Концентрація ртуті у воді Інгулу в Кропивницькому перевищує норму в п’ять разів

Підвищена концентрація ртуті є однією із причин загибелі мікроорганізмів та цвітіння води в Інгулі

Концентрація ртуті у воді Інгулу в Кропи…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення UA: Кропивницький.

Концентрація ртуті у воді річки Інгул перевищує природну норму від півтора до п’яти разів. Про це розповіла спеціалістка відділу державного нагляду Держпродспоживслужби в області Тамара Третяк.

З її слів, допустимий рівень концентрації ртуті у водоймах – 5 тисячних міліграма на один літр. В різних місцях Інгулу цей показник складає до 25-и тисячних міліграма на літр води. Така концентрація ртуті - одна із причин загибелі мікроорганізмів та цвітіння води в Інгулі.

Петро Рубцов, який рибалить в Інгулі, розповів: "Як сильна гроза, то обов'язково – плотва, верховодка, окунь, дуже багато риби тут загинуло! Окуні були величенькі – по 200, 300 грамів. Востаннє це було тижня півтора тому. Зараз вже потроху риба відійшла".  

На загибель риби впливають цвітіння синьо-зелених водоростей та скиди у річку стічних вод, побутових та хімічних речовин.

"Потрапляння в річку фосфорно-органічних речовин, миючих засобів, органічних речовин. Поки водорості живуть, вони насичують воду киснем. Коли починають відмирати, утворюються токсичні речовини блідої поганки. При вживанні такої води, яка цвіте, може виникнути отруєння  або алергічні реакції. Ми маємо моніторингові дослідження, які проводилися у травні. У воді були знайдені цисти найпростіших, а також вміст ртуті перевищував природний фон ртуті", - розповіла Третяк.

Керівник рибного господарства Роман Бойко пропонує такий варіант боротьби з водоростями в Інгулі: "Я б розробив науково-біологічне обґрунтування. І вселив би в частину річки Інгул риб-меліорантів для природного очищення води. Білий амур би виїв ряску. Товстолоб би провів очищення синьо-зелених водоростей, а короп би почистив би дно".

Нагадаємо, що З липня на Інгулі в Кропивницькому видалятимуть поросль, аварійні дерева та коситимуть очерет.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"