Іноземних студентів медуніверситету з Кропивницького не депортують, - МОЗ України

Студентів з Індії не депортують: МОЗ України ініціює комісійну перевірку діяльності Донецького медуніверситету

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу МОЗ України.

МОЗ України разом з іншими міністерствами та службами врегульовують ситуацію з оплатою навчання іноземних студентів, що склалась в Донецькому національному медичному університеті у місті Кропивницькому. Наразі про депортацію студентів з Індії не йдеться.

Так, громадяни Індії сплатили за навчання в Донецькому медуніверситеті фірмі-рекрутеру ТОВ "Українські освітні послуги", але ці кошти до університету не надійшли, а офіційні документи, очевидно, були підроблені. За цими фактами вже відкрито кримінальне провадження.

"МОЗ України вважає неприпустимими будь-які зловживання та перешкоди для освіти іноземних громадян у нашій країні. Міністерство ініціює комісійну перевірку діяльності ДНМУ у частині прийому на навчання - проведення оплати за навчання іноземних громадян.

Студентів з Індії не депортують з України. МОЗ України надіслало лист Державній міграційній службі щодо роз'яснення легальності перебування громадян Індії в Україні. Тепер міграційна служба чекає офіційного роз'яснення від університету", - зазначили в прес-службі міністерства.

Як повідомляється, уже відбулося дві зустрічі МОЗ України з представниками Посольства Республіки Індія, керівництвом Донецького медуніверситету та Українського державного центру міжнародної освіти.

МОЗ України закликає студентів з обережністю ставитись до посередників і укладати двосторонні угоди - безпосередньо між студентом і закладом вищої освіти. Це допоможе уникнути можливого шахрайства.

Нагадаємо, що півтисячі іноземців з медуніверситету в Кропивницькому протестували проти низької якості освіти у вівторок, 13 листопада. Вони скаржаться на відсутність клінічної бази для практики і кажуть, що вчать медицину лише за книжками. Така якість освіти, за яку іноземці мусять платити по 3,5 тисячі доларів на рік, їх категорично не влаштовує. Протестуючі проти низької якості навчання в медуніверситеті в Кропивницькому передали вимоги у ректорат. У медвиші в Кропивницькому кажуть, що студентів ошукали, та радять їм звертатися в поліцію. СБУ розслідує завищення плати за навчання для іноземців фірмою-посередником у Донецькому медвиші. У філії Донецького медичного університету, що базується у Кропивницькому, триває конфлікт щодо фінансових зловживань та неякісної освіти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький