На Кропивниччині показник онкозахворюваності перевищив середній по Україні

В області один з найвищих показників захворюваності на рак в Україні

На Кропивниччині показник онкозахворюван…

Про це повідомив голова ОДА Андрій Балонь під час парламентських слухань на тему протиракової боротьби в Україні, передає Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу обласної адміністрації.

Балонь розповів членам Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування про негативний вплив природних джерел опромінення на рівень онкологічних захворювань і організацію протиракової боротьби в області. "В області один із найвищих показників захворюваності на рак у порівнянні з іншими регіонами. Згідно з офіційними даними, у 2018 році показник захворюваності в області із розрахунку на 100 тисяч населення перевищив середній в Україні і склав 475 осіб", – відзначив очільник ОДА.

Щоб підвищити ефективність протиракової боротьби, Андрій Балонь виступив з ініціативою сформувати концепцію загальноцільової програми радіаційного та соціального захисту мешканців області та розробити державну програму боротьби з онкологічними захворюваннями, розраховану на десять років, із урахуванням проблемних питань.

Під час виступу керівник ОДА також запросив членів профільного комітету провести виїзне засідання в Кропивницькому.

Довідково: в Україні на обліку перебуває понад один мільйон хворих на злоякісні новоутворення. Із них майже 6 тисяч – діти. Щорічно понад 137 тисяч українців дізнаються, що вони хворі на рак. Кожного року ця хвороба забирає близько 64 тисяч людей. Згідно з Цілями сталого розвитку ООН, до 2030 року передбачається виконання завдання щодо суттєвого зменшення рівня смертності від онкологічних хвороб. ВООЗ закликає до комплексного підходу в організації заходів, пов’язаних з профілактикою, ранньою діагностикою та лікуванням раку.

Нагадаємо, кропивничан просять допомогти тяжкохворій дівчині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"