ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Град і Кіров – наше всьо: Як у Кропивницькому депутати Росії підіграли

З моменту перейменування Кіровограда на честь видатного українського театрального діяча та драматурга минуло майже п’ять місяців, але в міській раді цього не помітили
Depo.
8 грудня 2016 17:30
ФОТО: depo.ua
Град і Кіров – наше всьо: Як у Кропивницькому депутати Росії підіграли
Град і Кіров – наше всьо: Як у Кропивницькому депутати Росії підіграли

Під час сьогоднішнього засідання сесії міськради кропивницькі депутати публічно продемонстрували зневагу до законів, держави та й взагалі до містян, які ані трохи не сумують за комунізмом та його топонімікою.

На розгляд депутатського корпусу винесли проект рішення, суть якого полягає в перейменуванні у зв’язку зі зміною назви міста юридичних осіб "Кіровоградська міськрада" та "Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради" на "Кропивницька міська рада" та "Виконавчий комітет Кропивницької міської ради" відповідно. Замість того, щоб хоча б під кінець року виконати закони про декомунізацію, більшість депутатів продемонстрували, що закони їх не хвилюють, бо вони думають по-своєму.

У результаті голосування проект рішення набрав лише 10 голосів "За" з 29 присутніх в залі депутатів. Причому всі інші взагалі не голосували. Жодного голосу не дали фракції БПП, "Опозиційного блоку", "УКРОПу", "Рідного міста".

"Я не можу сьогодні аналізувати ускладнення від неприйняття такого рішення, які вони будуть і чи будуть взагалі", - прокоментувала подію начальник юридичного відділу міськради Марина Смаглюк.

Одна з причин депутатського саботажу полягає в тому, що у Вищому адміністративному суді в Києві досі розглядається судовий позов, об’єднаний в один із 14 окремих, щодо незаконності парламентської постанови про перейменування Кіровограда на Кропивницький. "Якщо ми зараз ухвалимо рішення, а післязавтра суд вирішить інакше, то ми тоді що, знову будемо перейменовуватися?" - заявив під час сесії депутат від БПП Андрій Кролевець.

"А чому саме зараз ми повинні таким поспіхом це робити, чому ми не можемо дочекатися рішення Вищого адміністративного суду?" - підтримав його колега по фракції Ігор Волков.

А в "Опозиційному блоці" почали турбуватися, що зміна юридичної назви міської ради призведе до змін в назвах підпорядкованих їй установ та організацій, а це багато паперового й не тільки клопоту. Зокрема, керівник фракції "Опоблоку" в міській раді та директор школи за сумісництвом Анна Ніжнікова захвилювалась через необхідність заміни печаток навчальних закладів, якщо міськрада офіційно стане Кропивницькою… Те, що заміна ця неминуча, а Кіров не повернеться просто в силу політичної недоцільності та історичної недолугості, у Ніжнікової, вочевидь, в голові не вкладається.

"З моменту ухвалення цього рішення назва установ не зміниться. Правовими наслідками є необхідність звернення до відділу реєстрації фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб щодо заміни Кіровоградської міськради та виконкому. Всі інші назви лишаються незмінними", - підкреслила начальник юридичного управління Марина Смаглюк.

Якби сьогодні вдалося ухвалити рішення про перейменування міської ради в Кропивницьку, що було б щонайменше логічним та заономірним, рекомендації виконати те саме отримали б й керівники виконавчих органів міської ради, що мають статус юридичних осіб, керівники комунальних підприємств, установ, закладів, засновниками яких є міська рада. Але не вийшло. Попри нову назву, в офіційній документації досі використовуватиметься топонім "Кіровоград".

В соцмережах містяни по-різному відреагували на рішення депутатів і далі зватися "кіровоградськими".

Град і Кіров – наше всьо: Як у Кропивницькому депутати Росії підіграли - фото 1

Град і Кіров – наше всьо: Як у Кропивницькому депутати Росії підіграли - фото 2Град і Кіров – наше всьо: Як у Кропивницькому депутати Росії підіграли - фото 3

Ситуація навколо перейменування міськради – дії загалом формальної - чітко сигналізує, що кропивницькі депутати, яі мали бу бути провідниками державотворення в місті, так і не позбулися фантомних болей за милим їхньому серцю "совком" і навіть не збираються прибирати тінь – чи то, скоріше, морок – "всесоюзного старости", що досі накриває місто. Причому фатально вкушеними Кіровим виявилися не лише "опоблоківці", від яких чогось іншого і чекати не доводиться, але й БПП та "УКРОП", вся українськість яких наразі лишається тільки на папері, але ніяк не в діях.

Більше новин про Кропивницький та область читайте на Depo.Кропивницький