Головні ялинки України: Де шукати красунь, "страховисько" і космічне дерево

Новорічні свята вже геть близько: минулого тижня українські міста масово запалили головні ялинки та відкрили різдвяні містечка та інші тематичні локації

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Головні ялинки України: Де шукати красун…

Depo.ua зібрав разом усі головні новорічні символи регіонів.

Київ

З Лускунчиком та восьмикутною зіркою: Як…

Загалом у Києві працює щонайменше чотири великі різдвяні містечка – це не рахуючи районні. Найпершою в столиці і, вочевидь, в Україні відкрилася ялинка біля фабрики "Рошен" на проспекті Науки. Слідом запрацювало різдвяне містечко на ВДНГ. Нарешті, 19 грудня, на Миколая, "засвітилася" новорічна локація на Подолі – на Контрактовій площі – і, звісно ж, головна ялинка країни – під стінами Софії Київської.

Цьогорічна ялинка заввишки 30 метрів і складається з 400 сосенок та ялиць, вирощених на Житомирщині. "Зріст" кожного деревця – від метра до чотирьох. Прикрашене "новорічне дерево" 750 іграшками та трьома кілометрами гірлянд червоного, золотого та білого кольорів. На верхівці – різдвяна восьмикутна зірка. Наколо ялинки розкинулося різдвяне містечко. Цьогоріч воно представлятиме Чотири королівства в стилі казки про Лускунчика – Королівство подарунків (новорічний ярмарок), Королівство смаку (фудкорт), Королівство розваг (дитячий майданчик) та Королівство лайків (фотозона).

Чернігів

В Чернігові головна ялинка традиційно мерехтить святковими вогниками на Красній площі, але на новому місці – її цього річ розмістили ближче до скверу імені Полудренка. Вона є штучною, родом з Одеси, де її купили ще 2011-го, і має висоту 18 метрів. Прикрашена світлодіодними гірляндами, а довкола має Казкове містечко з фотозонами, інсталяціями, атракціонами, фуд-зоною та ковзанкою.


фото: Уніан

Суми

Вже втретє в Сумах ставлять штучну ялинку, яка так же втретє піддається досить жорсткій критиці містян. Конструкцію заввишки 18 метрів купили два роки тому за 1,5 мільйона гривень – разом із вбранням, освітленням та двома будиночками поруч. Містяни новинку сприйняли досить холодно, тож вже третє її установка й відкриття супроводжується гострою народною творчістю в соцмережах – мовляв, замість гілок в неї покривала, і взагалі це не ялинка, а "траурний вінок" і "сумське страшко". Втім, проблема це скоріше денна: вночі вона світиться цілком святково, тож потрібний настрій в "ніч Х" своєю ілюмінацією створить. Більше того, такі ж ялинки – зменшені копії столичної, що так і не була змонтована під час Революції Гідності – є й в інших містах України, де не викликають такого жорсткого несприйняття.


фото: sts.sumy.ua

Харків

У Харкові відкрили головну 40-метрову ял…

Святкування Нового року для Харкова вже давно як будівництво чергового суперпарку Горького – на підготовку до свята не шкодують ані комунальних сил, ані міських грошей. Ялинка в столиці Слобожанщини традиційно встановлюється на площі Свободи, вона штучна й відверто велетенська – 40,5 метрів заввишки. Минулого року за цю конструкцію заплатили 2 млн грн., прослужити вона гарантовано має 5 років. Цьогоріч харківська ялинка отримала новий і дорогий "наряд" – тільки на оренду піксельної світлодіодної сітки пішло 528 тис. грн, а 771 тис. грн було витрачено на монтаж самої ялинки. Ще одна "обновка" – будинок Діда Мороза (Святого Миколая харківська влада старанно намагається "не помічати") за 6,2 млн грн, хоча попередню "хатинку" старому купували не так вже й давно – в 2015-му. На прикрашання майдану Свободи витратили 4,2 млн, ще 3,7 млн пішло на 20 світлових конструкцій. Загалом же на підготовку до свят місто витратило чималенькі 74,4 млн грн.

 

Донбас

У нинішньому адміністративному центрі Донецької області – Краматорську – 15-метрову штучну ялинку, яка традиційно встановлюється на площі Миру, купили ще 5 років тому. Цьогоріч місто витратило майже 2 млн гривень на святкову ілюмінацію "Казковий ліс" для оформмлення площі: в центрі його стоїть головна красуня, а навколо неї світяться багато маленьких. Також серед прикрас, придбаних у цьому році, – арка з 12-метровим тунелем із зоряним небом. А пройшовши його, можна вийти до величезної карети.

У Маріуполі цьогоріч вирішили зробити дві головних ялинки. Одну традиційно встановили в центрі міста на Театральній площі. Її зібрали з минулорічних пластикових гілочок. На прикраси цього року додатково витратили 100 тис грн. Висота ялинки – 16 м.

Друга головна ялинка, теж 16-метрова, стоїть у відремонтованому цьогоріч Лівобережному парку "Веселка". Вона також штучна, обійшлася міськбюджету в 1 млн грн. На свята між головними ялинками курсуватиме один безкоштовний автобус. Під час відкриття на обох локаціях встановили екрани, на яких транслювали дійство з-під іншої ялинки. Загалом на святкування новорічних свят у Маріуполі витратять 6,5 млн грн.

В нинішньому центрі вільної частини Луганської області, Сіверськодонецьку, центральну міську ялинку встановили на площі Миру біля будівлі міської ради. Висота ялинки складає близько 15 метрів. Ялинка повністю штучна, справжні дерева в оформленні не використовувалися. З прикрас – гірлянда з 3D-ефектами, яка працюватиме з 16 до 22 години.

А от біля будівлі міського Палацу культури на проспекті Хіміків прикрашена гірляндами та іграшками жива ялинка.

 

Дніпро

Головна ялинка Дніпра на площі Героїв Майдану засвітилася вогнями дещо пізніше за інших – 21 грудня. Ця 26-метрова штучна красуня, як і торік, розташувалася на території парковки. Два роки тому міська влада купила її за близько 1 млн грн. Вона має шість ярусів і прикрашена понад 300 іграшковими ліхтариками. А навколо – 3D-фігури і 28 кілометрів гірлянд, під якими вже загуділо різдвяне містечко.

Запоріжжя

В Запоріжжі де-факто дві головні ялинки. Міська встановлена на Маяковського, а обласна – на площі Фестивальній. Обидві відкрилися 19 грудня з різницею в годину.


Міська ялинка. Фото: zp.depo.ua

Висота міської новорічної красуні складає 22 метри, а разом з верхівкою – восьмикутною зіркою – 23 метри. Вага ялинки – близько п'яти тонн. Її прикрашають близько 500 куль, 140 з яких нові – червоного і золотого кольору. А крім цього – 25 гірлянд та іграшки, які були зроблені дітьми. Навколо ялинки встановлені різноманітні інсталяції.


Обласна ялинка. Фото: zp.depo.ua

Головна ялинка області цього року – штучна. Це подарунок від мецената, ім'я якого в облдержадміністрації не розголошують. Висота дерева складає 25 метрів, її прикрашають понад 800 синіх куль різного розміру і гірлянди. Раніше площу прикрашала ялинка, зібрана з живих сосен на металевому остові.

Вперше прикрасою площі Фестивальної стала ковзанка зі штучною кригою розміром 41 на 24 метри. Біля ковзанки розкинулося Різдвяне містечко, де запоріжці та гості міста можуть зігрітися безалкогольним глінтвейном та поласувати чимось смачненьким. Кататися на ковзанах на Фестивальній городяни зможуть аж до квітня.

Херсон


фото: kherson.net.ua

Головна новорічна ялинка Херсонщини встановлена на площі біля кінотеатру "Україна" і запалала святковими вогниками 20 грудня. Вона штучна, має висоту 18 метрів, і прикрашена іграшками та гірляндами. Поруч розкинулося різдвяне містечко.

На жаль, вона одразу ж оскандалилася: комунальники помітили під неї розбиті іграшки та елементи, що відвалилася. В поліції заявили, що розглядатимуть дві версії: недбалий монтаж та навмисний вандалізм.

Миколаїв

Як у Миколаєві Святий Миколай запалив го…

Фото: Новости-N

У Миколаєві головна ялинка встановлена на Соборній площі. Миколаївська зелена красуня є штучною й однією з найвищих в Україні: вона має 22 метри заввишки і 10 метрів у діаметрі. Ялинка була придбана в 2017 році. Цьогоріч на ній немає традиційних іграшок, тільки ілюмінація у вигляді різноманітний фігурок. Навколо – новорічний ярмарок, який працюватиме протягом зимових свят.

Одеса

Фото: Depo.Одеса

Одеську новорічну красуню називають зменшеною копією знаменитої столичної ялинки 2013 року, яка у своєму "вдосконаленому" майданівцями вигляді вигляді стала символом Революції гідності. Це дійсно так, адже обидві вироблені компанією "Люм'єр" з Чорноморська і є, так би мовити, сестрами. Втім, одеська ялинка така не одна, і нині також має "близнят" – наприклад, у Сумах.

Конструкцію встановлюють сьомий рік поспіль, але щороку додають нових візерунків. Висота одеської ялинки – 20 метрів, діаметр основи – 9 метрів. Вона складається з металевого каркаса і штучної хвої італійського виробництва. Ялинку прикрасили гірлянди і дюролайт (прозорий шнур зі 100 тис. світлодіодів), загальна протяжність яких перевищує 4 км. Вони світяться трьома кольорами: зеленим, синім і золотистим.

Кропивницький

Як у Кропивницькому головну ялинку відкр…

Кропивницька 14 метрова ялинка служить місту з 2007 року після певної "модернізації" у 2017-му. Тоді спеціалісти "Міськсвітла" відремонтували металевий каркас і закупили нові гілки "хвої". Це обійшлося бюджету у 308 тисяч гривень. На зекономлені кошти вдалося докупити сучасну ілюмінацію для зеленої красуні. Цю ялинку без застережень можна використовувати ще вісім років.

Родзинкою оформлення свят в Кропиницькому, як і в кількох інших обласних центрах, буде нова світлодіодна зона. Вона вже працює як резиденція Святого Миколая з 19 грудня. До 15 січня кожний зможе біля неї сфотографуватися. Коштує світлодіодна локація 260 000 гривень.

А от живі ялинки перед міськрадою прикрашено іграшками, які власноруч виготовили учні місцевих шкіл.

Черкаси

фото: zmi.ck.ua


Головна ялинка Черкас – збірна: на металевий каркас прикріплені невеличкі сосни, яких на створення цілісної новорічної красуні використано більше двохсот. Заввишки ця головна новорічна ялинка перевищує Все новорічне оздоблення – вже знайоме містянам, придбане впродовж останніх років. Тому додатково з міського бюджету цьогоріч на не було використано жодної копійки – тільки традиційний монтаж, оформлення і прикраса навколишньої території з організацією розваг.

Полтава

У минулому році полтавська влада витратила на головну новорічну ялинку з 3D-ілюмінацією, яку встановили на Театральній площі, кілька мільйонів гривень, що викликало обурення частини містян. Штучна 20-метрова ялинка обійшлася бюджету у понад  2 млн грн, а на прикраси та ілюмінацію витратили ще близько 5 млн грн. Цьогоріч в міськраді вирішили не витрачати кошти і залишили все з минулого року. В Полтаві вирішили взяти приклад з Вільнюса і влаштувати новорічний шатер: від 20-метрової ялинкової верхівки розходяться по колу в різні боки гірлянди. Діаметр шатра – 40 метрів, а всередині стоїть штучний світловий фонтан та декоративні фігури: ведмідь, олені із санчатами, сніговик.

Житомир


фото: zhitomir.info

Головна ялинка Житомира – найкосмічніша в Україні. Бо встановлена на майдані Корольова. 17-метрова блакитна красуня, яка росла поблизу Житомирського міського ліцею №25. Її прикрашають 824 новорічні іграшки, 30 декоративних прикрас і близько 1 кілометра гірлянд різних кольорів. Під головною ялинкою розкинувся невеличкий "ліс" з маленьких сосенок. Серед них розмістилась Гостина святого Миколая.

Вінниця

Головна вінницька ялинка потрапила до "Книги рекордів України", як найвища металоконструкція, що обертається навколо своєї осі. Її висота – 29 метрів, довжина нижнього діаметру – понад 16 метрів, а вага – понад 75 тонн.

На створення зеленої красуні пішло 321 дерево заввишки від 1 до 8 метрів. Також для головної ялинки Вінниці придбали нові іграшки за 142,6 тисячі гривень. Зокрема, це декоративні шишки розміром 60 сантиметрів. На дерево розмістили 150 таких прикрас.

Чернівці

фото: molbuk.ua

Цьогорічну головну ялинку 20 метрів заввишки, яка прикрасила Соборну площу міста, знайшли не в лісовому господарстві, як це зазвичай відбувається, а практично у центрі міста, на подвір’ї чернівчанина. Власник ялинки звернувся до Тресту зеленого господарства та протизсувних робіт міської ради з проханням знести дерево. Натомість чиновники вирішили використати ялинку з подвір'я чернівчанина для встановлення на Соборній площі. Оформили новорічне дерево у золотих, срібних та білих кольорах, прикрасивши сніжинками та 3D-гірляндами. А внизу встановили обідок, на якому зображені сюжети з життя міста.

Хмельницький

Хмельницька головна ялинка біля кінотеатру Шевченка стала першою, відкритою в Україні, – її запалили ще 1 грудня. Ця 18-метрова красуня – штучна, і цього річ до світлодіодної ілюмінації отримала "обновку" – майже пів тисячі срібних кульок. Поруч розкинулося містечко півсотні ярмаркових будиночків зі сувенірами, напоями та їжею – їх також побільшало.

З цьогорічних видовищних новинок – світлодіодна фотозона "2020" на вулиці Проскурівській у вигляді двох двійок і двох нулів – світлових тунелі. Ялинка у Хмельницькому стала не тільки першою запаленою в Україні, а й найвищою та "найбагатшою" новорічною красунею Хмельниччини.

Тернопіль

Засяяла головна ялинка Тернопільщини…

Уже кілька років у Файному місті встановлюють 18,5-метрову головну ялинку. У цьому році, як і у попередньому, ялинка Файного міста оздоблена 3D-ілюмінацією, проте тепер новорічне 3D-освітлення доповнене різноманітними світловими функціями. А крім іграшок у формі невеличких ялиночок та різнокольорових зірочок ялинку прикрасили штучним снігом та новими елементами декору.

Поряд встановлена різдвяна шопка. І, зрозуміло, не обійшлося без Файного зимового містечка з ярмарком, ковзанкою та атракціонами. Очікується, що головна локація з ялинкою працюватиме до 26 січня, а ковзанку, снігові гірки та інші зимові атракції обіцяють залишити аж до 8 березня.

Рівне


фото: РадіоТрек

Головний символ Нового 2020 року в Рівному засвітився на тамтешньом майдані Незалежності. Цьогоріч ялинка в місті, напевне, найпишніша за всі роки, причому буквально "корінна": якщо у попередні роки новорічне дерево зрізали у лісі, за десятки кілометрів від міста, то цього річ це зробили на території місцевого підприємства, що на вулиці Гагаріна: 55-річна красуня створювала певні незручності, тож його вирішили зрізати не абияк, а з користю і економією для міста.

Висота ялинки – 23 метри, і у порівнянні з іншими роками, ця ялинка – найпишніша, бо росла окремо від інших дерев. Її прикрасили новою ілюмінацією – це гірлянди, двометровий "льодяний" кристал, великі світлодіодні та 150 маленьких куль, на які було витрачено понад 800 тисяч гривень. Такі обновки закупили вперше за п’ять років: раніше користувалися дешевими китайськими гірлянди, але їх вистачало на сезон. Поряд з головною ялинкою Рівного облаштували 3D-фотозону "2020" заввишки понад 3 метри.

Луцьк


фото: konkurent.in.ua

У обласному центрі Волині головних ялинок аж три. Вони ростуть купкою, і завдяки спеціально розташованій ілюмінації вночі здається, що це одне пишне дерево. Тому лучани часто кажуть на новорічне тріо на Театральному майдані в однині: "Ялинка". Висота трійці – 20 метрів. Цього року оздоблення триєдиного комплексу, який виблискує білим та золотим, а також янголи і арки на Лесі Українки обійшлися місту у майже 200 тисяч гривень, хоча разом з новим оздобленням використовувалися й минулорічні гірлянди.

 

Львів


фото: 032.ua

Головна ялинка Галичини має "зріст" у 15 метрів і прикрашена "по-європейськи" – великою кількістю електрогірлянд замість традиційних кульок та яворівських іграшок. Цьогоріч місто вже вкотре отримало ялинку безкоштовно – новорічне дерево зрізали на території заводу "Кінескоп", де мають облаштувати громадський простір. І ялинка ця не проста – блакитна і дуже пухнаста. Не обійшлося і без новинок нових прикрас міста – "родзинкою" стали два 8-метрові янголи, які є аналогами лондонської святкової ілюмінації. Розміщені вони на вулицях Галицькій та Сербській – це місця, які стали новими локаціями для святкових фото.


Івано-Франківськ

Ялинку в Івано-Франківську цьогоріч не змінювали: це вже знайома містянам 18-метрова штучна конструкція, все обладнання та прикраси минулорічні, проте з оновленою 3D-ілюмінацією. Ялинка має конусоподібну форму та оснащена різнокольоровими ліхтариками. Також у середмісті підсвітили арки на стометрівці та дерева у сквері Міцкевича. А біля ялинки поставили сани святого Миколая.

 

Ужгород

В Ужгороді традиційно встановлюють дві головні новорічні ялинки: на пл. Театральній – головну ялинку обласного центру, на пл. Народній – головну ялинку Закарпаття. Обидві, як правило, живі.

Традиційно головну різдвяно-новорічну ялинку Закарпаття урочисто запалюють у день Святого Миколая. Цьогоріч 18-метрову смереку в Ужгород привезли з Ясіня на Рахівщині. Їй 60 років.

 

Зелена ж красуня Ужгорода близько 30 років росла біля будинку на приватному подвір’ї на вулиці Лайоша Кошута. Господарі, як це в обласному центрі Закарпаття вже стало традицією, подарували її місту. Висота ялинки – 14 метрів, діаметр стовбура – трохи більше 35 сантиметрів. Запалили її 18 грудня під час вже традиційного Параду Миколайчиків, до якого залучаються сотні ужгородських школярів.

Засвітились ялинки і в інших містах та селах Закарпаття. У Мукачеві, до прикладу, вже кілька останніх років установлюють штучну ялинку. Таку ж прикрашають ще в кількох районних центрах, але більшість вибирає живе дерево.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme