Чим жила Україна: Ньюзмейкер Шарик, солодке пограбування та стрілянина на Закарпатті

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Ньюзмейкер Шарик, соло…

Крокуючи присипаними снігом дорогами, читаючи новини про нові тарифи та земельну реформу, прожили українці перший тиждень лютого. Найцікавіше, традиційно, в дайджесті Depo.ua

Київ

Однією з топ-тем початку тижня в столиці стало вбивство. Недільного вечора на вулиці Саксаганського у центрі столиці розстріляли пластичного хірурга Андрія Сотника. Він був досить відомим фахівцем,  який, зокрема, почав робити в Києві так зване камуфляж-тату (використовується для приховування, наприклад, шрамів). Сотник закінчив Донецький національний медичний університет за фахом "Пластична хірургія", працював у Донецьку, а з початком війни переїхав до Києва. Жив на вулиці Саксаганського – неподалік оселі його і розстріляли. За фактом вбивства розпочато кримінальне провадження.

Погода в столиці не втомлюється дивувати. На початку лютого 2020 року були зафіксовані нові температурні рекорди. Так, 2 лютого після полудня стовпчик термометра піднявся до +10,7°С, що на 1,4°С вище попереднього максимального значення температури для цього дня, зафіксованого аж у 2002 році. Надворі "пахло" весною, в душах вирували почуття, а в головах – думки про відпочинок за містом. Але під кінець тижня прийшов мороз, засніжило і зима, нарешті, вступила у свої права. Навряд чи надовго, але про весну поки доведеться забути.

Витівками нетверезих розбишак киян не здивуєш, але на тижні містян потішив чоловік, який, хильнувши зайвого, рано вранці вдерся у кондитерську біля станції метро "Берестейська" та почав їсти солодощі. В магазині спрацювала сигналізація, приїхала охорона...  і без проблем затримала 36-річного ласуна. Все як в старій рекламі: ти не ти, коли голодний.

Донбас

Росія має заплатити. Суд в Одесі задовольнив позов переселенки з Донецької області на понад 40 тисяч євро моральної та матеріальної компенсації, яку жінка вимагає від Москви. До 2014 року жінка жила спокійно на Донбасі, мала трикімнатну квартиру і "налагоджений побут", але згодом у її населеному пункті з'явилися блокпости, а на вулицях – люди у ​​військовій формі без розпізнавальних знаків. У травні жінка не змогла взяти участь у виборах президента, бо виборчі дільниці були заблоковані, а в липні місто потрапило в зону бойових дій. Позивачка була змушена покинути свій дім і виїхати з Донеччини. Тож Приморський райсуд задовольнив її позов і зобов'язав РФ виплатити 35 тисяч євро моральної і понад 6 тисяч матеріальної компенсації.

Керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдай заявив, що і надалі буде добиватись створення у Сіверськодонецьку і Лисичанську військово-цивільних адміністрацій. Мовляв, кожного дня отримує десятки повідомлень від жителів з проханням створити ВЦА, бо стан розвитку міст залишає бажати кращого. І хоч нові адміністрації – це додаткова відповідальність, Гайдай буде просити президента Зеленського про відповідне рішення. І вже за півроку, на думку керівника Луганської ОВЦА, можна буде показати реальні зміни в цих містах.

Львів

Чергові кадрові зміни в керівництві Львівщини: головою ОДА там став Максим Козицький. 38-річний Козицький був директором компанії "Еко-Оптіма", яка заробляє установкою вітрових і сонячних електростанцій. Батько новоспеченого губернатора, Зиновій Козицький, є відомим українським бізнесменом – він власник групи бурових компаній "Горизонти". Зазначимо, що призначення Козицького породило чутки про те, що Андрій Садовий отримав "зелене світло" на балотування на мерських виборах у Львові. 

У Личаківському районі Львова люди потерпають від надокучливого собаки, який кусає людей. У комунальному підприємстві "Лев" кажуть, що лише з початку року звір покусав десятьох львів'ян. Зараз нападника розшукують. А заразом і його власника, якщо такий є.

Професіоналізм та розум зробили з англійського кокер-спанієля Боні, який служить на  митному посту "Львів-Поштовий" Галицької митниці, героя новинних стрічок. Чотирилапий унюхав підозріле відправлення. Коли митники відкрили коробку, то знайшли прозорий пакет з 22 г коноплі. Схоже, навіть у "часи роботизації" і новітніх технологій без чутливого собачого нюху все одно не обійтись.

Дніпро

У Кривому Розі є свій Тесла. Віталій Бризгалов – саме так звати винахідника – розробляє комерційний серійний електроавтомобіль. Прототип автомобіля був виготовлений на базі старого мікроавтобусу. За словами Бризгалова, основою автівки стане інноваційний двигун, значно дешевший, ніж у інших виробників.

Музей історичних коштовностей України оприлюднив унікальні світлини того, як відкопували унікальну золоту пектораль на Дніпропетровщині. Знаменита скіфська прикраса була знайдена у кургані Товста Могила у 1971 році. Поряд із нею були знайдені залишки нагайки із золотим оздобленням. Пектораль з Товстої Могили є неперевершеним шедевром елліно-скіфського мистецтва. Вага її – 1150 г, діаметр становить 30,6 см, зроблена вона із золота 958 проби.

Правду говорять, що кропива – не проста рослина. У ботанічному саду Дніпра росте один із найстаріших кущів кропиви, якому 70 років. До Дніпра цю кропиву привезли з Києва у 1949 році. І це не просто зразок, а зразок з історією. Адже такі рослини тисячі років використовували для створення тканини.

Одеса

В Одесі з будівлі на вулиці Новосельського, де розташований один з факультетів Одеського нацуніверситету ім. І. І. Мечникова, зняли останню в регіоні пам’ятну дошку на честь маршала Жукова. Після демонтажу барельєфу трохи постраждав фасад будівлі, але його пообіцяли відновити якнайшвидше. Сама ж дошка стане музейним експонатом.

І знову моторошні фото з СІЗО. Представники омбудсмена перевірили Одеське СІЗО та залишилися незадоволені побченим. У камерах на стінах багато плісняви, повзають таргани. Стан електричної проводки у більшості ПКТ незадовільний, що може стати причиною нещасних випадків серед ув’язнених. У більшості камер немає дверей у санвузлах, в деяких камерах холодно. В одній із камер, де встановлені три ліжка, одночасно тримається чотири ув’язнених, чоловіки вимушені спати по черзі. Це якесь подвійне покарання, причому авансом, адже в СІЗО сидять ті, по кому суд ще не вирішив, винна людина, чи ні. 

В Одесі що не тиждень – то детектив. Поліція викрила злочинців, які нападали на мешканців Одеси, причому інформацію про матеріальний стан потенційних жертв їм передавали з місць розпусти. Після розваг з мешканцями та гостями міста дівчата повідомляли власникам борделю інформацію про осіб, які потребують "уваги". Зокрема – адресу, наявність грошей чи цінностей, їхнє місцезнаходження у будинку чи квартирі, варіанти проникнення до житла. Так свою свою діяльність і вели, поки не "попали".

Харків

Сумний стан водогонів в Харкові – відома проблема. Столицю Слобожанщини вже можна назвати містом гейзерів, адже то тут, то там з-під землі б'ють то гарячі, то холодні гейзери та "фонтани". Цього тижня розголосу набула справа про те, куди ж поділися гроші на ремонти комунікацій. Так, Московський районний суд розглядає справу про те, куди "змилися" чималі позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Виділено іноземними партнерами було чимало – два кредити у 50 млн та 332 млн доларів. Але покращення місто так і не побачило. Як з'ясувало слідство, ремонтних робіт контора-підрядник фактично не виконувала. А європейські кошти одразу йшли фірмам-прокладкам для подальшої конвертації в готівку.

На Харківщині поховали 33-річну сержантку 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр", медика Клавдію Ситник, яка загинула в зоні ОСС. Дівчина померла внаслідок наскрізного уламкового поранення, отриманого, коли несла ліки хворому бійцю. Як розповіли у Міноборони, ділянку фронту, де загинула дівчина, путінські бойовики обстрілювали з мінометів, станкових та ручних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Експерти ще встановлюють, уламком від якого саме снаряду її вбили. У Клавдії залишилася донька Юлія, тато, мама і молодша сестра.

На тижні в новинах згадували перестрілку, яка сталась у Харкові біля магазину "Восторг" у жовтні 2019 року. Тоді було скоєно напад на кримінального авторитета на прізвисько "Жора" – Георгія Ісакова. Другим потерпілим виявився Володимир Борох на прізвисько "Тайсон".  За відомостями слідства, напад на замовлення скоїв уродженець Горлівки Олексій Тітов. Під час затримання Тітов підірвав себе гранатою біля Південного вокзалу. За словами мера Харкова Геннадія Кернеса, ДНК-аналіз Олексія Тітова, який влаштував стрілянину біля магазину "Восторг" у Харкові, збіглося з ДНК-аналізом кілера, який вбив його друга Юрія Димента у 2016 році. Також мер Харкова підтвердив інформацію, що на нього самого в різні роки було скоєно чотири замахи на вбивство. "Це були спочатку різні речі, потім це було пов'язано між собою", – сказав Кернес, зазначивши, що зв'язок простежується через "одну людину".

Запоріжжя

В Україні на одну партію стало більше. Вона називається "Партія Володимира Буряка "Єднання" і має юридичну адресу у Запоріжжі. Політсилу було засновано ще 2015 року під назвою "Єднання". У січні цього року вона змінила назву –  це сталося  за два тижні до того, як міський голова Запоріжжя заявив про наміри йти на другий термін разом із об’єднаними навколо нього депутатами міськради.

Якщо в голові закрадаються думки про одруження, то краще спочатку потренуватись. У бібліотеці Мелітополя перед Днем Валентина "молодятам" пропонують давати "обітниці" перед світовими класиками, які оспівували кохання у своїх творах. Аби занурення у атмосферу весілля виглядало, як треба, учасникам процесу пропонуватимуть бутоньєрку, метелика, весільну фату, а ще арку із книжок.

До переліку "втомлених" мостів в Україні додався і міст в Запоріжжі. Із мосту Преображенського, який перебуває у не найкращому стані, цього тижня відірвався шмат бетону і впав на таксі, розтрощивши "шашечки" та пошкодивши лобове скло. Будь-який подібний випадок – це "дзвіночок" про те, що міст потрібно обстежити. Тим більше, що сьогодні постраждала машина, а завтра це може бути і людина.

Закарпаття

Кінець тижня минув би безбентежно, якби не перестрілка в Мукачеві. Невідомі напали на місцевого бізнесмена Артура Пашкуляка, якого пов'язують із екс-нардепом Михайлом Ланьом. Самого Артура та його охоронця поранено. Прокуратура взялась розслідувати мукачівську стрілянину, а мукачівські депутати звернулася до Зеленсткого з проханням ввести Нацгвардію та замінити керівництво міського управління поліції.

Рятувати захаращену сміттям Боржаву взялись екоактивісти. Команда небайдужих, незважаючи на погодні умови, вийшли на воду і визбирали з річки близько 300 кг поліетиленових пляшок, пінопласту, також скляних пляшок. Мішки зі сміттям доставили на пункт прийому вторинної сировини "Кольорові баки" у місті Берегово". Бо треба ж якось природу рятувати і увагу влади до цього привертати.

Вінниця

У Вінниці під час реставрації музею-садиби Михайла Коцюбинського знайшли унікальну меморіальну дошку. Вона з'явилася на фасаді закаду у день відкриття музею, 8 листопада 1927 року. Вважалось, що вона була втрачена, а замість неї встановили іншу. Але коли два роки тому історики знайшли у фондах кінофотоархіву імені Пшеничного відео з відкриття музею, то запідозрили, що табличку могли просто перевернути і на звороті зробити новий – сучасний – напис.  Зрештою, на тижні під час реставрації садиби працівники Центру спільно з колективом музею та автором гіпотези демонтували таблицю й дійсно виявили "замаскований" напис модерним українським шрифтом: "Тут 5 (17) вересня 1864 року народився й жив (з перервами) до 1897 року український письменник Михайло Коцюбинський".

Мініатюрні автомобілі, пожежні катери, гелікоптери і навіть танки зібрав в одній колекції вінницький рятувальник Олександр Довгий. А почалась вся ця колекція з подарунка дружини – зменшеної копії автодрабини. Тепер рятувальник розшукує моделі для свого зібрання не тільки в  магазинах, а й на блошиних ринках та інтернет-аукціонах, обмінюється з іншими колекціонерами. Колеги знають про захоплення Олександра і допомагають йому збирати колекцію.

Перші дні січня так нагадували весну, що у Калинівці не втримались і розквітли примули, а неподалік Гнівані квітли підсніжники. Правда, з приходом морозів під кінець тижня все вмить змінилось, але хто знає, які подарунки готує лютий. Синоптики ж після морозних вихідних знову прогнозують потепління.

Кропивницький  

Ньюзмейкером і натхненням для мемів на тижні став кудлатий пес Шарик, якого під час телевізійного шоу порадив продати пенсіонерці з села Аджамка нардеп Євген Брагар, аби та сплатила за газ. Після цього в ЗМІ та соцмережах закрутився кількаденний скандал. У собаки навіть з'явився власний телеграм-канал, а розиратися з ситуацією довкола пенсіонерки Любові Колючої та її "собачої" субсидії доручив президент. У НАК "Нафтогаз" пояснили, хто має право на субсидію. Нардепа ж Брагаря висміяли у Facebook, але він, схоже, цим фактом анітрохи не збентежений.

Винахідники на тижні дали про себе знати і на Кропивниччині. У Помічний школярі разом із вчителем фізкультури з брухту змайстрували шкільний аквавсюдихід. Перед транспорту виготовили з інвалідного візка, задній міст з "Муравья". Над винаходом працювали "чаклували" після уроків протягом майже шести місяців. Всюдихід бере мінімум бензину та завдяки великим колесам пройде будь-яке бездоріжжя. Винахідники переконані, що їхній витвір працюватиме навіть на воді за принципом колісного пароплава.

Хмельницький

Спортивне життя Хмельниччини сколихнула перемога Дмитра Чумака. Спортсмен переміг в Італії на Кубку світу з важкої атлетики. Чумак переміг у ваговій категорії до 109 кілограмів. У ривку він показав результат 180 кг, а в поштовху – 225 кг. Загальний результат українця склав 405 кг. Тож Дмитро впевнено закріплюється у рейтингу, який дозволяє взяти участь в Олімпійських іграх в Токіо.

Хмельницький обласний художній музей увійшов у ТОП-10 музеїв сучасного мистецтва України. Заклад вважають одним із перших в Україні музеїв сучасного мистецтва. Його заснували на початку 1990-х років, зараз музей володіє багатьма яскравими експнатами, серед яких, наприклад, роботи Івана Марчука, Андрія Антонюка, Опанаса Заливахи.

У Хмельницькому створили свій тунель кохання. Креативна новорічна фотозона у вигляді напису "2020" на вулиці Проскурівській трансформувалася у локацію для закоханих. Так що можна вже робити на повну "тренувальні" селфі до Дня Валентина.

Полтава

І знову вбивство. Геть несподіване і навіть якесь божевільне. У Полтаві 18-річна дівчина пішла в тир і застрелила свого інструктора. Дівчина приїхала до Полтави півтора місяця тому до хлопця, з яким познайомилася в інтернеті. Закохані посварилася, і дівчина пішла в тир "випустити пару". Декілька разів повправлялася, а потім почала стріляти в інструктора. Хотіла поранити й іншого інструктора, але її встигли вгамувати і відібрати зброю. Тепер їй "світить" від 7 до 15 років, а на когось чекає похорон близької людини. Про любов теж доведеться забути, адже тепер в житті малолітньої вбивці будуть дещо инші пріорітети.

 

Цього тижня Полтавщина могла відчути гордість за своїх військових авіаторів. Підполковник Юрій Булавка, льотчик першого класу 831 бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр" Повітряних Сил ЗСУ,  отримав приз Cumulus (Кумулус) за найкращий пілотаж на літаку-винищувачі "Су-27". Cтатуетки вручили кращим авіаційним спортсменам, пілотам, пілотажним групам, а також фотографам. За підсумками голосування, під час міжнародного авіаційного опитування Cumulus-2019, яке розпочалося 1 грудня 2019 року, були визначені переможці в спортивних, авіаційних та спеціальних категоріях, а також в окремій категорії Cumulus Extreme.

Будівлю колишньої школи боротьби імені Шемякіна, яка розташована у центрі Полтави, передали у власність Полтавської ОДА. Фасад споруди геть обідраний, а стіни мають такі дірки, що, здається, в деяких з них "шукали золото". У березні 2019-го уряд ухвалив рішення передати будівлю колишньої школи боротьби імені І. Шемякіна до сфери управління Полтавської облдержадміністрації. Та відбулася зміна обласної влади (очільника Полтавської області Валерія Головка і його першого заступника звільнили), і питання "зависло". Але до цього питання черга, нарешті, дійшла. На даний час триває процес державної реєстрації, яку здійснюють юристи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme