватися на рубль?

- М-можна, - сказав двірник несподівано".

Але майстер кіровоградської ЖЕО №3 Володимир Давиденко довів кореспонденту Depo.Кіровоград, що не все так просто й очевидно.

Чи складно працювати двірником - фото 1

- Як починається робочий день у двірників?

- Робочий день улітку триває з сьомої ранку до другої дня. З одинадцятої до пів на дванадцяту - обід. З самого ранку вони починають прибирати прибудинкову територію. Маються на увазі виходи з під’їздів та алея, яка проходить перпендикулярно цим виходам. Плюс газони та навкруги будинку. Взимку ще й повинні розчищати свою територію від снігу, бодай стежки на перших порах прокласти, поки техніка не підтягнеться.

Озброюються робочим інструментом - мітлами, граблями, лопатами - і вперед. На ділянках, у підвалах, є своєрідні підсобки, де можна перепочити, посушити одяг, якщо під дощем намок, зігрітися в морози. Там же інструмент знаходиться, щоб не тягати його з собою додому, а взимку - відсів, щоб в ожеледицю доріжки посипати.

- Двірники отримують якийсь наряд на роботу перед цим?

- Та фактично ні. Вони вже чудово знають свій фронт робіт. За кожним закріплені ділянки. Ми це все переміряли, бо від площі території залежить зарплата. От кожен і прибирає свої будинки.

- Будинки? Не один?

- По-різному. Є по три будинки на одного, чотири, п’ять навіть. Намагаються брати на себе більше, щоб і зарплата більшою була. Ми ж, зі свого боку, дивимось, як людина справляється. Бо набрати багато можна, головне - щоб толк був.

Чи складно працювати двірником - фото 2

- Яка зарплата у двірників?

- У середньому - півтори тисячі гривень на місяць.

- Щодня прибирають?

- Неділя - вихідний. Але все одно є черговий біля смітника. Якщо є якісь пакети розкидані тощо, то прибирає. Ми потім відгул даємо.

- Може, й смішне запитання, та все ж таки. Є якісь вимоги при прийомі на роботу?

- А що тут смішного? Звичайно, є. Відділ кадрів обов’язково проводить співбесіду: яке ставлення в людини до роботи, чи спроможна вона нормально працювати. Бо є такі, що хочуть, але не можуть через ті чи інші причини.

Хоча в нас й інваліди працюють. Їм іноді родичі допомагають.

- Серед двірників більше жінок чи чоловіків?

- На жаль, жінок. Бажано, звісно, щоб чоловіків більше було, але часто трапляються несерйозні. Той випиває, той до роботи не дуже.

Жінки - серйозніші. Але я от недавно звільнив одну: прийшла на роботу з перегаром. У нас досить жорстко з цим: якщо двірник виходить на свою територію з "запахом", то який працівник із нього? Шукатиме просто, де добавити. Тому з такими прощаємось.

- Молоді працюють?

- Сорок - сорок п’ять років, пенсіонери. Молодь заманити складно.

- Знаходять щось цікаве під час прибирання?

- Ну як цікаве... Найчастіше - шприци, це справжня біда. Іноді голки листям присипані, можна вколотися нечаяно й заразитися чимось. Регулярно, наприклад, шприци валяються на проспекті Правди, 2, корпус 2. Там гуртожиток, контингент трапляється ще той. Біля інших будинків це не так часто.

- От вийшов двірник о сьомій ранку на роботу, попідмітав. Це пару годин. А до другої дня чим він займається?

- Думаєте, все так легко і просто? Їм же треба і газони вигребти... До речі, газони - окрема тема. Жителі будинку часто недопалки викидають із балконів. На газонах - квіти, ще щось, тому треба руками визбирувати. Та і за квітниками, які місцеві посадили, теж доглядати треба, щоб красиво все було. При цьому, важливо наголосити, обрізання дерев у обов’язки не входить, цим мають професіонали займатися, щоб не нашкодити. Робота є, коротше кажучи.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Кропивницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme