Керівник "особистої армії Путіна" "Вагнер"- Уткін, родом з Кропивниччини, вербував найманців у Криму

В СБУ розповіли про уродженця Смоліного з Кропивниччини, який керує приватною військовою компанію"Вагнер"

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Українські новини".

Керівник апарату СБУ Ігор Гуськов, який займається російською приватною військовою компанію"Вагнер", котру ще називають "особистою армією Путіна", розповів, що керує угрупуванням Дмитро Уткін, уродженець Кропивниччини зі Смоліного.

Найманці ПВК засвітилися в Сирії, в Африці, а також в Луганському аеропорту і в боях за Дебальцеве, а їх керівник Уткін, який багато років прожив на Кропивниччині, отримав від Путіна орден мужності.

На сьогоднішній день СБУ встановила понад 100 осіб, найманців "Вагнера", які там знаходяться на керівних посадах, таких як командир роти, взводу, снайперської групи і т.д., які були офіцерами або військовослужбовцями окремих бригад спецпризначення. Це і 3-я і 14-я і 15-я і 22-а бригади спецназу. Також СБУ оприлюднила майже два десятки розмов терористів, в тому числі самого "Вагнера" " (Уткіна) і його заступників з генералами Генштабу РФ. Прослідковано їх керівну роль у подіях в Луганську в 2014 -15 роках.

"Ми знаємо однозначно, що в серпні 2015 року 1 350 найманців "Вагнера" було перекинуто одномоментно в Сирію з України, і ми знаємо однозначно, що всю логістику забезпечувало Міністерство оборони РФ. Це були кораблі Військово-морського флоту, і це була військово-транспортна авіація Міноборони.

Ми знаємо, що нагородження "вагнеровцев", як тих, що були на Донбасі, так і тих, що воювали в Сирії, йшло через Міноборони, а не через ФСБ. Більш того, сьогодні ми бачимо, що вербування нових найманців відбувається безпосередньо через військові комісаріати. Найближчим часом ми оприлюднимо докази такого вербування через військкомати в Криму. Тобто, як бачите, колишніх наших громадян "пов'язують кров'ю", - зазначив Гуськов.

Безпосередньо сам "Вагнер" Дмитро Уткін після 2013 року не їздив в Україну і вивіз в Росію всіх своїх родичів . На сьогоднішній день в рамках кримінального провадження, яке ведеться за терористичну діяльність російських спецслужб на Донбасі, він є одним з ключових фігурантів.

На світлині - керівництво ПВК "Вагнер". Фото прес-служби СБУ. Уткін крайній з правого боку.

Нагадаємо, що у Кропивницькому поліція затримала дезертира, який перебував у розшуку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький