На Кропивниччині археологи досліджують найдревніший курган степової Скіфії

В області тривають розкопки кургану "Лита Могила" або "Мельгуновського кургану", що датується VII - VI століттям до нашої ери

На Кропивниччині археологи досліджують н…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення UA: Кропивницький.

У Знам'янському районі на території села Трепівка археологи досліджують курган "Лита Могила" або "Мельгуновський курган" VII - VI століття до нашої ери. Розкопують його 10 членів науково -дослідної археологічної експедиції, керівник якої заввідділу Польового комітету Інституту археології Національної академії наук України Юрій Болтрик.

За його словами, це найдревніший курган степової Скіфії. На розкопки з обласного бюджету виділили 472 тисячі гривень, повідомила начальниця департаменту культури Валентина Животовська. Після розкопок біля кургану поставлять пам'ятний знак "Лита Могила", на який виділили 2,5 млн грн з обласного бюджету.

Довідка: "Лита Могила" – видатна пам’ятка археології, найдавніший курган степової Скіфії. Від дати його розкопок веде відлік не лише скіфська, а й вся вітчизняна археологія. На цьому місці у вересні 1763 р. за розпорядженням головного командира Нової Сербії генерал-поручика Мельгунова у кургані Північного Причорномор’я, були проведені розкопки царського поховання кінця VII – початку VI ст. до н.е.

Також, цю пам’ятку досліджували відомі археологи - Ястребов (1892 р.), Треножкін (1949 р.), Бокій (1990 р.). У кургані було знайдено комплекс дорогоцінних речей, який увійшов в науковий обіг як Мельгуновський скарб. Одна із золотих прикрас у вигляді степового орла, була використана як символ герба Кіровоградської області. Проте, видатна пам’ятка так і не була досліджена повністю.

Нагадаємо, що облрада виділила гроші для будівництва на Кропивниччині меморіального комплексу "Лита Могила".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"