Чим жила Україна: 80-річні жаби, стоматолог для ведмедя та молитва в день виборів

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: 80-річні жаби, стомато…

Втомленими, із післявиборчим синодромом та трохи розгубленими прожили українці цей тиждень. Про те, як пережили українці перший тиждень після виборів - у тижневому дайджесті Depo.ua

Київ

І знову про вибухи. У столиці на Теремхках біля супермаркету люди аж здригнулись – отак рвонуло. Згодом журналісти повідомили, що була підірвана невідомим машина офіцера українських розвідслужб. Диверсанта затримали на місці злочину із важкими травмами, бо міна вибухнула передчасно.  Наступного дня підривник помер. А от той, для кого закладалась міна, на щастя, не постраждав. Як і собака, який ув'язався за підривником був поряд в момент вибуху. Доля тварини цікавила багатьох. Але, як запевнили правоохоронці, тіла собаки знайдене не було, він втік з місця події.  

Кияни на тижні зітхнули з полегшенням: 6 квітня завершується опалювальний сезон. Хтось радів через те, що плата за комунальні послуги вже не так битиме по кишені, а більш холодостійкі містяни раділи через те, що в квартирах вже не буде так спекотно. У медустановах лишатиметься індивідуальний графік відключень, затверджений головним лікарем. Традиційно опалювати житло припиняють після того, як середньодобова температура протягом кількох днів тримається не нижче +8°С, але цього разу вирішили не затягувати і відключили трохи раніше.

Тим часом у столичному метро розпочали набір нових машиністів та чергових по станціям. Радник начальника "Київського метрополітену" Наталка Макогон опубліковала на Facebook селфі з одним із претендентів: молодий, симпатичний і трохи екзотичний.

Життя в столиці вирує під землею, на землі і на воді. Нещодавно у Києві спустили на воду новий артилерійський катер для ВМС ЗСУ. Традиційно об корабель розбили пляшку ігристого: моряки вірять, що якщо пляшка розіб’ється одразу, то всі рейси будуть вдалими.

Донбас

У "ДНР" - як в "ДНР". Казяться, як можуть. Нещодавно якийсь "водій-гонщик" влаштував перегони та небезпечні маневри з патрулем ОБСЄ.  Авто було із цивільними номерами і рухалося у протилежному напрямку, а потім різко виїхало на дорожню смугу, по якій прямував патруль СММ, змусивши перший автомобіль патруля звернути для уникнення зіткнення. Згодом автівка повторила цей маневр у напрямку другого авто патруля і поїхала геть. Приблизно через одну годину, коли патруль СММ перебував поблизу Заїченка, спостерігачі знову помітили "шумахерів", які рухались прямісінько на патруль. Відтак, окупанти тепер показують якісь "круті віражі", бо, напевно, на щось інше, конструктивне вже просто не спроможні.

У зоні проведення Операції об’єднаних сил небо "розсікали" бойові вертольоти української авіації. Пілоти за три години встигли зробити чимало: виконали польоти на пошуково-рятувальне забезпечення, не забули і за повітряну розвідку. Також тренувались заходити на посадку за приладами з використанням посадкових систем, приземлялись на непідготовлений майданчик методом самостійного підбору з повітря. Словом, льотна зміна була проведена на оцінку "відмінно". Так тримати!

Львів

Львів'яни – люди вперті. Впевнено гнуть свою лінію, бо хочуть, аби в рідному місті їх обслуговували українською.  Коли ж послуги львів’янам намагаються надати іноземною мовою, львів'яни не лінуються і телефонують на "Гарячу лінію міста".  До прикладу: лише у період з 15 лютого 2018 року  по 15 лютого 2019 року на лінію надійшло 43 скарги. Просто дістало.

31 березня, у день виборів президента, всі бажаючі у Львові доєднались до молитовної Хресної Дороги. Цьорогіч молитву присвятили вшануванню Року Родини та постаті блаженного священномученика Климентія (Шептицького). Кількість бажаючих помолитись була вражаючою: до Хресної Дороги доєднались близько 60 тисяч осіб. Завсідники таких заходів дивились і дивувались: здавалось, що така сила силенна людей прийшла на спільну молитву вперше. Але коли в країні обирають президента, то без молитви точно не обійтись.

Якщо відкинути на якийсь час з голови думки про вибори та кандидатів, перше, що "вдаряє" в голову – це весна, буйне квітіння та краса довкола. Безсоромний і нестриманий квітень проявив себе на повну у Трускавці: на клумбах міста зажовтіли ранні нарциси. Містяни і туристи радіють, як діти, фотографують квіти і кажуть, що за квітковою красою навіть на Закарпаття не треба їхати, бо тут, на Львівщині і своєї краси вистачає.

Дніпро

Все змінюється, але майже незмінною лишається декларація міського голови Дніпра Бориса Філатова. За 2018 рік у декларації очільника міста майже не відбулось змін. Філатов та його дружина володіють квартирами у Дніпрі площею 279 та 824 квадратних метри, місцями у підземному паркінгу, земельними ділянками на Новомосковщині. Дружина Філатова володіє квартирою у Києві площею 212 квадратних метри. Майже не зменшилася й колекція цінностей. У Філатова є годинники Breguet, Cartier, Officine Panerai, Audemars Piguet, Atmos, а дружина Марина має діаманти і шуби. Трохи "схудла" колекція японського мистецтва, додалась інформація про нову фірму дружини Філатова, ТОВ "Спорт Дніпро" із уставним капіталом у 10 тисяч гривень. Словом, майна у Філатових вистачає.

Чи то через напружену роботу, а можливо бажання полетіти в космос бере своє, але Борис Філатов "тане" на очах. В одному із останніх дописів на Facebook він повідомив, що йому вдалося схуднути на 20 кілограмім. І додав фото з тренування, на якому його обличчя хоч і худе, але неприховано втомлене.

Так у світі повелось: коли хтось десь щось будує, іноді знаходяться ті, хто десь щось починає руйнувати та знищувати. Якісь диваки у Дніпрі на проспекті Калнишевського почали підпалювати звичайні лавки. Містянам вже не до жартів, бо одна з лавок палала два рази за три дні. Хто саме підпалює лавки, поки невідомо, але є версія, що "лавкофобу" не не до вподоби компанії, що тут збираються. 

Одеса

Тим часом понад 3 000 га мілководь нацпарку "Тузлівськи лимани" через висихання стали схожими на поверхню якоїсь невідомої планети з фільму в жанрі фентезі. Суха зима, безводна весна, відсутність стоку в малих річках Алкалія і Хаджидер дають підстави екологам хапатись за голови. За словами одеського еколога Івана Русева, чиновниками гальмується фінансування відновлення зв'язку Чорного моря з Тузлівськими лиманами. Тому, аби уберегти ці водойми від катастрофи, природозахисники та науковці планують рапортувати про ситуацію в європейські інститути, зокрема у Бюро Рамсарської конвенції.

До Одеського порту все йдуть і йдуть кораблі. На тижні сюди причалили фрегат Королівського канадського військово-морського флоту "Торонто" і фрегат ВМС Іспанії "Санта Марія". У день прибуття вони навіть були відкритими для відвідувачів. Комусь справді пощастило, бо такі кораблі є справжньою знахідкою для тих, хто займається "фотополюванням" на них.

Неспокійно було на тижні у Подільську. Дві шестикласниці на перерві посварилися, а потім побилися. Смиканням за косички навіть не пахло. Бились так, що відомості про випадок занесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Діти живі, але оцінку діям учасниць обіцяє дати поліція.

Харків

У Харкові можна буде послухати гру одного з найвідоміших музичних інструментів - легендарної  "Червоної скрипки" роботи Антоніо Страдіварі. За словами організаторів заходу, історія цього інструменту послужила сюжетом для фільму "Червона скрипка". Стрічка оповідає історію про те, як інструмент містичним чином впливає на долі людей. Фільм можна буде переглянути безкоштовно 12 квітня у Будинку Алчевських (ДК Поліції) о 19:00, а послухати гру унікальної скрипки можна буде 10 травня, на сцені Палацу студентів Національного юридичного університету на концерті "Містична" Червона скрипка".

Цього тижня трагічно обірвалося життя Яни Червоної, відомої волонтерки, яка останнім часом пішла добровольцем у батальйон "Донбас". Жінка, яка для багатьох була "бойовою сестрою", загинула через влучання в бліндаж ворожого снаряду. Попрощались із Яною у Харкові біля пам’ятника Тарасу Шевченку, поховали ж на Алеї Слави на 18-му кладовищі.

Зате тиждень приніс хороші новини для любителів авіаподорожей. Невдовзі із Харкова можна буде літати прямим рейсом до Парижа. А ще авіакомпанія Ryanair запланувала відкриття у жовтні нового рейсу із Харкова у Познань. Тож Європа для харків’ян стає все ближчою.

Запоріжжя

На Запоріжжі що не тиждень, то якась нова унікальна знахідка. Днями у парку Мелітополя під час демонтажу старої сцени знайшли скульптури жаб, яким вже понад 80 років. Раніше диво-жаби прикрашали парковий фонтан, збудований у 1936 році. І сумно, що в наші дні такі скульптури валяються у купі зі сміттям.

Не сиділось і мінувальникам. Черговий "терорист" на пошту оборонного заводу "Іскра" надіслав попередження про мінування  і додав, що це "помста за окупацію Донбасу".  Понад 700 працівників заводу в той же час евакуювали, але вибухівки так і не знайшли. Напружений видався деньок.

І скільки б мінувальники разів не псували запоріжцям настрій, містян тішить думка про море, біля якого з дня на день стає тепліше. Зараз пляжі курортної Кирилівки порожні і спокійні, але зовсім скоро тисячі містян збиратимуться тут заради нових вражень та відпочинку.

 

Закарпаття

Любителям тиші зараз пряма дорога у парк "Синевир". До 15 червня тут триватиме сезон тиші. В цей період тварини активно розмножуються, тому впродовж двох з половиною місяців не можна проводти роботи та заходи, які є джерелом підвищеного шуму. Гуркотом можна добряче перелякати пухнастих і це може негативно вплинути на процес розмноження.

Але не розмноженням єдиним. На тижні бурих ведмедів у Реабілітаційному центрі, який розташований на території нацпарку "Синевир", відвідали стоматологи. Видовище, коли ведмедику оглядають зуби, звісно, не для людей зі слабкими нервами, а лікарям-сміливцям окремо низький уклін.

Європа стає ближчою і для тих, хто їздить потягом. На тижні "Укрзалізниця" тестувала потяг, який сполучить Мукачево з Кошице. Потяг планують запустити у червні, але як воно буде, покаже час.

Вінниця

На тижні шлунки вінничан вберегли від горе-помідорів. Не гнилих, якими кидають, а, на перший погляд нормальних, проте, заражених південноамериканським шкідником. 200 кілограмів свіжих томатів  із "сюрпризом" з Польщі виявили митники. Помідори довелось знищити, а у Польщу надіслати нотифікацію про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України. Аби в майбутньому таких "сюрпризів" більше не присилали.

Чого лише не вигадають люди, аби якось дірки в дорогах залатати. Вінницькі активісти зробили "хід конем" і, наперекір традиції саджати у вибоїнах квіти та кущі, одну із знатних дірок прикрасили композицією із гілля та фольги. Виглядало погрозливо.

Сумно, але фігурку бронзового кота, яка встигла полюбитись вінничанам, водолази на тижні діставали із вод Південного Бугу. Через подібні витівки вандалів на мосту планують встановити додаткові камери відеонагляду, аби ті, у кого чухаються руки зробити шкоду, були затримані та покарані.

Кропивницький

На дворі XXI століття, а шістдесятидворічний Григорій Ключка із села Мальовниче, що на Кропивниччині, живе без світла, газу та водопостачання. Григорію таке життя подобається і їхати жити в місто йому не хочеться. Двічі на тиждень чоловік їздить конем в магазин в сусіднє село Олексіївка або у селище Нове, живе за рахунок господарства та городу. На думку Григорія, як немає світла, то нема чого економити, воду ж можна із колодязя дістати. Здебільшого користується свічкою та ліхтариками. Отак і живе собі пан Григорій і не нарікає.

Нікіта Гоменюк із Кропивницького у свої 14 років став наймолодшим майстром спорту в історії українського більярду. Хлопець грає у спортивний більярд з п'яти років. Має сім титулів чемпіона країни серед юнаків та юніорів та два національних кубка. За останній місяць він переміг на трьох чемпіонатах України. Спеціалісти, які спостерігають за Нікітою на чемпіонатах, кажуть, що росте майбутня зірка.

Полтава

Посеред білого дня у Полтаві зустрілися Микола Гоголь і Олександр Пушкін. Культові класики стоять біля головного входу готелю Palazzo в центрі міста, зустрічають гостей і "позують" містянам для фото. У Пушкіна і руках -  "Енеїда" Івана Котляревського, а у Гоголя – філіжанка з написом "Слава Україні".

Неспокійно було у Полтаві біля скандальної прибудови до колишнього кінотеатру ім. Котляревського. Хоча обійшлось без диму та молодчиків. На тижні сюди завітала поліція. Аби потрапити в середину прибудови, правоохоронцям довелось викликали МНС-ників. Сюди ж прибули і співвласники, оскільки директора закладу в місті не було. Співвласник поскаржився, що про слідчі дії їх ніхто не попереджав, дізнались про це від працівників сусідніх закладів, які побачили, що двері намагаються зламати. Рішення суду, говорить Калуцький, слідчі детально вивчити не дали. Натомість у поліції кажуть, що фахівцям треба було оглянути приміщення і вивчити особливості її конструкцій в рамках кримінального провадження, а всі дії проводили відповідно до ухвали суду. Тож, далі буде цікавіше.

Хмельницький

У Хмельницькому недільного вечора бригаді рятувальників довелось вирушити визволяти чоловіка з полону дерева. У бідолахи застрягла голова між стовбурами дерев, самостійно визволити себе він не міг. Але коли рятувальники вже були в дорозі, виявилось, що чоловік дебоклував себе самостійно. Що саме чоловік робив між стовбурами дерев, так ніхто і не пояснив.

Ще на Хмельниччині почали спецоперацію з вакцинації від кору. Дітей до 18 років, які не були раніше щеплені, планують вакцинувати протягом декількох тижнів за згодою батьків. Операцію "Антикір" проводять через те, що Хмельниччина лідирує в антирейтингу за кількістю нових випадків кору. І, на замітку батькам: діти, які не отримали щеплення без поважних причин (медична довідка про наявність протипоказів) з вересня до школи допускатися не будуть.

Тернопіль

У Бережанському районі на Тернопільщині затримали дроворуба, який нарубав деревини майже на 300 тисяч гривень. Порушник частково визнав свою вину, матеріали справи передали до Бережанського відділу поліції області. Буде знати наступного разу, як дерева псувати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme