Кропивницькі лісівники пояснили, чому рубали дерева в урочищі Чорного Ворона

Під час виїзного засідання Громадської ради при ОДА в урочищі Чорного Ворона, біля села Розумівка Олександрівського району, лісівники пояснили вирубку дерев "лісівничими заходами"

Кропивницькі лісівники пояснили, чому ру…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу облуправління лісового та мисливського господарства.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко та директор державного підприємства "Олександрівський лісгосп" Іван Гапич інформували громадських активістів та журналістів про те, що ліс на території урочища "Пальчикове" знаходиться у віданні державного лісогосподарського підприємства. У ньому проводяться лісівничі заходи, передбачені базовим лісовпорядкуванням на підставі виданих дозвільних документів – лісорубних квитків.

Дозвільні документи, з якими лісівники ознайомили громадськість, видані відповідно до нормативно-правових актів з ведення лісового господарства та згідно зі встановленими вимогами.

"Вік рукотворного насадження, у якому відбувається лісозаготівля, становить 132 роки. Площа ділянки, де проводиться рубка головного користування і на яку завітали активісти, 2,3 га. Інформацію про виписані лісорубні квитки оприлюднено на сайті обласного управління лісового та мисливського господарства. Усі площі, де проведено рубки, обов'язково заліснюються", - зазначила Ревенко.

Начальник управління також додала, що уся заготовлена необроблена ділова деревина реалізовується лісівниками через аукціони, а дрова паливні постачаються в першу чергу населенню та закладам соціальної сфери.

У своєму коментарі начальник управління зауважила, що за рік лісівники області створюють лісові культури на площі вдвічі більшій, ніж та, яку пройдено рубками. І якщо ще п'ять років тому лісистість Кропивниччини становила 6,2 відсотка, то в 2017 році цей показник дорівнює вже семи відсоткам.

Зокрема, щоб уникати в майбутньому подібних ситуацій і враховувати інтереси туристів, доцент Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Винниченка Андрій Домаранський висловив пропозицію, щоб лісівники "взяли на облік больові точки" у лісах області, які несуть у собі історичну цінність для суспільства (на кшталт озера у Чорному лісі, Чутянського городища і т. ін.).

У свою чергу, Наталія Ревенко заручилась готовністю присутньої громадськості допомогти лісівникам у визначенні таких об'єктів і підтвердила, що рубки лісу проводитимуться на відстані від них.

Очільник лісової галузі запросила громадську раду приєднуватись до осінньої посадки лісу. Заперечень з приводу запрошення у присутніх не виникло.

Нагадаємо, історик Юрій Митрофаненко закликав негайно зупинити вирубку лісу в урочищі Чорного Ворона, куди щороку приїжджає патріотично налаштована молодь.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme