Літаючий світлофор: Юний винахідник з Кропивниччини створив унікальний пристрій (ВІДЕО)

Пристрій для регулювання проїзду автомобілів на перехрестях, де не працює світлофор, винайшов десятикласник з Кропивниччини

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення.

П'ятнадцятирічний олександрієць Анатолій Буртовий створив літаючий світлофор – це винахід для регулювання проїзду автомобілів на перехрестях, де не працює світлофор. Сам винахідник називає свій пристрій "дрон-регулювальник".

"Було багато випадків, коли світлофор був пошкоджений, тоді потрібна термінова допомога регулювальникам. Я пропоную використовувати цю конструкцію замість регулювальника. Тобто ця конструкція буд встановлюватись на дрона. Він буде прилітати в потрібне місце і сигналювати автомобілям правильний напрямок руху", - розповів про винахід десятикласник.

Прилад має чотири режими роботи. Написані вони для різних типів перехресть згідно з правилами дорожнього руху.

"До схеми підключено чотири кнопки. Кожна з кнопок відповідає за певний режим роботи. Тобто, коли я натискаю кнопку, на неї подається напруга і плата зчитує певне числове значення. І в залежності від цього виконує певну роботу", - продовжив розповідь Буртовий.

Ідея зробити такий пристрій з'явилася наприкінці жовтня. Юнак втілював її в життя протягом тижня.

Пристрій представляє собою своєрідний літаючий світлофор, розповів доцент кафедри електротехнічних систем ЦНТУ Олександр Сіріков. Та додав, що це - цікава ідея, коли вимикаються світлофори, використовувати дрон. Він вилітатиме та зависатиме над перехрестям і буде виконувати функції звичайного світлофора, пояснив науковець.

Поки на практиці свій винахід Анатолій Буртовий не застосовував.

Нагадаємо, що юний винахідник з Олександрії створив "зарядку", яка працює від гарячої чашки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький