Чим жила Україна: Курс на Марс, шалена сакура та столичні пригоди необережного зайця

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Курс на Марс, шалена с…

У несподіванках, передріздвяній біганині та політичній колотнечі провели українці і цей тиждень. Найцікавіше, як завжди, зібрав дайджест Depo.ua

Київ

Процес декомунізації  в Україні почався майже п’ять років назад, а триває й досі. І хтозна коли закінчиться. Нещодавно київські чиновники вирішили, що зі столичного мосту Патона таки треба прибрати радянську символіку. У Київраді кажуть, що нині ще й затверджується проєкт реконструкції, після якої міст буде геть іншим. Але яким саме, поки не кажуть. Напевне, хочуть зробити сюрприз.

Зміни чекають і на столичні Центральний та Південний вокзали. В "Укрзалізниці" в найближчі декілька місяців планують через систему Prozorro обрати партнера, який візьме в оренду торговельні площі на цих вокзалах – йдеться майже про десять тисяч квадратних метрів, на яких можна буде заробляти гроші. Також чиновники планують реконструювати привокзальні площі, передати частину площ у концесію – і на базі залізничного вокзалу з’явиться... торговельно-розважальний центр. Щоб зійшов з поїзда – і одразу, скажімо, в кіно. Або на батути.

Неспокійний столичний ритм життя призначений для людей, зайцям у великому місті робити нема чого. Але один вухастий про це не знав і застрибав аж у приватний сектор неподалік Кільцевої дороги. Тут пухнастий і потрапив під колеса авто, але дивом вижив, отримавши лишень перелам лапи. Добрі люди не кинули зайця помирати, не з'їли, а відвезли до веткліники. Тварині вже зробили операцію і забрали на реабілітацію. Коли заєць одужає, його планують відпустити назад у ліс. 

У столицi мiсця для катання на льоду стане бiльше. Так біля Офісу президента на вулиці Банковій споруджують ковзанку, яку збираються відкрити напередодні новорічних свят. Орієнтовна дата відкриття – 28-29 грудня, втім, її можуть перенести через погодні умови. Закрити ж розвагу планують 19 січня.

Загальна площа ковзанки становитиме близько 300 квадратних метрів (12 на 28 метрів).  Ковзанка – філіал проекту "Зимова країна на ВДНГ". Це проект каналу СТБ, який асоціюють з Віктором Пінчуком.  Покататись на ковзанці можна буде безкоштовно, але оренда ковзанів не передбачена. Деякi користувачi мережi припускають, що атракіон потрібен Банковій, аби зробити неможливими подальші протести. 

Донбас

Під Маріуполем у селищі Юр'ївка відкрили новий відремонтований пляж. Про нього вже давно мріяли місцеві жителі. Аби задумку втілити, вони підготували проект "Лазурне узбережжя для всіх", який отримав фінансування від Програми ООН з відновленню та розбудови миру. Тепер лишається чекати літа, аби вмоститись на новому пляжі під навісом або на зручному шезлонгу і насолоджуватися.

На Луганщині заговорили про навалу інвесторів. Нещодавно керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдай анонсував появу тут бізнесів, які готові вкладати кошти у модернізацію шахт, ТЕЦ, будівництво колії, депо, споруд для очистки води. Чиновники думають над тим, як забезпечити держгарантію їхнім інвестиціям. Йдеться про те, аби закласти в бюджет статтю про фінансування страхування іноземних інвестицій.

У свою чергу Верховна Рада проголосувала за продовження на рік дії закону про особливий статус Донбасу. Підтримали документ 320 народних депутатів. Автори документу пояснюють, що законопроект №2569 спрямований на створення додаткових часових можливостей для реалізації умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН. детальніше про законопроект можна прочитати на Depo.ua.

Львів

Діти часом можуть послужити прикладом для дорослих. Коли йдеться про чесність – дітворі рівних нема. На Львівщині у Трускавці семикласник Роман Дурнота прославився тим, що знайшов банківську картку і велику суму грошей, звернувся до вчителя і повернув знайдене власниці. Жінка в знак подяки подарувала хлопчику книгу.

В центрі Львова вже встановлена різдвяна ялинка. Головне новорічне дерево місто отримало безкоштовно – його зрізали на території заводу "Кінескоп" у Львові, де мають облаштувати громадський простір. Висотка ялинки сягає 17 метрів, а декоруватимуть її у європейському стилі, тобто електрогірляндами замість великих кульок та яворівських іграшок. 

У Трускавці на Львівщині – нова атракція. У центрі міста без проблем можна зібрати довкола себе сотні голубів – за умови підгодовування їх чимось смачним. Туристи із задоволенням годують птахів з рук. Можна сказати, що це одна з улюблених безкоштовних розваг у Трускавці.  Особливо її полюбляють самі голуби...

Всі, хто давно виріс, але досі не має дітей, зітхнули з полегшенням, дізнавшись, що на Львівщині 54-річна жінка вперше стала матір'ю. Статисти ж кажуть, що загалом на Львівщині з початку 2019 року вперше відчули радість материнства близько сотні жінок віком "40 плюс". Тому що навіть якщо раніше не склалося, головне – не здаватися.

Дніпро

У Дніпрі на території дитячого садочка робітники несподівано знайшли розколотий людський череп. На моторошну знахідку натрапили під час демонтажу дерев'яних павільйонів, які будували у 1950-х роках. Останки могли пролежати тут довго. А поки що розплутувати цю історію будуть судмедексперти та слідчі.

Колекція підводного парку в Новомиколаївському кар'єрі поповнилася штучною жінкою. Відомий дніпровський драйвер з Дніпра Андрій Воробйов останні 12 років зустрічає Новий рік під водою у Новомиколаївському кар'єрі. Туди любителі підводного світу опускають на кілька днів і штучну ялинку. Але це ще не все. Драйвери створили міні-парк з різними персонажами – Леніним у бандані, якого "втопили" на початку року, а компанію йому складе штучна жінка-манекен, яку охрестили Валькірією

Не сидиться дніпровським умільцям. Нещодавно троє мешканців Дніпра випробували прототип двигуна, що працює "на вакуумі та електроенергії". Пристрій використовує вакуум як робоче тіло, прискорюючи за допомогою електроенергії й використовуючи для пересування імпульс, що утворився. Розробники сподіваються, що двигун дозволить розвивати швидкість до 100 тис. км/год. й досягти Марса за тиждень.

Одеса

В Одесі цього тижня розбирали завали і шукали загиблих у масштабній пожежі коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, що сталася 4 грудня. Внаслідок трагедії загинули 16 людей. Depo.Одеса досі стежить за перебігом подій, та збирає дані про загиблих та постраждалих.

Учасник "Квартала", а нині нардеп від фракції "Слуга народу" Юрій Корявченков, відомий як Юзік, "відзначився" на місці трагедії в Одесі. Він залишив свій позашляховик навпроти в'їзду на територію розчищення завалів на вулиці Троїцькій і пішов, заблокувавжи проїзд спецтранспорту. Бійці ДСНС вже думали викликати евакуатор, але нардеп дізнався про проблему, прибіг до автівки та переставив її у більш зручне місце.

У номінації "Найкраще фото Одеської області 2019" в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки"  перемогли одразу дві світлини, на яких зображений Одеський театр опери та балету. Автором світлин є Костянтин Брижниченко. Фото оперного театру уже вчетверте стають найкращими фотографіями Одеської області. Минулорічним же переможцем став знімок руїн собору Успіння Пресвятої Богородиці у селищі Лиманське Роздільнянського району.

І про справи корупційні. Під час дослідження судом доказів у справі про недекларування мером Одеси Геннадієм Трухановим майна цивільної дружини на 32 і 18 мільйонів гривень за 2015 і 2016 роки спливли цікаві факти. Під час засідання у Києві прокурори показали відео обшуку в елінгу ексдружини Геннадія Труханова Тетяни Колтунової. У сейфі знайшли пістолет, який належить Труханову, і $300 тисяч – гроші були задекларовані на матір одеського мера. За словами Труханова, справа у ремонті і перевезенні речей туди-сюди. Щодо грошей, то вони зберігаються у Колтунової тому, що вона довіряє і "багато в чому ближча" ексдружині Труханова, ніж він сам.

Харків

У Харкові на тижні в одному із супермаркетів працівники відчули себе справжніми ловцями мавп. Й без того непосидюча, ще й налякана тварина стрибала по конструкціях під стелею. Адміністрація магазину вирішила зачинити залу і вивести покупців. Згодом з’ясувалося, що мавпа живе в контактному зоопарку, який розміщений на третьому поверсі того самого ТРЦ, на першому поверсі якого працює супермаркет. Там підтвердили, що тварина належить їм, але ніхто її до магазину не водив. Мавпа втекла і забігла до супермаркету. Нині вже всі на своїм місцях. Чи дісталися екзотичній тварині хоч трошки бананів чи ще якихось смаколиків, не повідомляється.

У Харкові добра жінка протягом п’яти років у власній квартирі збирала бездомних собак з вулиці. От тільки за чотирилапими вона не доглядала, тварини були брудні, голодні й геть виснажені. Про цю сумну історію комунальникам повідомили сусіди жінки, яким доводилося жити із постійним виттям та скавчанням з-за стінки. Ба більше: собак не вигулювали (тварини жили в кімнаті, а хазяйка – на кухні), тож кігті їхні не сточувалися, і тваринам було боляче ходити. Відповідно, й "ходили" пси там, де жили, тобто буквально під себе. І "находили" стільки, що сеча просочилася крізь бетонні плити до сусідів поверхом нижче. Комунальникам вдалося домовитися з хазяйкою по-доброму і забрати всю зграю до притулку. Загалом у горе-господині було забрано шість собак. 

Цього тижня у столиці слобожанщини активізувались не на жарт мінувальники. Повідомлення про закладення вибухівки у лікарнях, житлових будинках, ТРЦ, готелях, школах, дитячих садках, відділеннях банків, автовокзалі, залізничному вокзалі та в аеропорту надійшло 11 грудня. Копам довелось перевірити понад 400 об’єктів на наявність вибухівки. Але жодних вибухових пристроїв або вибухонебезпечних речовин не виявили. І це, напевне, і на краще.

Запоріжжя

У Запоріжжі можна подивитись на справжній "сюр". Йдеться про виставку, яка відкрилася у Арт-галереї Ольги Гречухи, де представлені роботи майстрів із Запоріжжя, Києва, Харкова, Сєвєродонецька, Мелітополя та Кропивницького. Майстри всерйоз надихнулись картинами художників-сюрреалістів, але не обмежилися рамками картин. Творчість продовжилась і поруч з ними, у чому, власне, й полягав задум. 

Днями стало відомо, що один із шістьох енергоблоків Запорізької атомної станції повністю завантажений американським паливом Westinghouse. До переваг цього палива відносять відсутність проєктних обмежень стосовно циклів зміни потужності. Воно більш гнучке для використання в маневрових режимах. На блоках з цим паливом планується впроваджувати підвищення рівня потужності на 1,5%. Раніше єдиним постачальникам палива для українських АЕС була Росія, але їхньому паливу вже "помахали рукою".

У Бердянську ж прибрали блокпости, які були розташовані на в'їздах в місто: Мелітопольському і Маріупольському шосе та поблизу Військового містечка. Більшість з них були встановлені у 2014 році. Тоді захисні споруди зводили всі, хто міг: промисловці, волонтери, представники влади. Але нещодавно в поліції вирішили, що ці споруди давно втратили свою ефективність. Тож на трасі Одеса-Мелітополь-Нововазовск залишиться лише поліцейський пост, де правоохоронці нестимуть службу.

У Запоріжжі планують увічнити пам'ять німецьких переселенців, що розбудовували економіку краю. Зі знайдених у фундаменті старого амбару надгробків зі знищеного менонітського цвинтарю створять основу майбутнього меморіального комплексу. Пам’ятники зібрані на території автогосподарства ЦІМЕТ на Хортиці. Але спочатку їх потрібно відчистити, а потім реставрувати. Після цього з них планують зробити комплекс "Меморіал хортицьких менонітів".

Закарпаття

Мукачівці насторожились. Клоун-танцюрист Пеннівайз і з маскою на обличчі почав лякати перехожих на набережній біля Латориці. Дивак може ховатись за бетонною дамбою, а може зухвало сидіти ввечері на лавочці. Більшості містян витівки клоуна з фільму жахів "Воно" не сподобались, хоч поганого нічого він і не робив. Тож диваку у костюмі клоуна довелось записати відео з проханням не сприймати його надто серйозно. Клоун додав, що все, що він робить, направлене на те, аби покращити людям настрій. 

Деякі дерева у Мукачеві, відчувши, що морози чи то не прийшли, чи то вже пішли на спад, почали квітнути. Зокрема, фото сакури, яка розквітла у грудні, потрапили у  спільноту "I Love Mukachevo". Японська вишня геть переплутала весну із зимою і розпустила кілька квіток на гілочці. Не сезон, але все одно же гарно!

Вінниця

Вінничанин Олександр Харченко відзняв відео, як він разом з іншими водіями підгодовують диких свиней неподалік Хмільника. Відеоролик потрапив у мережу й став дуже популярним. Кабани навчились шукати собі харч на дорогах, але залюбки куштують те, що дають їм люди. За словами чоловіків, ці дикі кабани за поведінкою нагадують собак. Але те, що вони привчились бігти на дорогу – погано, адже вони можуть спричинити аварії.

У Вінниці заговорили про встановлення чергового арт-об'єкту. Нова скульптура буде встановлена біля 2-ї школи і буде пов’язана з легендою про сувору вчительку, яка міряла довжину спідниць дівчат. Справа в тому, що на початку ХХ століття в будівлі була жіноча гімназія з суворими правилами, дівчат могли не пустити на навчання через дуже коротку спідницю. На вході стояла вчителька з лінійкою в рукахі перевіряла довжину. Зараз креативна команда працює над візуалізацією образу суворої "класної дамочки", а поки можна помилуватись на варіант ескізу.

Вінницькі волонтери тим часом рятують черепах із замерзлого штучного озера у Центральному парку. З водойми вже дістали близько сотні черепах. Дно озера бетонне, тому черепашки не можуть зануритися в мул і нормально перезимувати. Тож команда небайдужих випускає їх у природні прісні водойми, а теплолюбивих червоновухих черепах віддають у притулки. 

І про прекрасне, створене тендітними жіночими руками. Сережки та брошки з пелюсток та листя почала створювати вінничанка Олена Попенко. Аби перетворити рослини у біжутерію, жінка використовує екосмолу. На висушені пелюстки та листя наносить по вісім шарів смоли, кожен з яких застигає добу. Це створює міцне покриття, в якому рослини зберігаються протягом тривалого часу. Олена використовує в своїй справі фурнітуру, виготовлену за малюнками Вікторіанської епохи. Відтак, майстриня створює те, що і їй до душі їй, і в оточуючих точно знайде відгук. 

Кропивницький

Спокійний день 12 грудня міг би промайнути у Кропивницькому, як і більшість інших днів, якби не "фонтан".  Вода била з-під землі на кілька метрів заввишки не просто так, а через те, що працівники Кропивницького ВКГ відкривали пожежний гідрант, оскільки виконували роботи з реконструкції на водопровідній насосній станції і необхідно було тимчасово спустошити мережу. "Фонтан" вражав містян, а особливо водіїв, які проїжджали повз. Але згодом на місці все владнали і витоків з водопровідної мережі більше не було.

У Кропивницькому на тижні помітили жінку, яка псувала мурал на кінотеатрі "Зоряний". Згодом в мережі з'явилось відео, на якому видно, що жінка неадекватно реагує на зауваження. Спинити її не вдалось. Що ж стосується новітніх графіті, то вони були про "аптимизм" і "КПСС".

Полтава

Миргородські копи на тижні знайшли 12-річного юного джентльмена, який проводжав свою подружку увечері і заблукав у приватному секторі. У підлітка не було мобільного, тож хлопчина не міг зателефонувати рідним. Ось такі вони, "пристрасті по-миргородськи". Темні, заплутані але такі романтичні.

Полтавські вищі чини сперечались через гроші. На початку тижня перед початком засідання виконкому розгорівся скандал: секретар міської ради Олександр Шамота звинуватив голову Київської районної у місті Полтави ради Сергія Синягівського у тому, що за листопад той отримав заробітну плату у розмірі 155 000 грн. За словами Синягівського, він насправді отримує заробітну плату у розмірі 37 000 гривень, втім Шамота запропонував йому надати пояснення в іншому місці. Шамота додав, що зарплата голів районних рад не повинна перевищувати зарплату секретаря міської ради і попросив начальницю бюджетного управління зазначити це у проекті рішення бюджетів на 2020 рік.

Тернопіль

Жителі файного Тернополя мають ще один привід гордитись за своє місто. На відкритому засіданні Наглядової ради Національного конкурсу "Молодіжна столиця України" з-поміж десяти фіналістів обрали саме Тернопіль. Починаючи з 2017 року цей конкурс проводиться щороку, відзначаючи найкраще місто країни для проживання та розвитку молоді.

Хмельницький

На чемпіонаті України з греплінгу серед дорослих у Харкові, в якому взяли участь близько 300 спортсменів з 18 регіонів України, у ваговій категорії до 71 кг перемогла хмельницька спецпризначенка Альона Гарбарець. А у ваговій категорії до 84 кг поліцейський 2-го взводу Артур Гончаренко виборов на цих  змаганнях друге місце.

Операція "Новорічна ялинка 2020" триває. Аби хвойних красунь уберегти від нещадних рук тих, хто хоче легкої наживи, природоохоронці нагадали про чималі штрафи. За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу можна заплатити від 510 гривень до 1700 гривень. За ті ж самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду розміри штрафу вищі, від 1700 до 3655 гривень.

І наостанок – про святкове. Любителі селфі у Хмельницькому шаленіють від радості. Ще б пак! Нова локація для фотографування вже стоїть біля одного із торгових центрів. Всі закохані і не тільки мають можливість робити круті фото на фоні білих "закоханих" фігурок, які тримають червоні блискучі серця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme