Директор кропивницького "Теплоенергетика" повідомив про "новий" тариф за опалення

У КП "Теплоенергетик" обіцяють, що після постанови Уряду вартість за опалення на грудневих платіжках у січні буде нижчою, на рівні близько 40 грн

Директор кропивницького "Теплоенергетика…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Україну Центр".

Директор КП "Теплоенергетик" розповів, що завдяки постанові не потрібно проходити півторамісячну процедуру щодо узгодження нового тарифу. "Нагадаю, що існує певна процедура затвердження  тарифу, яка складається з публікації намірів, рішення виконкому, термінів для оприлюдення  й тому подібного. Разом все це може забрати до півтора місяця, доки зміна до тарифу вступить у дію. Але нова постанова уряду, можна сказати, "помножила на нуль" цю процедуру,  і тепер нам не потрібно навіть рішення виконкому, щоб змінити тариф. Тобто підприємство самостійно може провести процедуру. Там немає слова „затвердити", але є слово „коригувати", і тепер теплогенеруюче підприємство отримало право коригувати ціну на послугу теплопостачання, але виключно по газовій складовій, яка перебуває в межах 85%  собівартості тепла. Тобто майже всі наші затрати – це вартість газу, хоча люди думають, що тепловики, як кажуть, з жиру казяться. Але тепер ми отримали право коригувати тариф у відповідності до рівня зниженої вартості газу", – повідомив керівник підприємства.

Олександр Чельник сказав, що в листопаді ціну на тепло не переглядали, оскільки був відсутній механізм коригування, але, виходячи з "зовнішніх даних", тобто температури навколишнього повітря і погоди, перерахунок все ж зробили і ціну на тепло встановили в розмірі близько 39 гривень за кв. м, а в тих будинках, де були перебої з теплозабезпеченням, вона ще нижчеблизько 35 гривень за кв. м опалювальної площі. "З другого січня ми почали перерахунок, але це складний процес, є своя специфіка перерахунків по кожній котельній чи будинку. Тому не раніше 10-11 січня ми в рамках постанови Кабміну скоригуємо тариф на тепло. 55 гривень за квадратний метр не буде однозначно, можливо, вийдемо на 40-41 гривню. Втім, про остаточні результати, які вплинуть на діяльність підприємства, можна буде говорити, коли ми вивчимо постанову, бо ціна на газ для нас складається з різних чинників", – зазначив Чельник.

Нагадаємо, центральна влада наполягає, щоб в оперативному порядку скоригувати тарифи на тепло відповідно до нової ціни за тисячу кубометрів газу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"