У Кропивницькому "Нафтогаз" звинуватили у "віджимі" у містян 200 тис. грн субсидій

Дві компанії - постачальники газу - завищили показники споживання палива та привласнили державні кошти. Йдеться про 200 мільйонів гривень, що виділено на субсидії

У Кропивницькому "Нафтогаз" звинуватили…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Подробиці".

Через завищення постачальниками газу показників споживання, споживачам доводиться вистоювати у довжелезних чергах, аби повернути гроші.

У абонентському відділі обслуговування клієнтів в Кропивницькому - усе без змін. Довжелезні черги, тиснява, обурені люди - як і два місяці тому. Марія Ларченко прийшла аби повернути більше тисячі гривень, які перевела на старі рахунки – "Центргазу". У черзі стоїть вже кілька годин. Перед нею – ще сотня людей.

"Виявляється кілька місяців треба було платити за новими (рахунками - Ред.), я вважаю, що це можна було зробити більш автоматизовано, все комп'ютерно можна було зробити, щоб цей натовп не створювати особливо в епідемію грипу", - говорить жителька Кропивницького Марія Ларченко.

Таких як Марія Ларченко - багато. Найважче - пенсіонерам. Їм, попри нараховану субсидію, прийшли захмарні рахунки.

"У мене переплата за минулий рік 1800. Перейшли на "Нафтогаз", її зняли з мене. Виставили рахунки, але не врахували переплату. Не знаю що тепер робити, нехай пояснять, де мої 1800 гривень", - говорить пенсіонерка Вікторія Федорівна.

Безлад виник через зміну постачальника. Досі ним був "Центргаз", що належить НАК "Нафтогазу". Та з першого листопада той замінив одного свого постачальника на іншого, але теж свого. Тепер ці функції виконує - "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України".

"Нафтогаз України", який отримав з кінця минулого року, з листопада місяця, можливість управляти цією компанією і постачати газ населенню, виявився неспроможним забезпечити процес власне як і перерахунку субсидій з бюджету в рахунок газу спожитого, так і відповідного обліку споживачів, які отримують газ, так і відповідно переведення, переоформлення, точніше оформлення нових договорів з компанією, яка колись постачала газ", - говорить експерт з питань енергетики Юрій Корольчук.

Пояснити – чому люди не можуть скористатися субсидіями і чому не враховуються суми, переплачені попередникам, у новій Газопостачальній компанії – не змогли.

"На жаль, податкове законодавство передбачає, що кожен власник особового рахунку має особисто розпорядитись цими коштами, і за нього це ніхто зробити не може. Також податкове законодавство має певні вимоги до повернення цих коштів", - говорить заступник директора філії ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" у Кропивницькому Сергій Дробко.

Експерти з питань енергетики заявляють: насправді все просто. За їхніми словами, газопостачальні компанії створили корупційну схему, яка має зацікавити правоохоронні органи. Зокрема перевищили споживання газу майже на 10 мільйонів кубометрів, крім того списали 200 мільйонів гривень невикористаних субсидій. "Нафтогаз України" їх фактично забрав у споживачів і оплатив ними частину боргів попереднього постачальника "Центргаз". А це - державні гроші субсидії і їх нецільове використання, тобто це - фактично кримінальний злочин: розтрата державного майна, якщо так сказати", - говорить Корольчук.

"Вийшло таким чином, що колишній постачальник, використавши гроші субсідіантов, розрахувався з боргами перед НАК "Нафтогаз України", а після цього прийшла компанія НАК "Нафтогаз України" і, відповідно, начебто як "Нафтогазу" ніхто не повинен. А в той же час у людей виникли величезні борги, тобто ті гроші, які були оплачені раніше, і субсидії, які були призначені раніше, знайти їх зараз практично неможливо", - говорить експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

Таку схему "Нафтогаз" планує запровадити по всій країні - стверджують експерти. А розплачуватись за неї доведеться - споживачам.

Нагадаємо, що жителі Кропивниччини сплачують за газ новому постачальнику: необхідно підписати заяву.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme