Мешканець Кропивниччини, якого вкусив собака за губу, помер від сказу

65-річного чоловіка за нижню губу  вкусила домашня вівчарка, яка згодом пала та була захоронена власником

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на звіт Центру громадського здоров’я МОЗ.

У мешканця Кропивниччини був встановлений клінічний діагноз "Сказ". За даними епідрозслідування встановлено, що чоловік, 65 років, мешканець Петрівського району, який гостював у родичів в місті Жовті Води Дніпропетровської області, захворів 15.04.2019 року, коли з’явилися симптоми порушення з боку центральної нервової системи.

17.04.2019 року родичами хворий доставлений в Жовтоводську міську лікарню, де був госпіталізований у відділення анестезії та інтенсивної терапії з діагнозом "Ішемічний інсульт, стволові порушення".

19.04.2019 року, після виникнення у постраждалого характерних симптомів та отримання від родичів інформації щодо факту покусу хворого, йому було встановлено клінічний діагноз "Сказ". У цей же день хворого було доставлено до Петрівської Центральної районної лікарні, де, незважаючи на інтенсивні реанімаційні заходи, він помер на наступний день.

Для лабораторного підтвердження діагнозу сказу у померлого було відібрано та надіслано для дослідження у вірусологічну референс-лабораторію Державної установи "Центр громадського здоров’я МОЗ України" патологоанатомічний матеріал.

Епідеміологічним розслідуванням встановлено, що 07.03.2019 р. хворого за обличчя (нижню губу) вкусила домашня вівчарка, яка згодом пала та була захоронена власником. За медичною допомогою з приводу укусу постраждалий не звертався, про загибель собаки в службу ветеринарної медицини не повідомив. В осередку хвороби організовані та проводяться протиепідемічні та протиепізоотичні заходи.

Нагадаємо, що на Кропивниччині чоловік помер від ботулізму. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький