Чим жила Україна: Демонтаж Жукова, плаваючі відьми та село, яке "оживає" раз на рік

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Демонтаж Жукова, плава…

Під страхітливий вереск Хелловіну, політичні суперечки та в очікуванні теплих батарей проводжали українці останні дні жовтня. Про найцікавіші події тижня згадуємо у дайджесті Depo.ua

Київ

Багато людей, які живуть у Києві і працюють зранку до ночі, іноді навіть не знають, що насправді відбувається у столиці, бо дорогою з дому до офісу далеко не всім кидається в очі вся "краса" зруйнованої історичної архітектури. Тим часом влада каже про якусь відбудову, бюджети на реконструкцію, але обіцянки іноді "зависають" у повітрі на роки. Depo.ua цього тижня презентував відеоверсію проекту Київ.Суворий, у якому буде розповідати всю правду про те, що коїться в столиці з інфраструктурою, архітектурою тощо. Бо життя коротке, а жити його варто достойно, а не в смітті. 

Вандали нагадали про себе й цього разу. Вони зняли одяг з малюків на Поштовій площі – скульптур маленьких князів-засновників Києва. Накидка з княжни Либіді, яка була зроблена в тон національного прапору і символізувала святий Покров, теж кудись поділася. Скульптури були одягнуті у костюми ще зі свята Покрови, але, схоже, комусь дуже був потрібен той одяг.

На тижні народні депутати 267 голосами перейменували Переяслав-Хмельницький. Тепер місто називається по-старому, як і має називатися – Переяслав. У 907 році була перша літописна згадка у договорі Русі з Візантією. Інститут національної пам’яті підтримав пропозицію про повернення місту його історичної назви.

Капкейки, як не крути, не лише смачна, а й гарна випічка. Шанувальники цього тістечка вирішили увічнити його у муралі на стіні їдальні спеціалізованої школи №251 на вулиці Закревського. Апетитний рожевий капкейк з вишенькою збуджує апетит, підштовхує запросити на каву друзів. У свою чергу, художник Віталій Гідеван у себе на Facebook зазначив, що його останнім обідом у школі був чай та смачна булка зі згущеним молоком.

Донбас

У Слов'янську італійські журналісти взялись знімати кіно про події 2014 року, коли за незрозумілих загинув їхній колега Андреа Рокеллі. Зараз кінематографісти намагаються відновити обставини тих подій, хоча не все так просто. Кажуть, що з плином часу це важче зробити, як і знайти очевидців. Для тих, хто забув: суд міста Павія в Італії влітку 2019 року виніс скандальний вирок військовослужбовцю Нацгвардії Віталію Марківу. Захисника України обвинуватили в причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі в 2014 році і засудили його до 24 років ув'язнення. Те, що вбили Рокелі з сепаратистського боку, на який він поїхав сам на власний страх і ризик, на найсправедливіший в світі італійський суд ніяк не вплинуло. 

Терористи по той бік фронту тим часом будують "халяльні" плани. Ватажок "ДНР" Денис Пушилін похвалився, що в "республіці" будуть виробляти і поставляти продукцію в країни ісламського світу. Ідею виготовляти такі продукти підкинули у Міжнародній організації ісламського бізнесу в Росії.  Пушилін пообіцяв привести в "республіку" так званий "ісламський банкінг". А як воно там буде – поки що практика показує, що ніяк. 

Львів

Контрабандисти стають дедалі витонченішими у своїх намаганнях провезти через кордон те, що закон не дозволяє. Але прикордонники не сплять: все розсекречують, а інформацію про нові варіанти схованок "на вус мотають". Нещодавно "посміхнула" на кордоні історія із сиром.  35 кг твердого сиру чоловік заховав у запасному колесі свого Volkswagen, а 10 кг кави запхав у музичну колонку в багажному відділенні автівки. "Відзначився" і водій рейсового автобуса: у конструктивних порожнинах кузова, за передніми підкрильниками, він приховав 380 кг жувальних цукерок.  Але через ці смаколики тепер мають проблеми.

Львів'яни на тижні "перемивали кістки" терміналу з львівського електротранспорту. Перше, що кидається у вічі – розміри. А якщо опустити тему його габаритів, то потужність його складає лише 75 Вт. За словами розробників, апарат для квитків тестовий. Зараз опрацьовують менший варіант.

Жваві бабусі іноді так захоплюються процесом збирання грибів, що самі не помічаючи як, губляться у лісах. Нещодавно одну таку 86-річну бабцю розшукував особовий склад Новороздільського відділення поліції. Жінка після своїх лісових пригод, які тривали дві доби, дякувала копам, не стримуючи емоцій. Бо якби не правоохоронці, то, цілком можливо, блукати їй довелось б довше.

Дніпро

Винахідники космічного підприємства Дніпра розробили таку ракету, яку неможливо перехопити. Запускати її потрібно з літака. Цією "Блискавкою" можна нищити кораблі, наземну техніку, укріплення. А літає вона ого-го як: розвиває швидкість до 2,5 тисячі км/год. Так що питання про те, чому її неможливо перехопити, одразу відпадають.

Спортсменки із гребного клубу Дніпра – ще ті "штучки". Дівчата перед Хеллоувіном перевдяглись у відьом та відправились плавати на САПах, геть зламавши всі стереотипи про те, що відьми мають лише літати на мітлах.

Непосидючі фейсбучні коти облюбували гаражні двері у вигляді "стріт-арту". Дніпровські любителі котиків зобразили тварин із кульками та напоями, хоча варіантів Facebook-котів набагато більше. 

Одеса

Одесити ще більше можуть пишатись своїм містом, як тепер у списку творчих міст ЮНЕСКО. Місце у переліку Південна Пальміра отримала завдяки досягненням її – і не тільки – видатних мешканців у літературі. 

Завзяті одеські активісти демонтували на будівлі військкомату на Канатній барельєф, встановлений на честь маршала Георгія Жукова, чим переполохали патрульних. Але дії націоналістів насправді були узгоджені із керівництвом військкомата. У тексті документу з підписом начальника квартирно-експлуатаційного відділу Одеси,  підполковника Конюхова, навіть запропонували передати барельєф на зберігання до сховища Музею Південного оперативного командування. Але де зараз радянський барельєф, достеменно не відомо.

Схоже, на електротранспорт Одеси чекає велика трансформація. Депутати міськради підтримали угоду про передачу коштів Європейського інвестиційного банку від Міністерства інфраструктури до "Одесміськелектротранс" на покращення інфраструктури електротранспорту. Відтак, на 20 мільйонів планується закупити близько 20 низькопідлогових трамваїв. Тендер мають оголосити у листопаді, а на початку 2020 року визначити переможця.

В дитячому притулку "Світанок" - скандал, правозахисники заявили про жорстокі знущання з боку вихователів. У заяві експатрульної, правозахисниці Зої Мельник йдеться про те, що вихованців центру били, стригли силоміць і принижували. Знущалися чи ні там над вихованцями, з’ясовують правоохоронці. Керівництво "Світанку" на цей час відсторонили від роботи. 

Чернігів

В Прилуках Чернігівської області за дивних обставин загинув 14-річний Денис Чаленко.

Поліція виступила з вердиктом - нещасний випадок, його збив поїзд. Однак батьки не повірили. По-перше, на тілі дитини були виявлені гематоми. По-друге, за словами мами і батька, за тиждень до того, що сталося їх синові надходили погрози. Думка, що смерть Дениса Чаленко - не нещасний випадок, а вбивство, висловили медики, які оглянули його тіло. Також помічник машиніста, який був допитаний, вказав, що ще до руху поїзда бачив тіло мертвого хлопчика.

Його тіло знайшли на залізничних коліях. За словами батьків і даними ЗМІ, місцева поліція намагалася зам'яти справу, оскільки до смерті хлопчика може бути причетний син київського судді. 

Обурені ситуацією місцеві жителі 31 жовтня штурмували місцеве відділення поліції, підпалили шини і вибили металеві двері в ділянку. 

Харків

З настанням холодів двох білих лебедів, вісім канадських казарок та сім червоних качок з харківського парку ім. Горького переселили на зимівлю в місцевий Зоопарк. Холодна пора також є приводом урізноманітнити раціон пірнатих. Зараз пташина компанія їсть пшеницю, овес, просо, а також моркву та буряк. Зміну місця проживання птахи сприймають легко і швидко адаптовуються.

І про "депутатів-забудьків". За даними НАЗК, депутат Малоданилівської ОТГ Дергачівського району Харківської області Олександр Заболотний у декларації за 2016 рік не вказав відомості про корпоративні права, нежитлову будівлю та низку квартир, які належать йому та його дружині. Ще посадовець недостовірно вказав дані про отримані ним та дружиною доходи та ахавтомобілі, які належать йому на праві власності, не задекларував фінансові зобов’язання дружини та її автомобіль. Сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік склала понад 1 млн грн. Висновки про "забудькуватість" повідомлять вже компетентні органи.

Запоріжжя

Покровському ярмарку у Запоріжжі після спроби, так би мовити, реформування вирішили повернути традиційний формат. Як ярмаркувати краще, по-старому чи по-новому, обговорили навіть на сесії міськради. Йшлося про те, що новий формат ярмарку прийшовся до смаку далеко не всім. Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, врешті-решт, пообіцяв повернути ярмарку старий формат.

Після поїздки Володимира Зеленського в Золоте "під заборону" у Запоріжжі потрапила фраза гаранта про те, що він "не л*х". Ці слова, написані велетенськими зеленими літерами, "прикрасили" недобудований міст в Хортицькому районі міста. Але напис "прикрашав" міст недовго і був замальований, як стверджують у Facebook, зусиллями адміністрації Хортицького району Запоріжжя. Проте жартівників неначе "прорвало". У мережі з’явилася фотожаба: "Адміністрація району не вважає, що Зеленський не л*х".

Дивні у людей бувають розваги... Група підлітків арендувала квартиру на вулиці Хмельницького в Запоріжжі, а після отримання ключів від квартири гості зняли на відео, як трощать майно господарки. З малолітніми хуліганами поспілкувалися копи. На батьків складені адмінпротоколи.

Після перевірок фахівців Держспоживслужби у сумлінних запоріжців розплющились очі. Виявилось, що вони переплатили за комунальні послуги понад 100 тисяч гривень. Як виявилося, комунальники нараховували жителям області гроші за опалення за відсутності тепла в квартирах, "помилялися" у підрахунках щодо послуг з гарячого водопостачання, з помилками знімали показання з приладів обліку.  Держспоживслужба зобов’язала надавачів послуг зробити споживачам перерахунки.

Закарпаття

Морози "підкрались" і вщипнули добряче тих, хто не слідкує за прогнозами погоди. У всій своїй красі холод показав себе в Карпатах, де на горі Піп Іван зафіксували -8°С. Тут вершину гори вже притрусило сніжком, аби тільки любителі гір "не розслаблялись".

Прикарпаття

Мережу зацікавив трейлер майбутнього фільму про найвище в Україні гуцульське село. Фішка в тому, що село Випчина "оживає" раз на рік.  Його мешканці давно розійшлися по долішніх селах, але раз на рік, на храмове свято, вони підіймаються до місця батьківських осель, до церкви та цвинтаря. Команда, яка взялась робити фільм, здійснила експедиції в гори, написала сценарій, відзняла храмове свято у Випчині та змонтувала трейлер.

Вінниця

Вінницька ветеранка Ольга Бенда, яка втратила ногу в Авдіївці, пробігла на протезі 10 кілометрів під час 44-го Марафоні Морської піхоти США. Дівчина запевняє, що немає нічого неможливого, головне – пробувати, робити та досягати своїх цілей будь-яким маршрутом.

Місто Вінниця дедалі кращає. Про туристичні принди міста зняли проморолик. У відео, cеред іншого, можна побачити підземелля костьолу, Центральний парк, краєзнавчий музей та вінницькі смаколики. Але звісно, що смаколики краще спробувати, аніж дивитись на них.

Осінь – це ідеальна пора, аби прогулятись по музеях. Нещодавно Вінницький обласний краєзнавчий музей показав чи не найцінніші свої експонати. Хто встиг – побачив, а хто проґавив, той чекатиме кращих часів, аби побачити найстаріші зі знайдених в Україні золоті прикраси, датовані XV ст. до н. е, та золото з поховання сарматського царя Енісмея. Колекція його речей входить у топ-десять найбільших відкриттів археології, зроблених на території України, і дуже відома за кордоном. Датується вона І століттям нашої ери. Речі належали царю Енісмею та його супутниці, разом з якою його і поховали.

Кропивницький

Не дуже приємні події відбулись у  Кропивницькому, де "розбомбили" центр адаптації військових. Зі стелі центру адаптації військових висять понівечені елементи конструкції, у перекритті – дірки, під ногами валяється утеплювач. За словами учасників АТО, які прийшли подивитись на те, що сталось, центр зараз нагадує Донецький аеропорт. АТОвці вирішили розібратись, в чому справа і прийшли до квартирно-експлуатаційного відділу Міноборони України, на обліку якого перебуває обласний центр адаптації військових. Але працівниця відділу навіть не пустила чоловіків на поріг. У раді ветеранів при Міноборони не збираються мовчати про таке і збираються писати заяву до Військової прокуратури про навмисне руйнування центру адаптації військових у Кропивницькому.

І хороші новини. У Новомиргородському районі почнуть розробку нового титанового родовища. Держслужба геології та надр надала одній фірмі  дозвіл на користування надрами Лікарівського родовища титанових руд, який очікували протягом п'яти років. Отримана ліцензія дозволяє почати будівництво гірничо-збагачувального комплексу потужністю 120 тисяч тонн ільменіту на рік з інвестиціями близько 30 млн доларів. А це і про нові робочі місця. Словом, завирує життя в цій місцині.

Полтава

Вантажівка вагою майже у 72 тонни могла б проїхати непоміченою полтавськими дорогами, але сталось не так, як гадалось. Інспектори, які перевіряли авто, виявили, що вантаж перевищує допустиму вагу майже на 28 тисяч кілограм. На водія вантажівки склали матеріали, загальна сума штрафу складає майже 88 000 гривень.

Полтавщина і так багата на талановитих людей, на красивих дівчат, але тиждень ще підкинув скарбів. В селі поблизу Горішніх Плавнів, в одному з поховань, де перебували рештки двох людей, археологи виявили кам'яну булаву з бронзовими елементами. Окрім булави у тому ж похованні археологи знайшли глиняний глечик із орнаментом, а також браслет з вовчих зубів. Розкопки тривають вже два місяці, за цей час знайшли сім поховань "доби бронзи".

Ванна кімната – одне з найважливіших приміщень для жінок. Але іноді ці кімнати поводять себе з жінками підступно. У Кременчуці 17-річна дівчина стала героїнею епопеї про підступну ванну кімнату, бо не могла вибратись з неї, але на допомогу прийшли патрульні. Згодом на поміч і рятувальники поспішили, які за допомогою автодрабини потрапили у квартиру і визволили "полонянку". 

Тернопіль

Далеко не всі в курсі, що на Тернопільщині є пам'ятник на місці, де спочиває ціле село. Місцину називають наймоторошнiм місцем Днicтровського каньйону. У місцевих ЗМІ пишуть, що село нібито вимерло від чуми, але коли – ніхто не пам’ятає. А ще про село ходить багато цікавих легенд. Одна з них – про червону хустку. 

Молодість - це коли можна робити найнесподіваніші вчинки. Нещодавно 22-річного молодика копи запідозрили у крадіжці автомобіля однієї із сільських амбулаторій у Чортківському районі. Автівка згодом знайшлась, але занесло її аж у село на Івано-Франківщині. Хлопець, який наважився на крадіжку службового автомобіля, розповів копам, що викрав машину, аби доїхати додому.

Хмельницький

Раків, пійманих 21-річним жителем Нетішина, суд  передав до будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. Раки були виловлені ще у серпні у заборонений період, а сам ловець тепер має собі проблем.

Декомунізація декомунізацією, але на Хмельниччині у Ярмолинці виявили заборонену символіку. "Красувалась" вона на центральній площі, навпроти райдержадміністрації на чорній мармуровій плиті. Це був крейсер "Аврори" з надписом "Слава Октябрю", а у с. Сутківці символ усього "совєтского" – п'ятикутна зірка майоріла на видному місці. Що ж, буває.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme