Як династії Шарових, Онулів та Райковичів поділили кіровоградські парки

У щонайменше чотирьох зелених зонах обласного центру порядкують олігархи

Як династії Шарових, Онулів та Райковичі…

Надання вільного доступу до даних земельного кадастру стало справжнім подарунком для охочих з’ясувати, хто володіє тією чи іншою земельною ділянкою. Depo.Кіровоград ретельно вивчив інформацію про власників та орендарів найбільших кіровоградських парків.

Одразу зазначимо: Лісопаркову (заповідну) зону ми поки не чіпали. До неї руки ще дійдуть, а зараз — про зелені насадження посеред житлових кварталів.

Парк Пушкіна (Козачий острів) знаходиться в оренді у ПП "Агрооптсервіс". Засновниця підприємства — рідна сестра Юрія, Олександра та Ігоря Шарових Валентина Яцків.

Найвідомішим з сім’ї, напевно, є Ігор. Він був народним депутатом п’яти скликань, головою фракції "Блоку Литвина". Його брати — пенсіонери МВС. Ігор Шаров неодноразово хвастався, що має близькі стосунки з лідером "Партії регіонів", а потім — президентом Віктором Януковичем.

Парк Пушкіна нині регулярно приводить до ладу не орендар, а міська рада. У Шарових трохи інші інтереси — екс-нардеп володіє віллою в Іспанії, де, вочевидь, не забуває засівати та стригти газони та доглядати за деревами.

Хто володіє кіровоградськими парками - фото 1

Парк Крючкова — приватна власність Кіровоградської обласної громадської організації "Єлисаветградське православне товариство". Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) ГО — кандидат у мери обласного центру, генеральний директор м’ясокомбінату "Ятрань" Андрій Райкович.

Читайте також: Як колишні соратники Януковича прориватимуться до місцевих рад

Хто володіє кіровоградськими парками - фото 2

Сквер Перемоги. Тут частина — 0,34 гектара — віддана в оренду "АТБ-торгстрой". Однак якогось будівництва, чого можна було б запідозрити з назви орендаря, в парку, на щастя, не видно. Натомість час від часу (коли немає міліції) тут стихійно виникає "блошиний" ринок.

Хто володіє кіровоградськими парками - фото 3

Парк імені 50-річчя Жовтня розібраний на частини подружжям екс-"регіоналів", а тепер "ударівців" Миколи та Лариси Онулів:

1. 0,5 гектара керується ТОВ "Будекспорт", ділянка призначена для розміщення літнього театру та атракціонів.

2. 2,5 гектара володіє корпорація "ХХІ століття".

3. 0,07 гектара — ТОВ "Будекспорт": для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

4. 0,47 гектара — ТОВ "Композиція".

5. 50 соток — корпорація "ХХІ століття".

6. 1,5 гектара — ТОВ "Будекспорт": для розміщення кафе.

7. 0,5 гектара — релігійна громада на честь Почаївської ікони Божої матері Кіровоградської єпархії Української православної церкви (Онули входять до числа співзасновників). Призначення — розміщення культової споруди.

Не обведена червоним ділянка входить до комунальної власності й призначена "для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я і соціальної допомоги".

Микола та Лариса Онули колись були соратниками голови ОДА, "регіонала" Сергія Ларіна. Посварившись із ним, вони оголосили про вихід із "Партії регіонів" і стали головними спонсорами місцевого "УДАРу".

Читайте також: Кіровоградський "УДАР" розвалюється

На нинішніх місцевих виборах Онули нікуди не балотуються. Однак у списках різних партій при бажанні можна знайти близьких до них людей, так що за майбутнє бізнес-інтересів подружжя можна не хвилюватися: все буде, як було до того.

Хто володіє кіровоградськими парками - фото 4

Решта кіровоградських парків та скверів (хоча й не таких великих, як згадані в цьому матеріалі) поки що належать громаді. Принаймні формально.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme