До Кропивницького повернулося 120-річне вишите панно з колекції Ільїна

У Кропивницький повернули відреставроване панно з колекції кропивницького реставратора та колекціонера Олександра Ільїна

До Кропивницького повернулося 120-річне…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на сайт Суспільне.

120-річне шовкове полотно, оздоблене орнаментом, реставрували у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України три роки – розповів заступник директора обласного краєзнавчого музею Павло Рибалка. Відновлював панно для краєзнавчого музею дослідний центр безкоштовно.

Автор полотна невідомий.  

"Це вишите панно на якому зображений пейзаж фортеці. Центральне зображення виконане у техніці су джок – це невеличкими стіжками виконане зображення", – розповідає Павло Рибалка.

Такий стиль роботи притаманний західноєвропейському мистецтву. Центральний малюнок оздоблений сінеллю. 

"Це така шовкова вишивка, ниточка закручена, яка створює об'єм. В сінель вкраплені штучні перла, зроблені зі скла і пофарбовані перламутром луски з риби. "Це не професійна робота, а аматорська, але виконана "на висоті". Таких предметів у музеях дуже мало, вони фактично в одиничному екземплярі. Тому, думаю, зацікавило Ільїна, коли збирав свою колекцію", – каже фахівець.

Насіння з огірка, перцю та гвоздики оточує орнамент, що в центрі композиціі. 

Панно потребує певних умов зберігання: "Це дотримання температури, вологості, освітлення. Головною умовою є покриття спеціальним мікалентним папером".

Відновлене панно у краєзнавчому музеї планують презентувати після карантину під час виставки до 100-річчя з дня народження колекціонера Олександра Ільїна.

Довідково: Олександр Ільїн був власником однієї з найбільших в Європі колекцій цінних книг, зразків живопису, ікон, гравюр, скульптур, предметів китайської порцеляни, старовинної бронзи, меблів, посуду та зброї.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"