Чим жила Україна: "Парад" ялинок, "маскі-шоу" від НАБУ та "голяк" на Говерлі

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна:  "Парад" ялинок, "маск…

Україна вже повністю занурилася в передріздвяні приготування: у святковій метушні, приємних клопотах та підбитті підсумків року проводила країна передостанній тиждень року. "Вершки" новин за тиждень зібрав дайджест Depo.ua.

Київ

З року в рік головна площа країни в грудні стає дедалі гарнішою. Різдвяне містечко вже розкинулось в серці Києва і так і манить туристів та місцевих своєю неймовірною атмосферою. Тут і смаколики і ароматний глінтвейн і атракції і ялинка і локації для селфі – все, чого лише може забажати душа. Головна столична ялинка має висоту 30 метрів і важить понад сто тонн. Складається вона з 400 сосенок та ялиць. Ялинку прикрашають 750 іграшок та три кілометри гірлянд червоного, золотого та білого кольорів.

Можливо, цей тиждень на столичній Солом'янці  був би схожим на попередні, якби по ній не блукав вовк. На щастя, домашній: старий вовчисько на ім'я Спартак втік з родини, яка його виростила, чим дуже засмутив своїх господарів. Знайшли його наступного ранку: вовк гуляв біля Індустріального мосту. Хазяї тут же виїхали на місце, і незабаром незвичайний мандрівник вже відпочивав вдома, напоєний і нагодований.

Рибиною, розміром з людину, вразив киян на тижні один чоловік, який рибалив в районі Південного мосту. Людям важко було повірити в те, що соми-велетні вагою в 50 кілограм, водяться в межах столиці. Але це факт тепер не заперечиш: вражаюча дика природа – вона зовсім близько. Тільки її не видно.

Можливо, цей тиждень на столичній Солом'янці  був би схожим на попередні, якби по ній не блукав вовк. На щастя, домашній: старий вовчисько на ім'я Спартак втік з родини, яка його виростила, чим дуже засмутив своїх господарів. Знайшли його наступного ранку: вовк гуляв біля Індустріального мосту. Хазяї тут же виїхали на місце, і незабаром незвичайний мандрівник вже відпочивав вдома, напоєний і нагодований.

Донбас

Революція Гідності уходить в минуле, і дехто це відчув і з радістю повертається до звичних справ. Печерський суд Києва закрив провадження за обвинуваченням екснардепів від "Партії регіонів" Олександра Єфремова, Сергія Гордієнка й Олександра Стояна в організації ухвалення диктаторських законів 16 січня 2014 року. Суддя Віта Бортницька, ухвалюючи рішення, послалася на закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України" від 13 травня 2014 року, який частково декриміналізував злочини, в яких обвинувачувалися Єфремов, Гордієнко та Стоян.

Попри заяви про "підтримку мирних ініціатив України", Кремль на Донбасі нарощує забезпечення окупаційних військ. За даними української розвідки, від початку місяця через неконтрольовану ділянку кордону на Донбас завезли близько трьох тисяч тонн паливно-мастильних матеріалів. Переміщували і бронетехніку, артилерійське озброєння, вантажну автомобільну техніку. Також у розвідці повідомили, що Росія продовжує використовувати окуповану територію Донбасу у якості випробувального полігону. Одразу видно – миру хочуть. Русского миру.

Дороги Маріуполя у День Святого Миколая розсікав на золотому мотоциклі Санта Клаус довжелезною білою бородою. "Крутого Санту" бачили в районі колишнього хлібозаводу по проспекту Металургів, а його золотий мотоцикл, звісно ж, важко було не помітити.

Львів

Декого хлібом не годуй – дай дитину зробити. Цьогоріч у двох родинах Львівщини народилася дванадцята дитина, в однієї –одинадцята, у трьох – десята. На дев'яту і восьму дитину наважилися відповідно 7 і 16 сімей. Отак можуть, коли хочуть. А таки ж явно хочуть...

Звичайний день передостаннього тижня року міг би промайнути, не запам’ятавшись, якби не величезна зграя кажанів з романтичною назвою Вечорниця дозірна або ж руда або на звичайному львівському балконі. Господарі виявили більше півтори тисячі летючих мишей, які спокійно спали і нікого не чіпали. Чому власники квартири не помітили їх раніше, не повідомляється, але далі за справу взялися зоозахисники. Адже кажанчики занесені до Червоної книги України і потребують турботи з боку людей. Особливо взимку.

Чарівну атмосферу Львова підсилила головна ялинка, яку засвітили в переддень свята Миколая. Прикрасили ялинку у європейському стилі, тобто сяючими гірляндами. На площі є багато яскравих вогників, ілюмінацій і вперше встановлена постійна сцена. Тут і відбуватимуться основні події, присвячені Новому року та Різдву.

Дніпро

Цього тижня вдруге за останні чотири місяці зірвався тендер на проектування нового аеропорту Дніпра. Але якщо раніше торги не відбулися з організаційних причин, то тепер все сталося згідно процедурі. І навіть був визначений переможець. Проте за два тижні після торгів кваліфікаційна комісія забракувала переможця і скасувала результати тендеру. Як пояснили в компанії, яка перемогла, сталося це через відсутність актів виконаних робіт з проектування летовища у Луганську, які слід було надати. Ці акти не були підписані через бойові дії на Сході України у 2014 році. Тепер оголошено третій тендер на проектування багатостраждального аеропорту у Дніпрі.

Найяскравіші моменти 2019 року військові 93-ї бригади зафіксували у календарі на 2020 рік. Родзинка календаря в тому, що на його сторінках хлопці розмірковують про "місця сили" українських воїнів. Про те, що спонукає їх воювати і не зупинятися, що виховує незламність і гартує дух.

Одеса

Одеса знову на перших шпальтах загальноукраїнських стрічок: у п'ятницю, 20 грудня, приблизно о 9:30 на телеканалі "Думська TV" почалось несподіване "маскі-шоу": співробітники НАБУ взялися проводити обшуки. Співробітників телеканала не пускали на робочі місця, на кілька годин зірвали в ефір. На "Думській" заявили про перешкоджання журналістській діяльності, їх підтримало чимало колег по Україні. НАБУ,  у свою чергу, запевнили, що жодних претензій до самих журналістів не мають, а на телеканал прийшли в пошуках "документів щодо передачі права власності на нежитлові приміщення за адресою Лідерсівський бульвар, 13" в рамках розслідування "можливих зловживань службових осіб Одеської облради". Так собі пояснення, прямо скажемо.

Катериненська площа без Катерини та Воронцовський палац з парканом, якого вже давно нема. Одесит Євген Бал знайшов на вулиці шматок фотоплівки, віришив роздивитися її і... Світлини, які на ній знайшлися, належать до періоду кінця 1940-х – початку 1950-х років. У коментарях одесити припустили, що це чиїсь сімейні фотографії, адже майже на всіх світлинах є один і той же дитячий візочок з малюком. А глядачі наче зазирають через шпаринку історії в чийсь забутий сімейний альбом.

У Доброславі на Одещині відзначились аж двома національними рекордами. Тут встановили ялинку з мушлів заввишки 357 см і побудували величезні сані, а які помістилися аж 76 людей. Що і стало ще одним новорічним рекордом.

Російський уряд розширив перелік товарів, ввезення яких заборонено в країну з України і збільшив перелік осіб, щодо яких поширені санкції Росії. "В опалі" тепер низка осіб, серед яких є депутати партії Геннадія Труханова "Довіряй ділам" – Олег Бриндак, Олександр Іваницький, Дмитро Танцюра, Олександр Шеремет і Юрій Шумахер. Також у список потрапили ізмаїльці Андрій Іванов та Олександр Іванов й Валерій Мигалатьєв, який є колишнім помічником Геннадія Труханова. За що Путін так не любить одеситів, невідомо. Може, не пустили його колись на пляж, або не підказали, як вийти на Привоз.

Харків

Збулось. На Харківщині демонтували останнє зображення Леніна. Ілліч був зображений на фасаді клубу у селі Добропілля Валківського району. Куди відправився останній вождь, е повідомляється. Втім, ще не відомо, чи точно він останній. Бо Україну вже котрий рік декомунізують, а вожді і досі затаїлися по кущах та віддалених селах, де ще неступала нога проукраїнського активіста.

І знову про кажанів. Понад дві сотні рукокрилих знайшли у пологовому будинку Слов'янська, що на Донеччині, під час ремонту. Рятувати тварин відправили у Харків. Щоб тварини раптово не прокинулись, їх помістили у холод в спеціальних коробках. У харківському центрі реабілітації рукокрилих кажанчики перебуватимуть до весни. Більшість кажанів з Донбасу нормально перенесли транспортування, але третина з них має замалу вагу, тож худих кажанів відгодовуватимуть працівники центру.

Життя продовжує підкидати сюрпризи харків’янам, і іноді не дуже приємні. На тижні місцевих копів повідомили про те, що на порозі "ПриватБанку" на вулиці Полтавський Шлях, 123, виявили будильник з встановленим часом спрацювання. Одразу ж на місце прибули вибухотехніки та оперативники. Втім, тривога вкотре виявилася "навчальною", адже вибухонебезпечних предметів на місці не виявили. І це добре. Але "жартівника" знайти і трохи з ним пошуткувати не завадить. 

Запоріжжя

Перед Різдвом у мандри відправляються і люди, і тварини. П’ятеро левів з бердянського зоопарку нещодавно прибули до південноафриканського заповідника Love Lions Alive. Леви чудово перенесли переліт, а про те, як вони обживаються на новій, просторій території, можна почитати на сторінці бердянського зоопарку "Сафарі" у Facebook.

Іоанна Павла ІІ, одного з найвідоміших, навіть культових очільників Римо-католицької церкви, увічнили у назві запорізької вулиці. На честь нього назвали частину Заводської – від вулиці Сєдова до вулиці Лермонтова. Це середмістя Запоріжжя, Вознесенівський район. Раніше його жителі підтримали перейменування під час громадських слухань. Депутати Запорізької міськради це погодили. Тож тепер Заводська дивиться, можна сказати, в бік Ватикану. 

Підбиття підсумків року у депутатів та чиновників рідко проходить стримано. Сесія Запорізької міської ради, яка відбулась на тижні, відзначилась бурхливою дискусією. Деякі депутати міськради розкритикували заборону на проведення ярмарку біля цирку. Мовляв, ярмарки – нормальна європейська практика, торгують там люди, які самі вирощують продукцію. На останню тезу їм відрізали, що на ярмарку торгують бананами й кокосами, які аж ніяк не вирощують у Запоріжжі. Міському голові контраргумент сподобався. Володимир Буряк доручив профільній депутатській комісії разом із депутатом Олександром Кобзарюком, який активно підтримує ярмаркових підприємців, навести на ярмарку порядок, аби там продавали лише те, що зростає у Запоріжжі.

Закарпаття

Аби достукатись до свідомості влади і нагадати про проблемні дороги, у Перечинському районі Закарпаття хтось "висадив" ялинки прямісінько в дорожні в ями. Користувачі Facebook жартують, що то Святий Миколай. Судячи з усього, дорожникам він цьогоріч приніс різочки.

Киянин Дмитро Лол виклав фото, на яких він "підкорив" Говерлу голяка. Це при тому, що на найвищій горі України цими днями висота снігового покрову місцями перевищувала 20 сантиметрів і було морозно. "Говерла. Вихід зі світу повсякденності", – лаконічно підписав чоловік та виклав фотодокази. Чи підкорилася горда Говерла побаченому голяку, історія замовчує.

Прикарпаття

Рекордом відзначились і у Івано-Франківську. Тут майже 2,5 тисячі дітей з ліхтариками заспівали "Ой, хто, хто Миколая любить". Всі, хто йшов повз, не могли залишитись байдужими. Дехто навіть підспівував. Бо гарною І душевно.

Вінниця

На тижні на Вінниччині не на жарт заявили про себе жінки. Доцентка ВНТУ, заступниця декана факультету інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносистем Олена представляла Україну на міжнародному конкурсі краси заміжніх жінок Mrs Globe 2019 в китайському місті Шеньчжень і увійшла в топ-30 найкрасивіших жінок планети. На конкурсі красуню удостоїли титулу "Мотиватор року".

Приголомшила і вінничанка Надія Яворовенко. У свої 25 років дівчина має дев’ять вищих освіт, які здобувала у вишах України та Франції. Досягнення зафіксували на Миколая, 19 грудня. І саме в цей день Надія захистила магістерську з бізнес-адміністрування і отримала свій дев’ятий диплом.

Шикарну ялинку відкрили у Вінниці. Вона має найвищу в Україні металоконструкцію і обертається  навколо своєї осі. Висота цієї ялинки складає 29 метрів, нижній діаметру – понад 16 метрів, а вага – понад 75 тонн. А що вже й казати про красу. В уяві така ялинка може перенести гостей міста кудись у сюжет американського новорічного фільму.

Перед новорічними святами студенти вінницького національного технічного університету створили робота, який вимірює температуру, вологість, запиленість повітря, реагує на вогонь, а ще може провести алкотест. Функція алкотесту реалізована на базі датчика газів MQ135. Варто лише подути в маніпулятор і за декілька секунд стане зрозуміло, вживала людина нещодавно спиртні напої, чи ні.

Кропивницький

На тижні кмітливістю відзначився екс-очільник Кіровоградської ОДА, а нині нардеп ОПЗЖ Сергій Ларін. Він застосував "кнопконатискач", змайстрований з трьох товстих книг та стосів паперу. Для того, щоб натискання на кнопку за допомогою цього "винаходу" було непомітним, Ларін прилаштував над пультом для голосування листівки з написом російською мовою "Мы за мир". Під час голосування щодо поправки №76 до законопроекту про скасування депутатської недоторканності №2237 Ларін, сидячи на місці свого колеги по фракції Віктора Чорного, однією рукою натиснув на кнопку перед собою, а іншою привів у дію чудернацький "пристрій". Як наслідок, на місцях Ларіна та Чорного спрацювали кнопки "за". А от під час голосування щодо поправки №69 до того самого законопроекту Ларін правою рукою натиснув на кнопку на пульті Чорного, а "механізм", судячи з усього, підштовхнув ногою. Результат – два голоси "за". На відео можна побачити, як працює нехитрий "пристрій". За винахід, як то кажуть, "п'ять балів", а за депутатську роботу – безумовне "незадовільно".

Неспокійно цього тижня було у слідчому ізоляторі Кропивницького. Там після спроб заколоту та побиття психолога ввели особливий режим. Тут посилили охорону, нагляд,  припинили всі заходи, які проводяться з людьми, а також заборонили побачення та прийняття посилок і передач. А все через одного з ув'язнених, який побив штатного психолога, погрожував їй та її родині фізичною розправою і підбурював інших на бунт.

Полтава

Жителям Полтавщини щось нездоровилось. У період з 9 по 16 грудня на Полтавщині зареєстрували 35 випадків скарлатини, що на 11 випадків більше, ніж на попередньому тижні. Нині захворюваність вище середньої багаторічної за рахунок високої захворюваності саме в обласному центрі – 19 випадків. По п'ять випадків скарлатини зареєстрували у Кременчуці та Горішніх Плавнях та ще по два — у Гадяцькому, Лубенському і Полтавському районах 

Крім того,  на кір захворіли п'ятеро студентів Української медичної стоматологічної академії. Вони працювали в урологічному та хірургічному відділеннях Полтавської обласної лікарні, тож там вдалися до заходів, аби інфекція не поширилася на персонал та пацієнтів. А сам виш закрили на карантин. До Різдва.

Красивий, охайний, підсвічений світлодіодними лампами макет центру Полтави встановили на другому поверсі міської ради. Обійшлася ця краса бюджету у 280 000 гривень. Такий макет, виговлений на 3D-принтері, є частиною проєкту оновлення музею історії місцевого самоврядування. І інші міста такій мініатюрі з будинками і ліхтариками, можуть навіть позаздрити.

Хмельницький

У нетішинській школі №2 представили дивовижні мініатюрні ялинки, які виготовляли діти. Тут є ялинки з клубків, з картону та декору з сушених фруктів, є ялинки з шишками, горіхами. І хоч матеріал для створення такої краси геть не дорогий, виглядають вони дуже стильно та атмосферно.

Нарешті хмельницький годинниковий жакемар, тобто лялька-сурмач, розташована на вежі кінотеатру "Планета", отримав ім'я. Тепер його можна кликати Андрій. Він має "зріст" 1 м 90 см, а фігура ляльки дозволяє розмістити всередині приводи повороту тулуба, обох рук і голови для імітації гри на трубі. Назвали ж сурмача Андрієм тому, що "з'явився на світ" він напередодні свята Андрія, 13 грудня.

Тернопіль

Депутати облради вирішили проголосити 2020 рік на Тернопільщині Роком бандури. У наступному році відзначатимуть 100 років від дня народження уродженця Бережан, видатного бандуриста, музичного теоретика та реставратора кобзарського епосу Зіновія Штокалка. З метою популяризації виконавського мистецтва гри на бандурі депутати вирішили проголосити 2020 рік на Тернопільщині Роком бандури.

Завдяки пластунам в Тернополі є символічний вогонь, запалений у Вифлеємі. Його доставили із Відня. Вогонь передали Тернопільській окрузі Пласту, а далі його повезуть у церкви, навчальні заклади, пологові будинки, лікарні, інтернати, державні установи та інші організації і установи. Кожен охочий може отримати Вифлеємський вогонь у найближчому осередку. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme