Чим жила Україна: Однокласники-рекордсмени по дружбі, бійня на "Барабашово" і ураган "Юля"

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Однокласники-рекордсме…

Збуджені передчуттям теплої весни і втомлені від погодних примх, прожили українці останній місця зими.  Всі цікавинки тижня, традиційно зібрав дайджест Depo.ua

Наслідки руйнівного урагану

Україною на тижні гуляв руйнівний ураган, який завдав величезної шкоди інфраструктурі та довкіллю. Вітрюган зривав дахи будинків, люди з 12 областей мали проблеми зі світлом, або потерпали через його відсутність. До прикладу, у Миколаївській області сильний вітер підняв у повітря тонни сміття, на Одещині на літню жінку впало дерево, від чого та померла, не обійшлося без жертв і на Запоріжжі. Станом лише на 25 лютого рятувальники здійснили 211 виїздів для надання допомоги населенню, прибрано 239 повалених дерев. Всього залучалося 774 людини з особового складу та 208 одиниць техніки ДСНС.

Київ

В столиці на один "курник" стане менше. На початку тижня на Саксаганського, 43-Б розпочали демонтаж незаконної надбудови, що височіла на самісінькому даху будинку 1896-1897 років, який є пам’яткою архітектури місцевого значення. Після демонтажу власниця "курника" не здалась і звела її заново. Втім, керуюча компанія Голосіївського району проявила наполегливість і знову розпочала демонтаж.

"Космічною" платіжкою взимку зараз мало кого здивуєш,  але коли в ній нараховано 53 тисячі гривень, то утримати подив не просто. У "Київтеплоенерго" підтвердили, що інформація фейкова. Комунальники заявили, що до початку лютого в цьому будинку залишилась лише одна квартира, де не було лічильника на опалення. Мешканці тих квартир, де лічильники є, сплачували лише за спожите опалення, яке нараховувалось їм за лічильником. Проте є нюанс. У будинку є загальний лічильник і його показники порівнюються з показниками усіх квартирних лічильників будинку. Утворюється різниця між показниками, адже на загальнобудинковому лічильнику більші показники ніж з усіх квартирних лічильників. От саме цю різницю і мають, за законом, сплачувати ті мешканці будинку, в квартирах яких немає індивідуальних лічильників.

Не встигла ущухнути буря занепокоєння через коронавірус, як в столиці захвилювались через екологію. В центрі уваги опинилась територія біля колишнього заводу "Радикал", де в грунті містяться вкрай небезпечні токсичні речовини. За словами спеціалістів із Інституту органiчної хiмiї НАН України, на території заводу було виробництво хлорорганічних пестицидів, інсектицидів та іншої "хімії", через що забруднився ґрунт та поверхневі води.  Вражає те, що поряд із колишніми цехами розташовані складські приміщення, офіси, навіть є багатоповерхові житлові будинки. Екологи зазначають, що протягом останніх 15 років є пряма загроза здоров’ю і життю людей, які знаходяться тут.

Доведені до відчаю люди, тим часом, зважуються на відчайдушні кроки. Так під Офісом президента, під час пікету чоловік підпалив себе на знак протесту.  Звати його Олександр Бурлаков і приїхав він із Сумської області. Журналістам розповів, що у нього сільська рада, разом з Держгеокадастром вкрали землю, не дали її розпаювати, вкрали всі документи. Також зауважив, що приїздить не вперше і просто хоче, щоб його почули.  Сильно обгоріти Бурлакову не дали медики. Чоловік отримав опіки легкого ступеня. Згодом прессекретарка президента Юлія Мендель  у ЗМІ повідомила, що стосовно земельного питання, яке намагається вирішити постраждалий Олександр Бурлаков (розпаювання земель ДСП "Луч" ВАТ "Білопільський машинобудівний завод") Офіс президента направив запит до Національної поліції та Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру з проханням у межах компетенції розглянути порушені заявником питання.

Донбас

На всеукраїнському конкурсі Маріуполь визнали "Великою культурною столицею України 2020". Для участі в конкурсі місту необхідно було викласти свій план найближчих заходів і подій, які могли б привабити туристів. У Маріуполі запропонували ідею, в основі якої була концепція "Діалог мовою мистецтва". Виходячи з неї, був наданий перелік подій, запланованих в місті на 2020 рік. Для перемоги Маріуполю потрібно було пройти два етапи - технічний відбір і експертний. Із 500 можливих балів місто набрало 448, що і стало найкращим показником у конкурсі.

Слов'янськ тим часом бореться за екологію - тамтешні підлітки взялись переробляти опале листя шляхом компостування його у земляних ямах за допомогою хробаків. Автор ідеї 15-річний Андрій Киркач зі Слов'янська не лише бореться за право дихати чистим повітрям, а сподівається монетизувати цей проект. Андрій і його команда отримали від ЮНІСЕФ та уряду Японії фінансування у розмірі 50 тисяч грн. На ці гроші школярі збудували з нуля проект, який в майбутньому зможе стати їхнім першим заробітком. За планом, замість того, щоб спалювати листя і забруднювати повітря, люди можуть віддавати його їм. Хлопці компостуватимуть його у своїх контейнерах і робитимуть з нього добриво, яким можна буде удобрювати поля. А хробаків потім можна буде продавати рибалкам.

Львів

Непересічна подія відбулась у Винниках на Львівщині. Тут показово знищили більше 37 тисяч пляшок фальсифікованого алкоголю. Конфіскат був вилучений у межах однієї кримінальної справи на Західній Україні. Судова справа щодо сурогату тягнулася ще з 2014 року, проте нині вже є рішення суду. Конфіскат вирішили утилізувати саме в такий спосіб, аби всі бачили, що він реально утилізовується. Вартіть цього алкоголю становить орієнтовно 4 млн гривень, якби його вдалося продати під виглядом легальних напоїв.

Задля профілактики захворювань на коронавірус у публічних місцях Львова встановили дозатори з антисептиками. Скористатись ними можна буде у школах, лікарнях, ЦНАПах міста, адміністративних будівлях міської ради, підприємствах та інших установах.

Очищають установи у Львові не тільки від бактерій, а й від осіб, яких не всі раді бачити. Нардепку Наталію Королевську, яка прийшла на виїзне засідання комітету парламенту з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, активісти спитали, чи є Росія країною-агресором, на що відповіді так і не дочекались. Вона заявила, що Крим, Донецьк та Луганськ – це Україна, а потім відмовилась далі говорити, посилаючись на розмову активістів на підвищених тонах. Під вигуки "Ганьба" депутатці таки довелось покинути залу Львівської ОДА. А голова Львівської облради Олександр Ганущин у свою чергу подякував активістам, які "показали усю львівську гостинність".

Дніпро

На вулицях Дніпра цього тижня, вже вкотре за нинішню зиму, відбувалися події, схожі на зйомки міського бойовика. На вулиці Титова увечері 24 лютого, неподалік школи, біля зупинки громадського транспорту дві компанії влаштували перестрілку із травматичної зброї. Як наслідок – троє поранених. Були припущення, що це кримінальні розбірки, замах на бізнесмена, або переділ сфер впливу. У поліції прямо не сказали, що пораненими і учасниками конфлікту став бізнесмен Ельтон Вахідов і його сини, але підтвердили, що між учасниками є родинні зв'язки. Їх затримали, як і ще двох учасників перестрілки, яких спецпризначенці "прийняли" о другій годині ночі. Більш за все у всій цій історії багатьох здивували дії патрульних поліцейських, які не втрутилися у перебіг подій. З іншого боку - дуже небезпечним було би відкрити стрільбу в людному місці. Призначене службове розслідування.

Тим часом неспішно, але впевнено у свої володіння вступає весна, яка надихає людей на ексцентричні вчинки. Нещодавно у Дніпрі у супермаркет зайшов зовсім голий чоловік. Що стимулювало його завітати у магазин саме в такому вигляді - не відомо.

Ще у Дніпрі встановили ймовірне місцезнаходження могили першого почесного громадянина міста Олександра Поля. Він був похований у Лазаревській церкві, місцезнаходження якої було втрачене. Фундамент церкви був знайдений поряд із курганом, що було підтверджено археологічною розвідкою. Усі знайдені рештки тепер пройдуть антропологічну експертизу.

Одеса

Дослідник одеських артефактів Олександр Костогриз за 20 років назбирав різних речей з 60-х років і створив  міні-музей. Перенестись на кілька десятків років назад можна, зайшовши у затишний одеський дворик по вул. Пастера, 44-а. У цьому музеї на площі 160 кв. м у восьми залах представлені предмети інтер'єру та побуту другої половини XX століття. Грамофони, патефони, телевізори, приймачі, магнітоли, самовари, радіоточки, касові апарати, телефони, які зараз вже геть не використовуються. Всі ці речі викликають подив у дітлахів, а у дорослих спогади "як було колись".

У одеського мера Геннадія Труханова з'явився новий заступник, Сергій Підгайний.  Щоправда, він поки що працюватиме з приставкою в.о. Цікавинкою декларації нового чиновника є винахід, який був зроблений у 2015 році. Він має назву "Склад для хімічного закріплення ґрунтів". Підгайному належить 25% цього винаходу.

Харків

У Харкові, на території ринку "Барабашово" 27 лютого сталася велика сутичка між приватними підприємцями та представниками охоронної фірми, в ній брали участь близько 100 осіб. Невідомі застосували піротехніку, сльозогінний газ та спецзасоби. Поліцейські вилучили гумові кийки, газові балончики та травматичні пістолети. 

До поліцейського відділку було доставлено 53 громадянина для проведення слідчих дій. За попередніми даними, від сльозогінного газу постраждали п’ятеро громадян та керівник територіального підрозділу поліції. За фактом подій на ринку поліція відкрила кримінальне провадження.

Читайте також: Стрілянина на "Барабашово": Яку політичну війну міг розпочати Кернес

До ще однієї сутички може призвести те, що після довгої історії з судами у Харкові депутати підтримали перейменування проспекту Петра Григоренка на честь сталінського маршала Георгія Жукова. Рішення про перейменування було поставлене на голосування. Його підтримали 52 депутати, вісім проголосували проти. Мер Харкова Геннадій Кернес у черговий раз підкреслив, що сталінський маршал Жуков брав участь у визволенні міста від німецько-фашистських загарбників, що за його словами, "підтверджено військовою експертизою".

Запоріжжя

У Запоріжжі вночі 26 лютого сталася пожежа на виставці екзотичних тварин у палаці культури "Дніпроспецсталь". Виставка "Світ амфібій" була розташована у підвальному приміщенні. І хоч рятувальникам вдалось врятувати мавпу, черепаху та змію, вогонь вбив морську свинку, кролика та ящірку.

Але де смерть, там і життя - в мелітопольському зоопарку на цьому ж тижні народилося чотирироге ягня Святого Якова. У зоопарку кажуть, що воно ще невпевнено стоїть на ногах, але почувається чудово.

Порода Святого Якова – досить древня. Зазвичай у таких овець чотири роги, але буває і шість. 

Житель села Мирне Мелітопольського району Костянтин Сліпецький святкє цими днями особисту перемогу - нарешті він отримав офіційний статус учасника бойових дій за незалежність України у ХХ столітті та відповідне посвідчення. Це сталося на 92 році життя чоловіка. За плечима ув нього – участь у бойових діях у лавах УПА, німецький полон, радянські табори. Звідти був звільнений у 1952 році. За кілька років у пошуках кращої долі переїхав до Мелітопольщини.

Костянтин Сліпецький і нині є свідомим громадянином, підтримував Помаранчеву революцію та Євромайдан, допомагав бійцям АТО.

Закарпаття

Протягом зими природа Закарпаття дивувала містян квітінням рослин. Не стали чекати календарної весни і шафрани, які вже квітнуть на повну. Офіційною датою старту квітіння червонокнижних квітів можна вважати 23 лютого, тим часом закарпатці, вже чекають, коли ж почнуть буяти квітом і сакури.

Милуватися першоцвітами тепер можна за чарочкою нового місцевого виробу. Альтернативою шотландському віскі може стати напій з чудернацькою назвою – ківовиця, автором якого є ужгородець Генріх Стратон. Відомий за межі свого краю фермер каже, що в цьому році вже закладено 483 кг ягід ківі, відібраних з урожаю 2019 року. Сам рецепт алкогольного напою з ківі пан Генріх тримає у секреті.

Прикарпаття

Потужний вітер у Франківську знищив відомий мурал "Україна Єдина" на вулиці Мазепи. Мурал з’явився тут у 2014 році за ініціативою молодіжної громадської організації "Сокіл" і зображував ангелів, які тримають жовто-блакитний стяг над Україною, неначе єднаючи Схід і Захід країни. 

Вінниця

Багатоконфесійне місто обурене через п'яну антисемітську витівку - чоловік з Ямпільського району, вигукуючи російські чорносотенні гасла, напав на синагогу у Вінниці. За словами члена єврейської громади Ігоря Бравермана, який повідомив про випадок у Facebook, хуліган кричав "бий жидів - спасай Росію". Правоохоронці порушили справу, проводяться слідчі дії.

Моторошний інцидент стався у Могилів-Подільському районі, де 50-річний чоловік вбив собаку, приготував її і нагодував сім’ю. Правоохоронці повідомили, що цей громадянин раніше притягувався до відповідальності за майнові злочини. Зараз він перебуває під слідством. Вбивство собаки пояснив тим, що був голодний.

З кров'ю, та під звуки биття вікон у Жмеринці на тижні пройшла сесія міської ради. Під час сутички постраждали 12 людей. За однією з версій, спроба невідомих увірватися до сесійної зали була пов’язана із розглядом депутатами питання про позбавлення повноважень в. о. міського голови, секретаря міськради Юрія Світлака. Це могло бути організовано його опонентами. Під час сутички травм зазнали і поліцейські. Їх госпіталізували.

Кропивницький

У Кропивницькому на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянули питання майже повної руйнації покрівлі Голованівської районної центральної лікарні. Сильний буревій, який вирував на тижні, зірвав з головного корпусу лікарні покрівлю майже по всій площі.  Згодом виявилось, що покрівля була реконструйована у 2012 році з багатьма порушеннями інженерно-технічних норм. Тож, комісія звернулась до правоохоронних органів щодо розслідування інциденту.

Випускники у селі Березoва Балка Вільшанськoгo райoну встановили рекорд України, як найдружніший шкільний колектив. Однокласникам хоч і виповнилося по 80 рoків,  і 65 років з часу випуску, але вoни досі прoдoвжують дружити. Тепер однокласники занесені у націoнальний реєстр України.

Хмельницький

У Хмельницькому - теж рекорд, Навчально-виховне об’єднання №28 визнали навчальним закладом із найбільшою кількістю учнів. На сьогодні тут навчається 2112 учнів у 65 класах, працює 143 педагоги. Та ще й рекорд "Найбільша кількість учнів в одному навчальному закладі" встановлено.

А от на хмельницьких ринках заборонили продавати коріандр з Болгарії, який експортували до країн ЄС та України і в якому виявили небезпечну сальмонелу. Тож, любителям спецій варто пам’ятати про це, відправляючись на закупи.

Тернопіль

Член ЗеКоманди, 24-річний історик з Тернопільщини Андрій Козак через Facebook звернувся до Зеленського, запропонувавши себе на посаду голови ОДА. У листі написав, що більше не може мовчати і дивитися на те, як так звані "слуги народу" продовжують політику попередників. Тому він виявив готовність взяти на себе обов’язки голови ОДА Тернопільщини і підкреслив, що за місяць зможе перетворити Тернопільщину на маленьку Швейцарію. Втім, голови в Тернопільській області поки що так і нема.

Зате є чимало моржів і вони ідуть на рекорди. Під час фестивалю "Галицькі моржі 2020" відбулись змагання у запливі серед чоловіків та жінок різних вікових категорій на відстань 25 метрів у крижаній воді. В рамках фестивалю зимового плавання уродженець села Яблунів Андрій Балабух розірвав руками відривний 365-сторінковий календар за 7 секунд. Так скарбничка рекордів Тернополя поповнилась новими досягненнями.

Полтава

Неабиякий професіоналізм проявила поліцейська собака Зейта, яка врятувала у селищі Стасі на Полтавщині 75-річного чоловіка. Напередодні рідні пенсіонера повідомили про його зникнення. Вівчарка, яка прибула зі слідчими та кінологами на пошуки, одразу взяла слід. Чоловіка знайшли у "панському яру" села Стасі, він лежав на землі у безпорадному стані. Чоловіка госпіталізували.

В іншому випадку імідж правоохоронців навпаки зазнав ушкоджень: у хроніки ДТП потрапив поліцейський у Кременчуці, який заснув за кермом і врізався у тролейбус. У результаті аварії постраждали двоє патрульних, їх госпіталізували. У поліції розповіли, що причиною аварії стала "секундна слабкість" водія, який заснув за кермом, бо працював під час другої нічної зміни.

Ажіотаж навколо ситуації у Нових Санжарах хоч і стих, але те, як евакуйовували українців з Ухані, ще довго служитиме темою для дискусій у суспільстві.

У мережі з'явилось відео, на якому видно обличчя людей, що кидали каміння в автобуси з евакуйованими. Це були жінки, які голосно кричали. На фоні чутно звуки, схожі на сміх.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme