На Кропивниччині чиновники нарахували 405 сміттєзвалищ

В області лише дві третини звалищ твердих побутових відходів паспортизовані та включені до обласного реєстру

На Кропивниччині чиновники нарахували 40…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу обласної державної адміністрації.

На апаратній нараді в облдержадміністрації директор департаменту екології та природних ресурсів Олександр Ковтунов, інформуючи про стан поводження в області з твердими побутовими відходами.

Із виявлених в області 405 таких місць лише 265 звалищ (або 65,43%) включені до відповідного обласного реєстру. Решта (140) діють без оформлення належних документів, що призводить до ухилення від сплати екологічного податку (такий податок подібні об’єкти повинні сплачувати за розміщення відходів).

За даними державного статистичного спостереження із 2015 по 2017 рік кількість утворених на території Кіровоградщини твердих побутових відходів трохи зменшилась – із 181,5 тисячі тонн до 153,8 тисячі тонн. Водночас, як зазначив Олександр Ковтунов, більше 95% таких відходів спрямовується на звалища ТПВ, які вже перевантажені і не відповідають санітарним нормам, а можливості щодо їх розширення суттєво обмежені.

Основним недоліком використання таких полігонів є значний негативний вплив на навколишнє середовище – атмосферне повітря, ґрунти, підземні води. Крім того, на тривалий час із господарського обігу вилучаються великі земельні ділянки.

Ковтунов акцентував увагу й на тому, що далеко не всі відходи обліковуються. За статистикою річна кількість відходів на душу населення в області становить близько 300 кілограмів. Провівши нескладні розрахунки, з урахуванням даного показника та чисельності населення на Кропивниччині, отримуємо цифру майже 287 тисяч тонн відходів, а обліковується лише 153 тисячі тонн. Тобто велика кількість побутових відходів знаходиться поза межами обліку.

Тому необхідна паспортизація подібних об’єктів на території міст і районів. Це дасть змогу і знати реальну ситуацію в області, і збільшити надходження до місцевих бюджетів від сплати екологічного податку.

Нагадаємо, що У центрі Кропивницького утворилось сміттєзвалище: відходи не вивозять.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook