Чим жила Україна: Ізоляція в наметі, освячені вулиці та Гуморина онлайн

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Ізоляція в наметі, осв…

На тижні країна ще дужче заглибилась у карантин та протистояння із коронавірусом. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав урядовців розробити пропозиції щодо повного закриття пасажирського руху через кордон, адже люди, які повертаються з-за кордону, часто стають джерелом зараження коронавірусом.  Але епідемію всередині країни це вже не стримує, і якщо минулого тижня в Україні був зареєстрований 41 випадок COVID-29, то станом на ранок 28 березня ця кількість перевалила за три сотні хворих.

Кількість захворілих у самому лише Києві зросла з трьох до пів сотні випадків, а в області  – з чотирьох до 32 випадків, і це тільки станом на 27 березня. До єдиного випадку на Донеччині додався ще один, на Львівщині минулого тижня був зафіксований один випадок, а зараз їх вже три. На Дніпропетровщині кількість хворих зросла з двох до трьох, а в Одеській області вже п'ять випадків. Тримається Харків: тут зафіксували одну підозру. А от на Запоріжжі вже вісім випадків, на Закарпатті – один. На Івано-Франківщині – вже 24 (зокрема два летальних), а тиждень назад було лише три випадки. На Тернопільщині – вже 25, а був один. На Житомирщині – 2, з них один летальний. В лідерах, якщо не брати до уваги Київ та область, продовжує бути Чернівецька область: тут заражень вже 47 (1 летальний), а було 25. По одному випаду зафіксували на Херсонщині та Луганщині, а в Рівному вже дев'ять випадків хвороби.

В той же час, між даними щодо кількості хворих від МОЗ та звітностями міськрад та ОДА є розбіжності. Наприклад, за даними Вінницької ОДА станом на 27 березня в області було 9 випадків коронавірусу, а за даними МОЗ – лише 5. Про п'ять випадків коронавірусу заявляють і на Сумщині, хоча цих даних на сайті МОЗ чомусь не оприлюднили.  

Київ

Київ неначе завмер. Ті, хто не має перепусток і не може користуватись міським транспортом, ходить пішки або працює з дому. Про відновлення роботи метрополітену навіть не йдеться – особливо враховуючи, що карантин вже продовжено до 24 квітня. У мерії наголошують на обмеженні соціальних контактів, а в метро вони найбільш активні.

На фоні напружених новин підскочили ціни в супермаркетах. Йде саме про ті продукти, на які найбільший попит. До прикладу, кілограм лимонів тепер коштує майже 90 гривень, подорожчав імбир,  а гречки часто на поличках не видно, а яквона є, то коштує понад 30 грн. 

Дивно, але лише на другому тижні карантину міська влада вирішила відключити опалення в дитячих садках і школах. Чогось чиновники не змогли зробити це раніше і буквально кидали бюджетні гроші в топку.

Донбас

Карантин карантином, але життя продовжується. Хоч виходити з дому без особливої потреби не радять , де-не-де люди навіть одружуються. Щоправда, в масках та гумових рукавичках. Наприклад, у  Маріуполі церемонейместер провела реєстрацію в рожевій захисній масці, а бокали молодятам подала в захисних рукавичках.

Із "некарантинного". На Луганщині у прифронтовому селищі Гірське є школа, яка вражає своєю сучасністю. Навчальний заклад має обладнані кабінети із аудіосистемою та навушниками, демонстраційними дошками для природничих предметів, інтерактивними дошками та комп’ютерами. Є і тренажерний зал, де займаються і діти і вчителі. За словами директора школи, виправили неякісний ремонт тут кілька років тому. Селище поки не входить до об’єднаної територіальної громади, проте школа тут уже стала опорною. Згідно з проєктом уряду, для неї виділили кошти на реконструкцію. Але и дадуть, у зв'язку з переглядом державного кошторису через коронавірус, тепер невідомо.

Львів

Львівщину цього тижня штурмували українці. А саме заробітчани, які намагалися повернутися додому. Тільки за останню добу через пропускні пункти "Рава Руська" і "Краковець" пройшло близько 7 тисяч людей. Так "туга за батьківщиною" викликана тим, що в ніч на 28 березня Україна повністю закрила кордони, тож треба було встинути до того. На межі з Польщею утворилися шалені натовпи. Про дистанцію в 2 метри там ніхто, зрозуміло, не згадував, тож скільки хворих на коронавірус "покаже" Львівщина та інші області протягом тижня, можна лише з острахом здогадуватися.

Світлина від Український контент.

Тим часом у самому Львові обмірковували, як в разі потреби зачинити місто на в'їзд та виїзд. Поки що влада намагається домовитися між собою, але коли "припече", то точно зможе. Зараз же на Галичини вже заборонені всі міжміські перевезення, а в межах області є лише спецперевезення та приватний транспорт, який контролюється поліцією.

Рівне

Захисні маски зараз хоч і в дефіциті, проте деякі люди шиють їх і роздають просто так. 82-річна кравчиня з Дубно, яка 30 років  пропрацювала в ательє, одна з них. Захисні маски вона шиє на своїй машинці, якій уже понад півстоліття. Роздає медичні вироби усім безкоштовно. Долучитися до корисної справи у місті вирішили й інші волонтерки. Матеріали кравчиням приносять місцеві. Допомагають людям, як можуть.

У Рівненській області чоловік після повернення з Італії влаштувався на карантин у наметі біля річки. Чоловік, повернувшись, розумів, що карантину не уникнути, тому вирішив самоізолюватись по-справжньому – залишився на природі біля річки. Його дружина і діти вдома. Але в такий спосіб він убезпечив не тільки себе та власну сім’ю, а й усіх оточуючих.

Дніпро

У Дніпрі фотографу вдалося сфотографувати лякливого птаха – вівчарика-ковалика. Знімати птаха фотографу довелось з підходу. Каже, той вперше за весну реагував на спів.

Про культуру та таємниці. У Дніпрі у музеї Яворницького у підвалі знайшли замуровані приміщення. Поки що розкрили лише одне: це колишня котельня, з піччю з противагою. Їх заклали али 50 років тому. Припускають, що це не всі таємні кімнати музею, мають бути ще дві.

Якими б незрозумілими не були сьогоднішні часи, більшість українців зберігають бойовий дух та гумор. Деякі люди знімають життєві кумедні відео про тварин, які іншим піднімають настрій.

Одеса

На тижні Одеса зустріла борт з пораненими військовими, п'ятеро з яких – у важкому стані. У багатьох мінно-вибухові травми, важкі поранення очей, грудної клітини. Бажаючі чимось допомогти хлопцям можуть звертатись до волонтера Одеського військового шпиталю Андрія Танцюри.

Хоч країні зараз точно не до гумору, в Одесі наближається день Гуморини, яку через карантин проводити не можна. Але в мерії вже знайшли оригінальне рішення проблеми - Гуморину можуть провести в режимі онлайн. Ділитись гумором та позитивом одеситів вже закликала Директорка департаменту культури та туризму Тетяна Маркова, яка запропонувала "Гуморину на "удальонці". 

В Одесі під час карантину на Канатній, 71, відкрили Музей театру. Щоправда, "карантинне відкриття" було більше схоже на закриту презентацію або передпоказ. В новому музеї можна побачити предмети, пов'язані з одеськими, львівськими, київськими та іншими театрами, оперою, перформативним мистецтвом, документальним театром, сучасними експериментальними майданчиками, навіть ляльковим театром і балаганами. Відвідувачів почнуть пускати одразу після скасування карантину.

Харків

На Слобожанщині досі нема жодного хворого на COVID-19. Але цьому може бути просто пояснення: просто там не було чим той коронавірус ідентифікувати. Принаймні станом на 26 березня, тобто вже за два тижні по впровадженню карантина, у харківській інфекційній лікарні не було жодного експрес-теста. Загалом же у лікарні звітують у дусі, що все добре: є 130 респіраторів класу ffp3, 383 протиепідемічних захисних костюми 1-4 класів, підготовлено 14 боксів і 17 напівбоксів для прийому хворих, загалом же інфекційна лікарня може прийняти до 240 хворих. Наче й вселяє надію, але допоки не прочитаєш новини з Італії, Іспанії чи Нью-Йорка.

Підроблюють все. Фахівці виявили, що на Харківщині виготовляли мед, який не відповідав показникам якості. В деяких зразках продукту були виявлені залишки антибіотиків та невідповідність за фізико-хімічними показниками. Тому, обираючи мед у  супермаркеті, обов’язково треба читати, що пишуть на баночці, але краще мати своїх, перевірених продавців.

У Харкові колишній гвардієць-дезертир зізнався у спробі підірвати комбата на замовлення Кремля. На початку цього тижня суд продовжив строк тримання підозрюваного до 9 квітня включно без визначення розміру застави. Зараз він знаходиться у СІЗО. 

Запоріжжя

Карантин карантином, але впорядковувати території також треба. Активісти нещодавно порались біля 200-річної Тарасової груші, яка є ботанічною пам’яткою. Завдяки небайдужим людям тут терер є імпровізована огорожа та великий камінь, який невдовзі стане пам’ятним знаком із рядками з віршів Кобзаря.

Потурбувались небайдужі люди і про тварин із центру реабілітації  у Василівці на Запоріжжі. Через карантин центр зачинився і залишився без заробітків, з яких й купували їжу чотирилапим. Центр звернувся пр. допомогу і небайдужі люди відгукнулись. Тож, півтори сотні тварин, серед яких є і леви і тигри, врятовані від голоду. Запас їжі ще є, але скоро його потрібно оновлювати, тож, всі, у кого є змога, можуть підтримати тварин.

Жителька Мелітополя, яка привезла з Іспанії коронавірус, пішла на добровільну обсервацію ще до появи симптомів – одразу після повернення з Європи. Перебіг захворювання легкий, тож госпіталізація їй не потрібна.

Закарпаття

На сторінці Facebook Хустської центральної районної лікарні оприлюднили світлини приміщень пральні та сушки. Побачене вражає. Іржаві машинки та ванни, підлога з глибочезними дірками. У лікарні кажуть, що десятиліттями ніхто не зважав на ці проблеми і сподіваються на підтримку небайдужих.

Аби не нудьгувати, закарпатські діти "втягнулись" у челендж. Кожен може зняти відео, у якому має поділитись своїми вміннями та талантами. Потім - опублікувати його в Фейсбуці. Серед учасників обиратимуть переможців. Про умови челенджу – у відео.

Коронавірус вже став "відмазкою" для любителів випити. На трасі Київ – Чоп, копи помітили автівку, водій якої виїхав на зустрічну смугу руху, під час маневру обгону. Водій мало не аварію, адже назустріч йому рухалося кілька транспортних засобів. Коли інспектори зупинили порушника, той не забарився з поясненням. "Знаєш, чому пив? Бо коронавірус", - сказав порушник правоохоронцям. 

Прикарпаття

Слідом за співаючими на балконах італійцями (флешмоб у знак підтримки один одного в умовах коронавірусу), заспівали на балконах і в  Україні. 22 березня кілька десятків франківців зі своїх балконів та вікон заспівали гімн України.

Вінниця

За поширення фейкової інформації про коронавірус штраф сплатить житель Вінницького району. Правоохоронці вкотре нагадали про відповідальність за неправдиву інформацію: за поширення неправдивих чуток передбачений штраф від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Через те, що одна з місцевих сімей повернулася з Польщі і не дотримувалася вимог самоізоляції, староста села був змущений телефонувати в поліцію. У Facebook староста села попросив не тримати на нього за це образу у додав, що "Береженого – Бог береже". 

Огородити блокпостами вирішили і Вінницю. Таке ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Заїхати в місто можна буде лише з Немирівського, Київського і Хмельницького шосе. На в’їздах та виїздах в усіх будуть міряти температуру. Людей з підозрою на ГРВІ будуть  направляти на обстеження, а машини будуть дезінфікувати.  Ці зміни впроваджуються із 29 березня.

Кропивницький

Аби не порушувати вимоги карантину, позачергову сесію Долинської міської ради, що на Кропивниччині, провели на вулиці. Під час сесії прийняли рішення про внесення змін до міського бюджету на 2020 рік, внесли зміни до Регламенту, а також підтримали звернення депутатів Долинської міської ради до президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо здійснення державного регулювання цін на час карантину. 

Зірок на карантині у звичайному парку чи на вулиці можна і не впізнати, бо всі в масках. Всесвітньо відома модель Аліна Байкова проводить карантин у рідному Кропивницькому. Дівчина у масці та перчатках займається спортом у Ковалівському парку. Також підписникам свого Instagram розповідає, як правильно робити дезінфекцію. 

У Кропивницькому священики УПЦ МП провели молебні та джипом об'їхали вулиці з освяченою водою проти коронавірусу. Маршрут пролягав вулицями, де розташовані лікарні. 

Полтава

Аби карантин не перетворився на період довгої нудьги, можна прогулятись музеями в режимі онлайн. Департамент культури і туризму Полтавської ОДА запропонував добірку онлайн-екскурсій, які тепер у вільному доступі. Тож, в онлайні на відвідувачів чекають:

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського;  
- Полтавський музей авіації і космонавтики імені Юрія Кондратюка ;
- Національний музей-заповідник імені Миколи Гоголя;  
- Історико-культурний заповідник "Більськ"; 
- Державний історико-культурний заповідник "Поле Полтавської Битви"; 
- Туристичні маршрути з тематики народних промислів та декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини (Полтавський районний музей Рушника імені Н.Ю. Бокоч,Всеукраїнський центр вишивки та килимарства, Центр культури і дозвілля "Оберіг", Великобудищанський український народний музей весілля, Національний музей-заповідний українського гончарства в Опішному). 

Випадків захворювання на коронавірус у Полтаві не зафікосвато, проте люди також спантеличені, а деякі вдають до дивних дій. Зокрема, мешканець Кременчука зателефонував на тижні медикам і попросив поміряти температуру тіла та зробити тест на коронавірус. Меддопомога прибула за викликом і виконала прохання, термометр показав результат 35,1°C. Але чоловік залишився незадоволеним і написав скаргу на "гарячу лінію".

Полтавські волонтери започаткували флешмоб "Вдягни маску", аби люди не нехтували використанням засобів індивідуального захисту.  Маски тепер "носять" більшість  пам'ятників, зокрема Івану Мазепі, Тарасу Шевченку, Марусі Чурай та Миколі Гоголю.

Хмельницький

У Шепетівці замість музею ім. М. Островського створять Музей пропаганди. Про це свідчать матеріали, підготовлені до чергової сесії ради, яка має відбутися у квітні. Для тих, хто забув: музей присвячений радянському письменнику Миколі Островському, який відомий романами "Як гартувалась сталь" та "Народжені бурею".

Службові собаки хмельницької поліції теж дотримуються правил карантину. Їм разом з правоохоронцями часто доводиться виїжджати на місця злочинів, тож, вони так само можуть опинится поруч з носієм коронавірусу. Пухнасті потребують таких самих превентивних заходів гігієни, як і люди.

Тернопіль

На Тернопільщині на тижні поховали померлого від коронавірусу. Як розповіли у лікарні швидкої допомоги, тіло померлого загорнули в простині, які попередньо були оброблені дезінфікуючим засобом і закрили в герметичний кульок. У труну був насипаний хлор. Труна змита дезрозчином. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme