Бунт іноземців у Кропивницькому: Студенти-медики обурені навчанням за підручниками

У філії Донецького медичного університету, що базується у Кропивницькому, триває конфлікт щодо фінансових зловживань та неякісної освіти

Бунт іноземців у Кропивницькому: Студент…

У Донецькому медунверситеті, який з початком війни переїхав до Кропивницького, вже з тиждень тривають гарячі баталії. Depo.Кропивницький вирішив розібратися, що до чого.

Все розпочалося із півтисячного пікету студентів-іноземців, які заявили, що їх не влаштовує погана якість освіти та відсутність клінічної бази для практики у виші. Іноземці наголосили, що сплачують чималі 3,5 тисячі доларів на рік, натомість мають змогу навчати медицину лише за підручниками. І пообіцяли скаржитися в свої посольства, якщо недоліки не усунуть.

Ректорат у відповідь заявив, що в філії Донецького медичного університету під час перевірки виявили фінансові порушення з боку фірм-посередників. Начебто гроші, які студенти сплачували через них за навчання, на рахунки університету надходили частково. Через це університет недоотримав кошти у сумі двох мільйонів доларів. Тому в.о. першого проректора Ігор Хрипаченко порадив студентам звертатись в поліцію і додав, що у виші триває аудиторська перевірка.

На прес-конференції у прес-центрі CBN відносно цього конфлікту представник компанії-рекрутера ТОВ "Українські освітні послуги" Олег Коротенко заперечив інформацію про зловживання посередників. Він наголосив, що його компанія співпрацює з ДонНМУ вже вісім років, і за цей час до них не було жодних претензій.

Зі слів представника посередників, між студентами, вишем та компанією-рекрутером укладені тристоронні угоди. Там детально обумовлена якість освітніх послуг. "З 2016 року ми привезли до цього університету 1078 студентів. З урахуванням спеціалізації іноземці платять від 9 000 до 14 480 доларів за весь період навчання – шість курсів. Згідно з тристороннім договором, допуск кандидата-студента до занять проводиться тільки після надання документу про оплату, яке здійснюється за посередництва контрактера", – підкреслив Коротенко.

Він зауважив, що проблем із розрахунками не було, про що фірма ладна прозвітувати та надати банківські фінансові документи. "Не можна огульно говорити, що хтось щось не заплатив", - сказав Коротенко та додав, його компанія має державну ліцензію, а звинувачення ректорату безпідставні. У свою чергу, фірма-рекрутер вимагає від медуніверситету, як і домовлялися, якісну освіту для студентів.

А її немає, каже колишній декан міжнародного медичного факультету філії ДонНМУ Олександр Мухін, повторюючи, по суті, претензії студентів. Він розповів, що у виші немає бібліотеки, спортивної зали, відсутня навіть їдальня. Умови проживання студентів не задовільняють. І найголовніше – майбутні лікарі взагалі не мають практики в медзакладах міста. Хоча коли поставало питання про локацію ДонНМУ, Кропивницький обрали саме через обласну лікарню, яка має відповідну базу для навчання. За його словами, керівництво вишу відмовлялась від співробітництва з лікарнями, що ладні були приймати практикантів за символічну оплату. А те практичне навчання, що таки вдалося впровадити, було здійснене лише на особистих зв'язках викладачів.

Також колишній декан наголосив, що у виші немає необхідного оснащення для повноцінного навчання навіть студентів початківців, тобто у першого і другого курсів: начебто після переїзду факультету не було проведено жодної закупівлі, а викладачі вимушені купувати обладнання за власні кошти. Причому така ситуація, на думку Мухіна, створюється навмисне, щоб студенти не змогли здати ліцензійні іспити КРОК.

Помічник ректора Сергій Нестеров стійко тримав оборону. Всі звинувачення на адресу адміністрації вишу він відкинув. Нестеров наполягав, що зараз триває внутрішній аудит, результати якого мають оприлюднити наступного тижня. Нестеров заспокоїв студентство, мовляв, припиняти діяльність ДонНМУ в Кропиницькому не збираються. А деяка звітність компанії-рекрутера, що надавалась студентам, "липова", і її мають передати у відповідні правоохоронні структури – оприлюднити інформацію про зловживання представник ректорату пообіцяв на окремій прес-конференції. Що ж стосується якості навчання, то її, за словами помічника ректора, ДонНМУ не може поліпшити через заборгованість у 31 мільйон гривень та мільйон євро.

Представник ТОВ "Українські освітні послуги", у свою чергу, парирував, що банківські виписки щодо сплати за навчання є на кожного зі студентів. І компанія готує позови до суду, щоб захистити честь, гідність та ділову репутацію компанії.

За результатами прес-конференції лишилися змішані почуття і купа питань. Бо складається враження, що студенти стали заручниками внутрішніх конфліктів – і схем – в універсітеті, помножених на традиційне постсовкове "і так зійде". Молоді іноземці не можуть зрозуміти, чому не отримують гідної якості оствітної послуги, за яку заплатили чималі гроші. А у виша же, який претензії щодо незадовільної якості навіть не відкидає, одна задача: протягнути час і чекати, поки все якось "устаканиться".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook