На Кропивниччині усі ОВК розпочали роботу з дотриманням календарного плану та законодавства, - ОПОРА

За відсутності технічного забезпечення, ОВК не завжди дотримувались графіку чергувань та законодавчих норм щодо ведення документації

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу Громадянської мережі "ОПОРА".

Так у трьох з п’яти округів не оприлюднили у передбачений законом термін постанови ОВК. ""ОПОРА" також фіксує, що посадові особи брали спільну участь у заходах та публічно оцінювали потенційних кандидатів у народні депутати. З моменту їх реєстрації це буде порушенням п.4 ст.74 Закону України "Про вибори народних депутатів"", – підкреслила координаторка спостереження Громадянської мережі "ОПОРА" за виборами в області Зоя Лебідь. 

Наступним етапом виборчої кампанії є формування дільничних виборчих комісій.

"Аналізуючи інклюзивність виборчих дільниць вдалось встановити, що в області 21 виборча дільниця знаходиться на 2 поверсі. Серед них 11 виборчих дільниць – у місті Кропивницькому. На даний час з ініціативи ОПОРИ проведено обстеження 6 дільниць у Кропивницькому спільно з представником Офісу Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини та секретарем міської ради Кропивницького. З об'єктивних причин в найкоротші терміни є можливість перенести 2 виборчі дільниці на 1 поверх",  – розповів громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в області Євгеній Гурницький.

Нагадаємо, що деякі чинні обранці Верховної Ради використовували в дочасній агітації субвенції з державного бюджету, масові заходи та поширення безкоштовних газет, брошур.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький