Їла рибу з Кривого Рогу: У реанімацію в Кропивницькому потрапила дитина з підозрою на ботулізм

Зареєстрован випадок підозри захворювання на ботулізм у дівчинки 11 років з м. Долинської

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу Головного управління  Держпродспоживслужби в області.

При проведенні санітарно-епідеміологічного розслідування встановлено, що 26 червня увечері дитина разом із родиною скуштувала хребці лосося гарячого копчення та плітку в'ялену. На ранок наступного дня у дівчинки з'явились симптоми харчового отруєння, вона була госпіталізована до Долинської центральної районної лікарні, а ввечері у зв’язку з погіршенням стану здоров’я переведена до реанімаційного відділення зазначеного медичного закладу.

Уночі з 27 на 28 червня дитина у важкому стані переведена до відділення інтенсивної терапії Комунального закладу "Центральна міська лікарня м. Кропивницького" з підозрою на ботулізм. Хворій була введена протиботулінічна сироватка, наразі стан потерпілої середнього ступеня важкості.

З анамнезу відомо, що харчові продукти, які могли б викликати ботулізм, - хребти лосося та плітка в'ялена - були придбанні 25 червня 2019 року в торговельному закладі м. Кривий Ріг. Для встановлення причини захворювання фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в області з домашнього вогнища відібрані залишки плітки в’яленої, дослідження тривають.

Також фахівцями відомства встановлено виробників рибної продукції та негайно проінформовано головні управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській та Черкаській областях для проведення позапланових перевірок магазину та виробничої потужності.

Головними управліннями Держпродспоживслужби в Дніпропетровській та Черкаській областях розпочато перевірки закладу торгівлі, де була придбана продукція, з якою пов’язують захворювання, та виробничої потужності, де була виготовлена плітка в'ялена. Також попереджено торговельну мережу м. Кропивницького щодо даної ситуації.

Розслідування першого в поточному році випадку підозри на ботулізм в області триває. Держпродспоживслужба звертається до мешканців області із засторогою утриматись від вживання в теплий період року не патраної риби та придбання рибної продукції, яка реалізується з порушенням температурного режиму.

Нагадаємо. що житель Кропивниччини скупався у ставку "з лептоспірозом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький