ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Кропивниччині студенти знайшли стели прадавніх "баб" (ВІДЕО)

Науковці кажуть, що вони мають поважний вік: 4,5-5 тисяч років тому

Depo.
11 січня 2019 10:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "ТСН".

Думали просто каменюки, а з'ясувалось - прадавні кам'яні стели. Студенти на Кропивниччині знайшли скульптури, яким понад п'ять тисяч років.

На перший погляд вони виглядають як звичайні кам'яні брили, але насправді вони представляють не аби яку цінність для науки. Такі статуї висікали нащадки індоіранців, яки жили в українських степах в період раннього металу.

Студенти знайшли дві "каменюки". Про те викладачі, які супроводжували групу в цьому засумнівались. І науковці підтвердили їхні здогадки: це не брили, а кам'яні ідоли, яким поклонялися люди, що жили в добу ранньої бронзи.

"На брилах – чітко виражені антропоморфні людиноподібні риси. Однозначно це стели, вони можуть датуватися 4,5-5 тисяч років тому ", - каже – головний зберігач фондів Павло Рибалко.

Побоюючись чорних археологів, знахідку тримали в таємниці. Поки шукали транспорт та грошей на бензин, прадавніх "баб" сховали в посадці.

Тепер статуї в обласному краєзнавчому музеї. Тут їх ретельно досліджуватимуть. В одній із "баб" вже розгледіли дивні риси.

"Вона краплеподібної форми. Також присутня деяка обробка. Тут зображена риба із оком, зябра, плавники", - розповідає студент Єгор Бельченков.

У коледжі настільки захопилися археологією, що навесні планують вже цілеспрямовано організувати пошуки.

У музеї хочуть присвятити новим експонатам цілу експозицію. Усього вчені знають про 330 таких скульптур, більшість з яких знайшли в межиріччі південного Бугу та Інгулу.

Нагадаємо, що у лісах на Кропивниччині знайшли іржаві боєприпаси.

Більше новин про Кропивницький та область читайте на Depo.Кропивницький

Читайте та коментуйте наші новини у Facebook та Twitter