Дорожники Кропивниччини розповіли, як ремонтують шлях на Миколаїв за європейськими технологіями

Основу на трасі Кропивницький-Миколаїв (Н-14) в області зміцнюють холодним ресайклінгом

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу САД в області.

Як повідомляється, на 4,8 кілометра автодороги Кропивницький-Миколаїв вже цього року на замовлення Служби автомобільних доріг в області підрядники провели холодну регенерацію. Це технологія, що відновлює та посилює основу дороги, а в її основі – використання старих матеріалів дорожнього одягу. Вже багато років її використовують провідні будівельні компанії США та Європи, а тепер активно застосовує і Україна.

"Якщо детальніше, то спеціальна машина переробляє існуючі дефектні шари дорожнього одягу на нові міцні та однорідні. Спочатку поверхню фрезують, отримуючи органічно-мінеральну суміш із зфрезерованого асфальтобетону та щебеневих матеріалів основи, додають до неї одночасно в’яжучі компоненти ( бітумна емульсія і цемент) та розподіляють рівномірним шаром. Далі - заключне ущільнення дорожніми котками. В результаті цих маніпуляцій отримуємо міцний конструктивний шар дорожнього одягу з покращеними фізико-механічними характеристиками. Так дорога готова витримувати більші навантаження, а ніж на які була розрахована при будівництві", - розповіли в САД області.

Зараз на дорозі Н-14 працює два підрядники і обидва застосовують холодний ресайклінг при ремонті, як і передбачено в проекті.

Те, наскільки якісні матеріали та чи витримана технологія до дрібниць, перевіряють співробітники лабораторії САД і нарікань, до речі, у них поки немає.

Холодний ресайклінг - це найшвидший та надійний метод регенерації дорожньої основи. Він дозволяє суттєво зміцнити основу та запобігти утворенню колій.

Поверх цього шару влаштовується вирівнюючий шар гарячої асфальтобетонної суміші. Цього року його влаштували вже 3,5 км.

Поточні ремонти за підтримки Уряду та Укравтодору виконуються за маршрутним принципом, першочергово сполучаючи новим якісним покриттям обласні центри.

Нагадаємо, що дорожники Кропивниччини відзняли відео про те, як ремонтують трасу на Миколаїв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький